Neler Yeni

Fortnite Drop Sorunu

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,167
İsim
Necati
Selam beyler , 3060 ti + r5 5600x + 16 gb ram pcm var ama fortnite'ta battle royale girince fps mesela 150-160 iken orta ayarlarda sürekli 60'a felan düşüyor hatta bazen 7-8 bile oluyor , bu problemi başka oyunlarda yaşamadım sadece fortnite'ta oldu deli gibi drop yiyorum ve oyun akıcı gelmiyor ne yapabilirim ? Oyun ile alakalı olabilirmi ama öyle olsaydı herkes bu sorunu şikayet ederdi diye düşünüyorum.

Normalde eskiden oynuyordum tadı kaçtığı için bırakmıştım , bu sisteme ilk kez indirdim oyunu bu arada.

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440
Ben de şikayet ediyorum bu sorundan, düşük grafiklerde oyunu oynayamıyorum resmen

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,167
İsim
Necati
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben de şikayet ediyorum bu sorundan, düşük grafiklerde oyunu oynayamıyorum resmen
ben orta veya yükseğe alınca oluyodu düşükte denemedim , bu sorun kreatifde yok bu arada tek battle royalede oluyor.
diğer hiçbir oyunda böyle bir sorun yok ayrıca çok kaliteli ve hızlı bir m2 ssd kullanıyorum ona rağmen böyle..

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440
1200x900 çözünürlükte performance moduna alıp ayarları da düşürünce o kadar çok drop yiyorum ki kafayı yersin, performance moduna alıp uzaklık ve kaplama ayarlarını fullüyorum yine biraz iyileşiyor ama yine droplar yiyorum. Zorla bana 1600x900 çözünürlükte oynatıyor yani ekranının full çözünürlüğünde ve böyle oynasam bile ayarları yine çok düşüremiyorum yine droplar yiyorum bu yüzden kaplama ve uzaklığı far ve high da oynamak zorunda kalıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok leş bi optimizasyonu var bence oyunun, 1080p de oynamıyorum diye böyle muhtemelen bottleneck oluyor

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,167
İsim
Necati
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1200x900 çözünürlükte performance moduna alıp ayarları da düşürünce o kadar çok drop yiyorum ki kafayı yersin, performance moduna alıp uzaklık ve kaplama ayarlarını fullüyorum yine biraz iyileşiyor ama yine droplar yiyorum. Zorla bana 1600x900 çözünürlükte oynatıyor yani ekranının full çözünürlüğünde ve böyle oynasam bile ayarları yine çok düşüremiyorum yine droplar yiyorum bu yüzden kaplama ve uzaklığı far ve high da oynamak zorunda kalıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok leş bi optimizasyonu var bence oyunun, 1080p de oynamıyorum diye böyle muhtemelen bottleneck oluyor
Az önce düşük ayarda bile denedim otobüsten atlarken droptan önümü göremedim , sistemim kötü olsa tamam dicem ama 3060 ti var ve darboğazda yok garip

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440
Az önce düşük ayarda bile denedim otobüsten atlarken droptan önümü göremedim , sistemim kötü olsa tamam dicem ama 3060 ti var ve darboğazda yok garip
Darboğazı gözükmüyor evet, rx 580 8gb var bende de ama yüksek ayarlarda akıcı oynayabilmeme rağmen düşük ayarlarda oynayamıyorum çok fazla drop giriyor

Top Bottom