Neler Yeni

Öneri Fiber internet için modem önerisi

Entropi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Z.
Fiber internetimizi bağlatırken bedava verilen "Tp-Link Archer C5v" adlı cihazı hala kullanmaktayım. Bu cihaz aslında bir modem değil bir routermış ve yazılımı da oldukça sınırlandırılmış. WiFi konusunda berbat ötesi olan bu modemi değiştirmek istiyorum. Kablolu performansı gayet iyi ancak Kablosuz performansı rezalet. WiFi kalitesi için yapılabilecek her yolu denedim (wifi kanal değiştirme/sabitleme, frekans değiştirme gibi) ancak modemin dibinde bulunan televizyonda bile sürekli bağlantı kopukluğu yaşanıyor.

Keenetic marka modemlere baktım ama benim internetim DSL değil. Yani bana WAN portu olan bir modem lazım. Baktığım iki model Keenetic modemde de WAN portu göremedim. DSL girişi ve Ethernet çıkışı vardı sadece. Keenetic Extra DSL ve Keenetic Omni DSL modellerine baktım bulamadım.

Bütçem gayet esnek ama çok pahalı olmasını da istemiyorum. Bana bir fiber modem önerisi yapabilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.

etnetalw

80+ Bronze
Fiber internetimizi bağlatırken bedava verilen "Tp-Link Archer C5v" adlı cihazı hala kullanmaktayım. Bu cihaz aslında bir modem değil bir routermış ve yazılımı da oldukça sınırlandırılmış. WiFi konusunda berbat ötesi olan bu modemi değiştirmek istiyorum. Kablolu performansı gayet iyi ancak Kablosuz performansı rezalet. WiFi kalitesi için yapılabilecek her yolu denedim (wifi kanal değiştirme/sabitleme, frekans değiştirme gibi) ancak modemin dibinde bulunan televizyonda bile sürekli bağlantı kopukluğu yaşanıyor.

Keenetic marka modemlere baktım ama benim internetim DSL değil. Yani bana WAN portu olan bir modem lazım. Baktığım iki model Keenetic modemde de WAN portu göremedim. DSL girişi ve Ethernet çıkışı vardı sadece. Keenetic Extra DSL ve Keenetic Omni DSL modellerine baktım bulamadım.

Bütçem gayet esnek ama çok pahalı olmasını da istemiyorum. Bana bir fiber modem önerisi yapabilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.
100+ Tarife geçme durumun varsa tt wifi6 ax router vermekte. 1Gbps pakete bile tam verim sağlayan cihazlar.
Keenetic titan,Keenetic hopper,ax86u pro bakabilirsin.

DejavuKing

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
500
İsim
Furkan Emre Asım
Keeneticlerin hepsi dsl degil. Keeneticin dsl cihazlari bile fiber uyumlu. Dsl olmasin istiyorsanız keeneticin routerlarina bakabilirsiniz. Keenetic hopper tavsiye edebilirim router olarak. Wifi 6 destekli

Entropi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Z.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Keeneticlerin hepsi dsl degil. Keeneticin dsl cihazlari bile fiber uyumlu. Dsl olmasin istiyorsanız keeneticin routerlarina bakabilirsiniz. Keenetic hopper tavsiye edebilirim router olarak. Wifi 6 destekli
Sitesinde göremedim de riske atmak istemedim. Emin misiniz?

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Keenetic cihazların neredeyse hepsi fiber destekli. Özel WAN portu olmasına gerek yok, mevcut portu WAN ayarlayıp hizmet alıyorsunuz, sadece portun desteklediği hızı verebiliyor.

Yanında DSL yazıyorsa DSL desteğinin de olduğunuda belirtiyor. Hala şüpheye düştüğünüz yer varsa arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz, TR içerisinde en iyi network desteği veren ekip denilebilir.

DejavuKing

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
500
İsim
Furkan Emre Asım
Neyi göremediniz ve neden emin miyim? Keeneticin tüm modem-routerları fiber desteklidir ancak port bazında hız limitleri vardır. Dsl le işim yok diyorsanız titan veya hopper modelini tercih edebilirsiniz. İlerde dsl de lazım olabilir derseniz hopper dsl ya da hero dsl cihazlarını tercih edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Top Bottom