Neler Yeni

Fibere geçtim ancak ethernet kartım 100 mb destekliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuzhan Topcu
Arkadaşlar merhaba, bugün Türknet teknik servisi evime gelip fiber bağlantımı kurdu. En son kendi laptoplarından hız testi yaptılar 934 mb indirme, 980 mb yükleme çıktı ve gittiler. Daha sonra ben kendi laptopumda test ettim ancak 94 mb indirme ve yükleme çıkıyor ve bu kablo takılı halde yaptığım test. Evime gelen teknik servisi aradım ve sorunu söyledim, bana "ethernet kartın düşük hız destekliyor olabilir" dedi. Kontrol ettim ve 100 mb hız desteklediğini gördüm. Şimdi sizlere sorum şu; ben bu ethernet kartını yükseltebilir miyim ya da değiştirebilir miyim? Eğer değiştirebilirsem anakartı da değiştirmem gerekir mi yoksa benim anakartımla uyumlu 1gb ethernet kartı var mıdır?

ethernet kartım : realtek rtl8723be wireless lan 802.11n pci-e nic
anakart modelim : F15KR 001

Ekler

• 100.jpg
    100.jpg
    96.7 KB · Hit: 51

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,891
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Laptop kullanıyorsanız Ethernet kartını değiştirmek çok zordur ki anakarta gömülü bir şey olduğundan ve masaüstündeki gibi Pci-e ile ekstradan bir kart takıp kullanma seçeneği olmadığından çok zor oluyor.
Tavsiyem laptopun içerisindeki wifi alıcısını ac/ax istemcili bir alıcıyla değiştirmeniz ve evinize 2'den fazla ac wifi veya bütçeniz yeterse ax wifi sistem kurmanız.

Ki bu bile zor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
955,048
Üyeler
150,600
Son üye
Wesla
Top Bottom