Neler Yeni

Format Atarken "internal power error" Hatadı Alıyorum?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammer Özlü
Öncelike merhabalar;
arkadaşımın pc sine format atıyordum yükleme ekranına kadar bir problem yok oradan sonra diski seçip devama tıkladıktan sonra kurulum tamamlanıyor sonra kurulum için yeniden başlayınca mavi ekran veriyor error code olarak da internal power error yazıyor günlerdir uğraşıyorum yapamadım rufusla fat32 den tut ntfs mbr gpt her türlü usb türünü denedim ama olmadı hep aynı şey kurulum tamamlanıp yeniden başlayınca mavi ekran verip kuruluma devam etmiyor yani açıkçası pc de windows filan yok hiç bir türlü işletim sistemini kuramadım yardımcı olursanız çok severim.
@Abdullah Hacıgül

_Zaur_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,438
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Amd ekran kartı kullanıyor musunuz format atılan pc'de?

ELRODH

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Ahmet Murat ATEŞ
İlgilendiği Kategoriler
Pc teknik sorun-yazılm sorunları-program sorunları-parça önerileri-parça onarım-konsol ve konsol teknik problemleri-kitap-film-müzik önerileri
Instagram
@ahmetmuratates
Öncelike merhabalar;
arkadaşımın pc sine format atıyordum yükleme ekranına kadar bir problem yok oradan sonra diski seçip devama tıkladıktan sonra kurulum tamamlanıyor sonra kurulum için yeniden başlayınca mavi ekran veriyor error code olarak da internal power error yazıyor günlerdir uğraşıyorum yapamadım rufusla fat32 den tut ntfs mbr gpt her türlü usb türünü denedim ama olmadı hep aynı şey kurulum tamamlanıp yeniden başlayınca mavi ekran verip kuruluma devam etmiyor yani açıkçası pc de windows filan yok hiç bir türlü işletim sistemini kuramadım yardımcı olursanız çok severim.
@Abdullah Hacıgül
Öncelikle merhaba bu durum için
1-Sata kabloları ile ssd anakart birbirine tam bağlı mı yani gevşek bir şekilde ise kesiyor olabilir
2-windows 10 kuracaksanız mediacreation tool microsoft'un kendi sitesinde mevcut oradan yazmayı denediniz mi?
3-pc bios pilini çıkartıp bios sıfırlayın
4-Ram'leri kontrol edin düzgün taktığınızdan emin olun ayrıca ramleri çıkartıp ramdeki sarı pinleri silgi ile silin sonra tekrar takın temiz şekilde (silgi parçaları kalmasın)

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammer Özlü
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Amd ekran kartı kullanıyor musunuz format atılan pc'de?
ilgilendiüiniz için teşekkür ederim hayır intelin dahilibirimi mevcut
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle merhaba bu durum için
1-Sata kabloları ile ssd anakart birbirine tam bağlı mı yani gevşek bir şekilde ise kesiyor olabilir
2-windows 10 kuracaksanız mediacreation tool microsoft'un kendi sitesinde mevcut oradan yazmayı denediniz mi?
3-pc bios pilini çıkartıp bios sıfırlayın
4-Ram'leri kontrol edin düzgün taktığınızdan emin olun ayrıca ramleri çıkartıp ramdeki sarı pinleri silgi ile silin sonra tekrar takın temiz şekilde (silgi parçaları kalmasın)
sizinde ilgilendiüiniz için teşekkür ederim yalnız masaüstü değil ama windowsun kendi aracıyla yazmayı denemedim

ELRODH

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Ahmet Murat ATEŞ
İlgilendiği Kategoriler
Pc teknik sorun-yazılm sorunları-program sorunları-parça önerileri-parça onarım-konsol ve konsol teknik problemleri-kitap-film-müzik önerileri
Instagram
@ahmetmuratates
ilgilendiüiniz için teşekkür ederim hayır intelin dahilibirimi mevcut
Mesaj otomatik birleştirildi:

sizinde ilgilendiüiniz için teşekkür ederim yalnız masaüstü değil ama windowsun kendi aracıyla yazmayı denemedim
donanımsal değil ise yazılımsal sorundur yapmanız gereken windowsu dediğim şekilde yazın usb bellek bozuk değilse windows kurulum ekranında depolama birimini biçimlendirin farklı bir depolama birimi varsa oraya kurun

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammer Özlü
donanımsal değil ise yazılımsal sorundur yapmanız gereken windowsu dediğim şekilde yazın usb bellek bozuk değilse windows kurulum ekranında depolama birimini biçimlendirin farklı bir depolama birimi varsa oraya kurun
diski biçimlendirdim zaten öyle windowsu kurmayı denedim olmadı usb belleğin bozuk oldunu hiç sanmıyorum senelerdir bu usb ile format işlerimi hallediyorum sizin dediğiniz yöntemi denemedim onun detaylarını paylaşabilir misiniz

ELRODH

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Ahmet Murat ATEŞ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@ahmetmuratates
1-https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 burada aracı indirin usb belleği biçimlendirin ve bu programla usb belleğinize windows 10'u yazın
2-pc yeniden başlatıp windows format ekranına gelince orada yüklemek istediğiniz depolama birimlerinden 2 tane varsa diğerini seçin yani daha önce windows 10 kurmak istediğiniz depolama birimi değil diğer depolama birimini seçin eğer içinde kaybedecek veriniz yoksa deneyin eğer hata almazsanız bilinki ilk yüklemek istediğiniz depolama biriminde hata olabilir yok hata alırsanız donanımsal bir durum olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammer Özlü
1-https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 burada aracı indirin usb belleği biçimlendirin ve bu programla usb belleğinize windows 10'u yazın
2-pc yeniden başlatıp windows format ekranına gelince orada yüklemek istediğiniz depolama birimlerinden 2 tane varsa diğerini seçin yani daha önce windows 10 kurmak istediğiniz depolama birimi değil diğer depolama birimini seçin eğer içinde kaybedecek veriniz yoksa deneyin eğer hata almazsanız bilinki ilk yüklemek istediğiniz depolama biriminde hata olabilir yok hata alırsanız donanımsal bir durum olabilir
tamamdır şu nada belleğe yazınıyor işlem tamamlanıp pc de deneyince sizi bilgilendiririm

ELRODH

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Ahmet Murat ATEŞ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@ahmetmuratates
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammer Özlü
Forumdayım gece 12'ye kadar :)
merhabalar yeniden dün microsoftun kendi yazlımıyla denedim yine olmadı hep aynı şey oluyor windows kurulup yeniden başlayınca error veriyor bugün linux yüklemeyi denicem oradan belki başarırım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
951,764
Üyeler
149,980
Son üye
Göktürkbey31
Top Bottom