Neler Yeni

Format Atamıyorum. Bios ayarlarında sorun olabilir mi?

kauziNN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Delil Alataş
Merhaba,

Sizin tavsiyenizle zamanında aldığım bu sistem'e bir türlü format atamıyorum.
windows'un kendi sitesinden indirdiğim w10 Format yazılımını iso ile çıkartarak rufus yardımı ile flash belleğe atıyorum.
daha sonra bios menüsüne girip UEFI; ile format atmaya çalışıyorum fakat
Gigabyte yazısında kala kalıyor öylece, çok uzun süre beklediğimde ise (5-10) dakika arası Ekran sadece açık mavi şeklinde kalıyor ve tekrar resetlemem gerekiyor.
Bilmediğim bir bios ayarı vs. mi var acaba çözemedim.

Bir çok forum sitesine vb. videolara baktım fakat çözüm bulamadım. yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Sistem;
Not; Bilgisayar bana formatlı test edilip hazır bir şekilde gelmişti. Bu sisteme ilk formatım olacak.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,255
İsim
Semih Boran
Merhaba,

Sizin tavsiyenizle zamanında aldığım bu sistem'e bir türlü format atamıyorum.
windows'un kendi sitesinden indirdiğim w10 Format yazılımını iso ile çıkartarak rufus yardımı ile flash belleğe atıyorum.
daha sonra bios menüsüne girip UEFI; ile format atmaya çalışıyorum fakat
Gigabyte yazısında kala kalıyor öylece, çok uzun süre beklediğimde ise (5-10) dakika arası Ekran sadece açık mavi şeklinde kalıyor ve tekrar resetlemem gerekiyor.
Bilmediğim bir bios ayarı vs. mi var acaba çözemedim.

Bir çok forum sitesine vb. videolara baktım fakat çözüm bulamadım. yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Sistem;
Not; Bilgisayar bana formatlı test edilip hazır bir şekilde gelmişti. Bu sisteme ilk formatım olacak.
USB'nin içine girin Windows üzerinden. Sonra sources klasörüne girin. Orada ki setup.exe yi açarak sorunsuz şekilde kurabilirsiniz. Bu sorun AMIBIOS 8'e sahip GIGABYTE'larda da var. Power Cycle sorununa benziyor.

kauziNN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Delil Alataş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dediğiniz şekilde yaptım
sonuç;

Ekler

• resim_2022-01-05_001438.png
    resim_2022-01-05_001438.png
    18.9 KB · Hit: 38

kauziNN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Delil Alataş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
USB'nin içine girin Windows üzerinden. Sonra sources klasörüne girin. Orada ki setup.exe yi açarak sorunsuz şekilde kurabilirsiniz. Bu sorun AMIBIOS 8'e sahip GIGABYTE'larda da var. Power Cycle sorununa benziyor.
Sorunu bulmadım bir türlü

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,737
Üyeler
147,595
Son üye
yischu
Top Bottom