Neler Yeni

Öneri Film izlemek için monitör önerisi

Canx2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Can
İlgilendiği Kategoriler
Oyun,Sistem Toplamaları,Konu Dışı, Sohbet
Twitter
xlilcan
Discord
Canx2#9431
Bütçe
2000
Sistemi topladığımda pek bilgim olmadıgından almışken komple set alayım diye gidip 144hz monitör aldım halbuki online oyun oynamıyorum bile . Asustan mıdır nedir 144hz monitörde film izlenmiyor. Forumda en az bu sorun hakkında 20 tane konu gördüm reddite baktım herkeste aynı. Galiba 144hz monitörde film izlenmiyor. Filmler 24 fps olduğu için,arka planda olan geçişlerde ve hareketli sahnelerde slutter denilen titreme oluyor 60 fps film/videolarda sorun yok . Sanırım gözüm bozuldu. Elmb açınca bi nebze düzeliyor fakat o zamanda parlaklık diz boyu kısaca usandım ve pes ettim.

Her neyse Film izlemek için monitör tavsiyesi alalım Bütçe 2 bin tl. 144hz olmasın lütfen

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,893
İsim
Mehmet
Sorunu ilk defa duyuyorum da monitörü 60fps çalıştırabilirsin, hiç denedin mi acaba?

Canx2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Can
İlgilendiği Kategoriler
Twitter
xlilcan
Discord
Canx2#9431
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunu ilk defa duyuyorum da monitörü 60fps çalıştırabilirsin, hiç denedin mi acaba?
Her yolu denedim reis forumda detaylı konum var bilgisayarın kurcalamadıgım yeri kalmadı. Olmuyor aynı videoyu telefondan izliyorum yine film dandik fakat arkaplan titremiyor bilgisayardan izleyince oluyor. Başka monitörle denedim titreme az. 144hz de oluyor. Asusda var bu tuf serisinde ya da hepsinde var. Psikolojik olarak her oyunu 60fps üstü oynadıgım için 24 fps film de bana dandik geliyo olabilir ama sorun var o yüzden pes ettim yenisini alıcam film izlemek için çözülmüyor çünkü
Mesaj otomatik birleştirildi:

Meraktan soruyorum monitörün Hz'sini düşürünce yine aynı mı ?
evet aynı dostum

RefX

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,932
İsim
Orhun Refik Kocabaş

Canx2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Can
İlgilendiği Kategoriler
Twitter
xlilcan
Discord
Canx2#9431
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

hepsi aynı şeyi diyor farklı markalardan da sorun yaşayan var kalabalık olmasın diye hepsini atmıyorum 2 tane yeter. Filmler 24 fps olduğu için monitör yenileme hızı fazla geliyor titreme oluyor. 60 hz çekince aynı.
Aynı şekilde forumda 10dan fazla konu var sadece bende değil. İllaki herkeste oluyordur ama fark etmesi mesele. Ama Asus tuf serisinde daha çok olduğundan %100 eminim

Bu arada tek çözümü Çeşitli programlar yardımıyla 24 fps filmi 60fps yapmak bkz: smooth video project. titremeyi kaldırıyor ama ugrasmak istemedim

merak eden olursa bu cevapsız konumda sorunun detayı var kimse cevaplamamış çünkü çözümü yok https://forum.donanimarsivi.com/kon...reme-sorunu-film-oyun-videolu-rtx2060.372782/
Mesaj otomatik birleştirildi:

sağol dostum bakıyorum hemen

Top Bottom