Neler Yeni

fitnessda neyi yanlış yapıyorum?

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
arkadaşlar 1 aydır gidiyorum spora güzel bi program buldum hareketleri de düzgün yapıyorum kasları gerçekten yırtıyorum mesela bugün biseps günüyse çıkışta elim titriyor. beslenmemde gayet normal almam gereken kalori 2800 falan bende 2300 kalori alıyorum her gün 120 gram protein 300 gram karbonhidrat 70 gram yağ ama 1 ay önceki fotoğraflara bakıyorum nerdeyse hiç bir değişim yok yağ oranım değişmemiş yüzüm değişmemiş aksine kaldırdığım ağırlıklar azalıyor yada artmıyor anlamıyorum mesela bacakta 2. 3. haftalarda 110 kilo leg press rahat yaparken bugün 100kg zar zor yaptım her şeyi yapıyorum skinny fat bir vücudum var o yüzden kalori açığı yapıyorum ama proteini yüksek tutmama rağmen gelişim yok ilk ayın bitmesine 1-2 gün falan kaldı bırakmayı düşünmüyor değilim ya çok sinirim bozuluyor her gittiğimde o kadar beslenmeye verdiğim para salona aylık 150 lira boşuna para gibi düşünüyorum yanlış yaptığım bişey mi var kalori açığı yapmamalı mıyım? ama o zaman da çok yağlı olmaz mıyım? birde kalori açığı yapmama rağmen kiloda veremiyorum anlamadım bu işi ya spora başlamadan önce yemek yemiyodum resmen o zamanlar kaloriden haberim yoktu ama 1000 kaloriden azdır diye düşünüyorum aniden 2000 kaloriye çıktığım için mi böyle oluyor acaba kilo aldım çünkü başta 70 falandım şimdi tartıldığımda 71.5 olmuşum boyum 1.82 bu arada ( isteyene antrenman programımı ve beslenme programımı yazabilirim)
Mesaj otomatik birleştirildi:

youtubedeki fitnesscıların uzaktan eğitimlerini almayı da düşünüyorum sizce alınır mı ?
Beslenme programını ve makrolarını gözden geçir. Hatalı hesaplıyorsun. Tavuk göğsünü pişmiş bile hesaplasan günlük o kadar protein almıyorsun. 3 Tabak pilav diye bir ölçü yok. Hangi tabak? Kısa sürede tartı al. Aslında sen doğru hesaplıyorum sanıyorsun ama gramajların hep hatalı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Halil arslan
Beslenme programını ve makrolarını gözden geçir. Hatalı hesaplıyorsun. Tavuk göğsünü pişmiş bile hesaplasan günlük o kadar protein almıyorsun. 3 Tabak pilav diye bir ölçü yok. Hangi tabak? Kısa sürede tartı al. Aslında sen doğru hesaplıyorum sanıyorsun ama gramajların hep hatalı.
çok haklısnız hocam hassas tartılar zaten 60 lira falanmış hemen alıcam.

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
çok haklısnız hocam hassas tartılar zaten 60 lira falanmış hemen alıcam.
Ben zamanında 50 TL fiyata almıştım. 10 yıldır kullanıyorum. Ömürlük zaten. Mutfağın her alanında kullanırsınız.

BladeS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Doğukan
Bu ilettiğin programı birinden mi aldın yoksa kafana göre mi yaptın? İlk ay için split programın sana çok da bir yararı olmayacaktır. İlk 3 ay 1 er gün arayla salona git ve full body antreman yap. Daha sonra programını değiştirirsin

mkurtulus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
275
İsim
mert kurtulus
kahvaltı: 3 yumurta,1 domates,125 gram peynir,2 yeşil elma
öğle yemeği(spordan sonra): 2 patates 3 yumurta
akşam yemeği: 3 tabak pilav 200 gram tavuk göğsü
Boş bir beslenme görmedim kardeşim
Sabah güzel besin değerlerin buna ek yulaf yapabilirsin yulaf yiyemem dersen pirinç unu al 60 gr 250 ml su koy kaynayana kadar karıştır sonra 2 dk daha karıştır dolaba at sabah ye.

Spora 2 saat sonra gittiğini var sayıyorum

Spordan sonra 2 patates 150gr tavuk

Akşam yemeği 150 gr pilav 150 gr tavuk

Yatmadan 2 saat önce 150 gr lor peyniri ye beslenmeni böyle yap okadar yumurta yeme

antrenman programım:
pazartesi:Göğüs arka kol
bench press 3.10/dumble fly 4.10/butterfly 4.10
cable pushdown 6 set son 2 set drop/ overhead dumble ex. 3.12

salı:Sırt ön kol:
lat pulldown 4.10/cable row 4.10/barbell row 3.12
barbell curl 4.10/t bar curl 4.10

çarşamba: omuz
lateral raise 4.10/shoulder press 4.10/oturup kafayı dizlere koyup kolları açma 4.10/trapez 4.10

perşembe:bacak
leg press 4.10/ leg extension 6.10 son 2 drop/calf 4.10

cuma: ön kol arka kol aynı hareketler

antrenman ve beslenme programımı yazdım 1 aydır gidiyorum ondan önce hiç bir spor geçmişim yok yağ oranım yüzde 16
Bu antrenman yerine

2 ay bunu yap sonra beni alıntılar

Beslenme programını ve makrolarını gözden geçir. Hatalı hesaplıyorsun. Tavuk göğsünü pişmiş bile hesaplasan günlük o kadar protein almıyorsun. 3 Tabak pilav diye bir ölçü yok. Hangi tabak? Kısa sürede tartı al. Aslında sen doğru hesaplıyorum sanıyorsun ama gramajların hep hatal
En baba 80 gr protein alıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Halil arslan
Boş bir beslenme görmedim kardeşim
Sabah güzel besin değerlerin buna ek yulaf yapabilirsin yulaf yiyemem dersen pirinç unu al 60 gr 250 ml su koy kaynayana kadar karıştır sonra 2 dk daha karıştır dolaba at sabah ye.

Spora 2 saat sonra gittiğini var sayıyorum

Spordan sonra 2 patates 150gr tavuk

Akşam yemeği 150 gr pilav 150 gr tavuk

Yatmadan 2 saat önce 150 gr lor peyniri ye beslenmeni böyle yap okadar yumurta yeme

Bu antrenman yerine

2 ay bunu yap sonra beni alıntılar

En baba 80 gr protein alıyor
Tamamdır hocam teşekkür ederim hepsini not aldım tam 2 ay sonra bu konuya alıntılarım.

IbanyLone

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Serkan Uysal
Cut yaparken ağırlık artırmak çok zordur hocam zaten normal. Bulkta kaldırdığın ağırlık artar genelde.

Top Bottom