Neler Yeni

flixnet - yaninet - pananet sizce hangisine geçmeliyim?

ankaralı97

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
ahmet çavdar

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Pananet'i 7.5 ay civarı kullanıyorum. İlk bir hafta 21-23 arası 2 saatlik kesinti oldu. 7 ay civarı sıkıntı yok. Bir de son 5-6 gün Telekom'un sokakta ki kutuda ki çalışması dolayısıyla kesinti yaşadım; firma bazlı değil. Şu an sorun yok. Canlı müşteri temsilcisine ulaştım, Telekom kaynaklı sorunun çözümü konusunda oldukça yardımcı oldular. Altyapım 73 desteklemesine rağmen modeme gelen 99 down, 20 upload. Kablosuz hız testinde 92-97 civarı alıyorum. Gece gündüz hız stabil. Yurt içi ping kendi konumumdan seçilen sunucuya göre yurt içi 12-28 arası değişiyor. Oyun ve ip tv yok; düz kullanıcıyım düzüm yani. Opera Vpn çalışıyor. Youtube'de takılma yok. 1-12 ay peşin ödeme seçeneği var. 12 ay 99.90 dan peşin ödeme yapmıştım. Şu an yeni yıl zammı gelmedi. Hizmet numaranızı gizlemiyorlar; talep ettiğinizde gönderiyorlar. Sitede abonelik,geçiş ve iptal formu da var. Ödeme için Ziraat, Kuveyt Türk, Qnb Finansbank, Enpara'dan otomatik ödeme, internet bankacılığı, atm ve şube seçeneğide var. Bunlar kişisel deneyim; kullanıcıya göre değişir.

ankaralı97

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
ahmet çavdar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Pananet'i 7.5 ay civarı kullanıyorum. İlk bir hafta 21-23 arası 2 saatlik kesinti oldu. 7 ay civarı sıkıntı yok. Bir de son 5-6 gün Telekom'un sokakta ki kutuda ki çalışması dolayısıyla kesinti yaşadım; firma bazlı değil. Şu an sorun yok. Canlı müşteri temsilcisine ulaştım, Telekom kaynaklı sorunun çözümü konusunda oldukça yardımcı oldular. Altyapım 73 desteklemesine rağmen modeme gelen 99 down, 20 upload. Kablosuz hız testinde 92-97 civarı alıyorum. Gece gündüz hız stabil. Yurt içi ping kendi konumumdan seçilen sunucuya göre yurt içi 12-28 arası değişiyor. Oyun ve ip tv yok; düz kullanıcıyım düzüm yani. Opera Vpn çalışıyor. Youtube'de takılma yok. 1-12 ay peşin ödeme seçeneği var. 12 ay 99.90 dan peşin ödeme yapmıştım. Şu an yeni yıl zammı gelmedi. Hizmet numaranızı gizlemiyorlar; talep ettiğinizde gönderiyorlar. Sitede abonelik,geçiş ve iptal formu da var. Ödeme için Ziraat, Kuveyt Türk, Qnb Finansbank, Enpara'dan otomatik ödeme, internet bankacılığı, atm ve şube seçeneğide var. Bunlar kişisel deneyim; kullanıcıya göre değişir.
deneyiminizi anlattığınız için teşekkürler, öbür firmaları biliyormusunuz?

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Yaninet'te sıkıntı yaşayan arkadaşlar olmuştu. Flixnet (KentWifi) hakkında bilgim yok.

CarEnthusiast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
Akın Serhan Toğrul
Ben galiba yaşlanıyorum 3 firmayı da ilk defa şimdi öğrendim 😅

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Yaşla alakalı değil sektör genişledi; piyasaya yeni firmalar girdi. Biraz da reklamla alakalı. Listeye göz atın. 300 TL üstü olanları yazmadım onları eklediğimizde sayı iyice artıyor.
https://forum.donanimarsivi.com/konu/100-luek-tarife-300-TL-alti.827918/

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
ahmet taha çelenk

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Oyun konusunda ping yüksek çıkar; Fixnet veya Netbone'ye baksanız daha iyi olur.
Fixnet'te geçişte ilk ay fatura bizden kampanyası vardı.

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
ahmet taha çelenk
Hocam gigaspeedle sorun yaşayan çok gordum ben çok ugrasmak istemiyorum. Pananet yada netman düşünüyorum öneriniz nedir oyun ve iptvde kullanicam
Netbone yada başka birseyde olabilir beklentim kesintisiz sorunsuz bir saglayici çok ugrastirmayan bu konuda öneriniz nedir

Lady-Of-Ice

80+ Silver
İkisinden birini tercih edebilirsin; şuna geç buna geç diyemem.
İzmir'de Vdsl kullanan arkadaşın vie.valve.net ping testleri örnek
2.JPG

Son düzenleme:

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
ahmet taha çelenk
Alıntıyı görüntüle
fixnetle netbone arasi 100 TL fark var değermi bu farka
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle
Birde sizce hizmet açısından en iyisi diyebilceginiz hangisi bu 300 TL altinda olanlardan her konuda size göre

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Fixnet'in fiyatı zamlı güncel; Netbone zamsız şuan.
Alternatif firmaların hiçbiri Telekom gibi olmaz. Sorun oldu mu çözüm sürecinin süresi Telekom'a bağlı. Beklentini %50 belirle. 3 ay denersin herhangi bir firmayı memnun kalmazsan farklı firmaya geçersin. Sorunsuzluk biraz şans, biraz lokasyon, biraz da firmaya bağlı.
Fixnet'te e devlet abonelik ve geçiş imkanı var; ödeme yöntemleri daha geniş.
Netbone'de e devletten geçiş yok; ödeme de mesela oim den yapılıyor.

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
ahmet taha çelenk
Fixnet'in fiyatı zamlı güncel; Netbone zamsız şuan.
Alternatif firmaların hiçbiri Telekom gibi olmaz. Sorun oldu mu çözüm sürecinin süresi Telekom'a bağlı. Beklentini %50 belirle. 3 ay denersin herhangi bir firmayı memnun kalmazsan farklı firmaya geçersin. Sorunsuzluk biraz şans, biraz lokasyon, biraz da firmaya bağlı.
Fixnet'te e devlet abonelik ve geçiş imkanı var; ödeme yöntemleri daha geniş.
Netbone'de e devletten geçiş yok; ödeme de mesela oim den yapılıyor.
Oim nedir hocam.
Birde hocam gigaspeed hakkında ne düşünüyorsunuz diger forumda sorun yaşayanlari görünce vazgecesim geldi ama halen aklimda
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde fixnet 320 tlydi galiba turknet 400 zaten o yuzden fixnet gecicegime turknet daha mantikli geliyo 200 bandinda olanlardan en düzgün olanini seçmek istiyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,710
Üyeler
140,689
Son üye
rumblecroos
Top Bottom