Neler Yeni

Fitness 5X5 mi Split mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Halil arslan
Merhaba arkadaşlar öncelikle boyum 1.87 spora başladığım ilk 3 ay bilinçsizlikten 73kilo olmama rağmen skinny fat olduğum için zayıflamaya falan çalışıyordum, ilk 3 ay boş geçti ardından sporu bırakmak zorunda kaldım ve gerçek anlamda son 3 aydır ciddi anlamda beslenmeyi falan dinleyerek spor yapıyorum, vücudum ciddi anlamda değişti, 84 kiloya çıktım 75den ama kütleme göre çok güçsüzüm, salondakilerde diyor, şimdi karışık kısma geliyoruz ben 11. Sınıf öğrencisiyim ve üniversite sınavıyla ilgili hedeflerim var, sporu çok seviyorum ama bu yaz tatilinin sonuna kadar yani 12nin başına kadar yapabilirim, ben 1-2 hafta önce şöyle bi plan yapmıştım 90 kiloya kadar çıkarım sonra definasyona girerim karın kaslı bir vücutla bitiririm ama güçsüz olunca kas kütlesi de az oluyormuş, kas kütlesi fazla olmadan cuta girmek de istemiyorum, biraz araştırınca 5X5 programı buldum, bunla 3 ay güçleniyim desem sonra cuta girsem vücudum fazla değişmezmiş 5X5 ile. Sizce güce fazla odaklanmayıp, gene güçleniyorum bu arada eski ağırlıkların içinden geçiyorum. Çekişlerim iyidir ama presslerim nedense çok zayıf triseps hareketlerinde güçlü olmama rağmen zayıf, gene split hipertrofi antrenmanıyla devam mı ediyim? sizce ne yapmalıyım?

mertxan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
273
İsim
Mertcan Kör
Hocam güç mü istiyorsunuz yoksa görünüş mü buna karar vermeniz lazım

mertxan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
273
İsim
Mertcan Kör
Her karın kası olan insan güçlü diye bir şey yok hocam biraz hacim ile zaten görünüş elde edersiniz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,914
Üyeler
141,356
Son üye
eqtone
Top Bottom