Neler Yeni

Forum sitesi kurmak istiyorum

styleps

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
B.A
Arkadaşlar PES FİFA oyunlarına özel bir forum kurmak istiyorum ne yapmalıyım. yardımcı olur musunuz. Turkcespiker.com kapandığı için arkadaşla böyle bir karar verdik.

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,734
İsim
ege erdem demirelli
Sunucu kurmak gerekiyor diye biliyorum. Domain de gerekli tabi.

Farex

80+ Bronze
Arkadaşlar PES FİFA oyunlarına özel bir forum kurmak istiyorum ne yapmalıyım. yardımcı olur musunuz. Turkcespiker.com kapandığı için arkadaşla böyle bir karar verdik.
Bütçen var mı kardeşim en az aylık 1200 TL falan başlangıç olarak verebiliceğin?

MyBeN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Murat Cmgl
Bütçen var mı kardeşim en az aylık 1200 TL falan başlangıç olarak verebiliceğin?
Neden aylık 1200 TL Bir hevesle başlayacaklar. Yarın devam eder mi etmez mi bilinmez ki bu güne kadar milyon kişi aynı hevesle forum kurarak kapattı. Ücretsiz phpbb veya mybb ile başlasalar yıllık ortalama 1000 TL ye bir tane hosting alsalar sonra bakıyorlar ki çoğalacaklar veya devam ettirecekler ona göre sunucuya geçseler olmaz mı?

Son düzenleme:

MyBeN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Murat Cmgl
1200e site değil blog kuramazsın
Yoo kurabilirsiniz com.tr domain ortalama 1000 TL host birde ucretsiz blok teması kurulur neden kurulmasın
Mesaj otomatik birleştirildi:

O baya sallamış bilen birine yaptirsan host domain yillik 250₺ desen 800tl de tema kurulum için versen max 1300₺ ye yillik bu işi çözersin :) aylik bir masrafin kalmaz.
Kesinlikle katılıyorum ki sonuçta forum 3 5 video izlese kendi de kurabilir. Hatta ne kadar aktif çalışıyor bilmiyorum forumlar ilgi ve bilgi alanım değil ama Cpanel içerisinde hazır mybb scripti bile var

kerimavrs

80+ Silver
Yoo kurabilirsiniz com.tr domain ortalama 1000 TL host birde ucretsiz blok teması kurulur neden kurulmasın

Kesinlikle katılıyorum ki sonuçta forum 3 5 video izlese kendi de kurabilir. Hatta ne kadar aktif çalışıyor bilmiyorum forumlar ilgi ve bilgi alanım değil ama Cpanel içerisinde hazır mybb scripti bile var
Com.tr domain 1-2$ yillik hosting 250₺ max 400₺ ye host domain işi çözülür ben 3 yildir hayalhost.com kullaniyorum sorunsuzm

MyBeN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Murat Cmgl
Com.tr domain 1-2$ yillik hosting 250₺ max 400₺ ye host domain işi çözülür ben 3 yildir hayalhost.com kullaniyorum sorunsuzm
Elbette çok farklı fiyatlarda hosting satan firmalar var. Hatta benim dediğim rakama 20 li reseller bile satılıyor. Ama biz genelde müşterilere kurumsal tasarımlar yaptığımız için firmaların geçmişine ve ne kadar köklü olduğuna bakıyoruz. Hosting firmaları ile zamanında çok sorunlar yaşadık. Bir hevesle kuruyorlar sonra bir bakmışız ki adamlar yok olup gitmiş. Bu sizin satın aldığınız yerin kötü olduğu anlamına gelmez belki de bizim çalıştıklarımızdan çok daha iyi hizmet veriyorlardır.

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1

Forumlar aktif olarak çalışmıyor artık kardeşim. Hatta en ihtiyaç duyulan alanla ilgili bir forum olsa bile vasat ve altı bir ilgi görüyor. İstisnası vardır tabii ama sonucu değiştirecek kadar değil. Forum sitelerinin 2006 yılında başlayan yükselişi, sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla bitti.

ücretsiz yazılımlı sistemler var ama sanırım domain sunucu masrafı falan yapmanız gerekecek. Google a yaz çıkar

styleps

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
B.A
yorumlarınız için sağolun arkadaşlar

enokeno

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
634
İsim
Enes Sayar
O baya sallamış bilen birine yaptirsan host domain yillik 250₺ desen 800tl de tema kurulum için versen max 1300₺ ye yillik bu işi çözersin :) aylik bir masrafin kalmaz.
domain 17 dolar oldu yıllık vergiyle düz 20 desen 800 e tema ve kurulum yapan kimse yok ben 7bin TL'den başlatıyorum site fiyatlarımı, hostingi tek sitelik çözseler sitenin içini kendileri doldurma şartıyla en az 4k tutar

Top Bottom