Neler Yeni

Film sitesine film ekleme

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Umut Can
Arkadaşlar merhaba geçen günlerde hobi amacıyla bir film sitesi açtım. siteyi kendim tasarladım html ve css kullanarak ve sitemi yayınladım buraya kadar her şey güzel. site arayüzü hazır mobile uyarladım film posterlerini v.b her şey hazır tek eksik film evet garip film sitesinde film yok. aslında film ekliyecektim fakat son dakika bir araştırmaya girdim ve bazı forumlarda bunun yasal olmadığı mahkemeye kadar varabileceğini ve bazılarıda filmleri kendi sitende tutma sorun olmaz demişler. bu yüzden size danışmak istedim yasalmı yoksa değilmi eğer yasal ise güvenli şekilde nasıl yükleyebilirim bu arada sitedende herhangibir kar elde etmek gibi bir amacım yok reklamlarlada işim yok.

TrackVoice

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,166
İsim
İsimsiz
İlgilendiği Kategoriler
Baydırmen
Instagram
TheCarSave
Steam
TrackVoice
Arkadaşlar merhaba geçen günlerde hobi amacıyla bir film sitesi açtım. siteyi kendim tasarladım html ve css kullanarak ve sitemi yayınladım buraya kadar her şey güzel. site arayüzü hazır mobile uyarladım film posterlerini v.b her şey hazır tek eksik film evet garip film sitesinde film yok. aslında film ekliyecektim fakat son dakika bir araştırmaya girdim ve bazı forumlarda bunun yasal olmadığı mahkemeye kadar varabileceğini ve bazılarıda filmleri kendi sitende tutma sorun olmaz demişler. bu yüzden size danışmak istedim yasalmı yoksa değilmi eğer yasal ise güvenli şekilde nasıl yükleyebilirim bu arada sitedende herhangibir kar elde etmek gibi bir amacım yok reklamlarlada işim yok.
Ddostum trde yaşıyorsun ne adaleti 🗿🗿

nontius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
nontius
Video linki bulup, sitede yayınlayabilirsin.

Mesela atıyorum a sitesinin sunucusunda aslan_belgeseli videosu vardır.

https:// a. com/aslan_belgeseli.mp4

Bu dosyası, html yada css ile oluşturduğun media oynatıcısına eklemen gerek.

Örnek kod;
HTML:
<video width="320" height="240" controls>
  <source src="https:/a.com/aslan_belgeseli.mp4" type="video/mp4">

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Umut Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Mesela atıyorum a sitesinin sunucusunda aslan_belgeseli videosu vardır.

https:// a. com/aslan_belgeseli.mp4

Bu dosyası, html yada css ile oluşturduğun media oynatıcısına eklemen gerek.

Örnek kod;
HTML:
<video width="320" height="240" controls>
  <source src="https:/a.com/aslan_belgeseli.mp4" type="video/mp4">
evet bunu yapabilirim veya ok.ru gibi yerlerede yüklemek geldi aklıma fakat yasalmı yoksa ileride iş uzayıp ceza gibi şeylere çıkarmı?

MyBeN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Murat Cmgl
Reklam yayınlamayacağım kar elde etmeyeceğim gibi bir düşünceye girdiğiniz zaman oradan bir gol yersiniz bilginiz olsun sizin sitenize insanlar girip orada bir saat iki saat film izledikleri zaman o domain üzerinde zaman geçirdikleri takdirde sizin domainizin otomatikman değeri artıyor domaininize bir rank sağlamış oluyorsunuz adamlar kalkıp işte buradan para elde etmiyor ama yarın bir gün bu domine çok ciddi rakamlara satabilir mantığıyla bakarlar olaya ki bu da doğru mantıktır öncelikle bu bölümü idrak etmenizi öneririm. Filmi yayınlama konusuna gelince filmi her ne hali karda olursa olsun kendi siteniz üzerinde yayınlarsanız oradan yarın öbür gün büyük oranda bir telif hakkı davasına tabi tutulursunuz Çünkü başkasının emeği üzerinden kendi sitenizde bir rant elde etmeye çalışıyorsunuz. 3 bir konu ise hiçbir film yapıncası filmi MP4 olarak piyasaya sürmüyor bu filmler Yasal olmayan şekillerle MP4 formatına dönüştürülüyor film yapımcısı ne yapar kendisi YouTube'a koyar YouTube üzerinden reklam geliri elde eder ya da platformlara verir çok cüzi miktarlarda izlenmesini sağlayabilir ama hiçbir şekilde MP4 formatında piyasaya sürmez. Siz başkasının sitesinden filmi çekip kendi sitenizde yayınlasanız bile yine aynı suçu işlemiş olursunuz ha dosyayı kendi sitenizde barındırmışsınız ha başka yerden almışsınız bir şey değişmez burada filmin nerede barındırıldığına bakmazlar filmin nerede izlendirildiğine bakarlar.

Burası Türkiye Burada Adalet mi var diyen arkadaşların sözüne aldanıp işlem yaparsınız yarın öbür gün bundan 4 sene önce Show TV'nin bir YouTube kanalının videosunu haberlerde paylaştı diye tutarı yanlış hatırlamıyorsam 1 milyon 200 bin TL ödediği tazminat gibi tazminat ödersiniz.

Bilgim dahilinde size nacizane tavsiyede bulundum Elbette ki yapıp yapmamak sizin tasarrufunuza kalmış bir durum

nontius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
nontius
evet bunu yapabilirim veya ok.ru gibi yerlerede yüklemek geldi aklıma fakat yasalmı yoksa ileride iş uzayıp ceza gibi şeylere çıkarmı?
Onu bilemem ama eğer bağlantıları herkese açık ise bir şey olmaz yani. O siteler düşünsün onu.

neshter

80+ Bronze
Telifli icerigi kendi hostunda tutmadigin surece bir sikinti olmaz diyenler aldiris etme. Kendi hostunda barindirmasan bile, yayinlamak suc. Bu iste asil mesele anonim kalabilmekte. Cok ciddi hapis cezalari var. "Yeteri kadar anonim kalabilirim ben" diyebiliyorsan gir. Yoksa bulasma. Pisman olursun. Bizim de zamaninda oyle hayallerimiz vardi ama bulasmadik.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Adsense' den reklam alamayacaksin zaten. Ne kaldi? Kumar sitesi reklamlari. O da suc. Kacak bahsin oynanmasinda aracilik.

SeryXS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
238
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Rust, Bilgisayar
Yaptığınız site yasal değil usom fark ederse veya ihbar yerseniz domain kimin adına ise onun üstüne işlem başlatılır kapatmanızı öneririm veya
başkasının üstüne domain ve yabanci bir hosting firmasindan almanızı öneririm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde reklam koyarsan paraya para demezsin (!)

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Umut Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet Sanırım Haklısınız bu hayalim hayal olarak kalıcak fakat siteyi kapatmak yerine bir film yorum sitesine çevirdim youtubeki fragmanlar üzerine ve film üzerine yorumlar eklediğim bir site haline çevirdim çünkü herhangibir para kazanmak amacım olmadığı için para kazanmadığım yerde ceza ödemekte istemem açıkçası yorumlarınız için teşşekürler.

Top Bottom