Neler Yeni

Fiber kablo uzatma Türk Telekom

Ardaaksoy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda Aksoy
Arkadaşlar dün apartmana turktelekom müdürlüğünden birisi geldi ve telefon iletişim kartını bıraktı satış temsilcisi olarak vs destek için ve binaya fiber geldiğini söyledi fakat bina önünde hic bi kazi çalışması vs yapılmadı neyse 1 ay icimde geleceğini soyledi adami aradığımızda fakat asıl sorum bu değil bina kendisi fibere uygun tüm tesisatı hazir bunu biliyorum daire girişindeki sigorta kutusunun yanindaki bölümde fiber kablo geliyor fakat orda kalıyor ve benim odam sigorta kutusundan 15 20 metre uzaklıkta ve ben modemin bilgisayarımın yanında olmasını istiyorum fakat fiber kablo max 1metre boyunda bu kabloyu turk telekom ekipleri bağlantı yaparken odama kadar çekerler mi?

hsnztrk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Hasan Öztürk
Fiber kabloda uzatma, ek diye bir şey söz konusu değil. Hatta kırılma, zedelenme gibi sorunlar olduğunda kaynakta tekrar eve çekmeleri gerekiyor diye biliyorum.

Fiber kablosu ince sarı bir kablo, ttnet çalışanları apartman içindeki kutudan her evin içine, genelde de hayat, hol, dediğimiz ara bir yere geçiriyorlar kabloyu ki evin her yanına yayılsın diye. (Bence manasız). Salonun bir duvarı apartmana baktığından ben salonu deldirerek sarı kabloyu salona almıştım. Modem de salonda.

Modemden de odama ethernet kablosu çektim ve Access Point'e taktım böylece düşük pingle, modem odamdaymış gib sorunsuz kullanabiliyorum. Sen de öyle yapabilirsin.

Ardaaksoy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda Aksoy
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladım teşekkür ederim ekipler geldiğinde yinede bi soruyum belki biseyler yaparlar

Tihulu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Muhammet
İyi akşamlar dostum fiber kabloda ek olur lakin bu sinyal - d değerini yükselteceği tercih edilmez
Yapman gereken ekipler geldiğinde sigorta kutusunun bulunduğu kısıma Ont dediğimiz fiber sonlandırma cihazını koyacaktır (cihaz için priz gerekli güç kaynağı için) ve o cihazdan ethernet kablosu ile modeme bağlantı yapıcaktır burda senin yapman gereken ethernet kablosunu ekipler gelmeden odan ile sigorta kutusu arasına çekmen bu kısıma Türk telekom karışmaz böylece modemin pc yanında olmuş olur

Ardaaksoy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda Aksoy
@Tihulu peki internet hızında veya ping değerinde bi gecikme artışı olur mu bide gpon cihazından çekeceğim kablonun hangi standartlarda olması gerek link vs atar mısın odamla kutu arasi 10 metre flan vardır

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,284
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Fiber kabloda o tarz kayıplar olmaz. Fakat o kabloyu zaten Telekom veriyor çoğu zaman.

Ardaaksoy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda Aksoy
Kutunun içeriği bu sekilde 2 adet internet kablosu var bu kablolar ne ise yarıyodur

Ekler

• IMG_20220919_161823_786.webp.png
    IMG_20220919_161823_786.webp.png
    2.5 MB · Hit: 179
  • IMG_20220919_161841_176.webp.png
    IMG_20220919_161841_176.webp.png
    2.9 MB · Hit: 188
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,068