Neler Yeni

Forumlar düşman değildir.

Yagi

80+ Bronze
Merhabalar, Ben bilinen adımla Yagi. Bu gün sizlere forum kullananların yaşadığı bir sorundan bahsedeceğim;

Forumların birbirine düşmanlık, negatif enerji beslemesi.

Öncelikle bu kanıya nereden geldiğimi anlatmak istiyorum.

1- Silicone Forum;

Forumumuz @MisakiTaro Tarafından açılmış, halen daha işleyen 500 kişilik ufak bir forum:
Forumun sorunu;
Technopat üyelerine olmasada, Technopata karşı aşırı nefret.
1-2 Kere rastladım, en az 5-6 üyenin Technopat'a giydirdiğini gördüm. Bu bir sorun, yahu neden bir foruma karşı nefret beslersiniz ki?

2- Forum Donanım Arşivi

Şuan bu konuyu okuduğunuz forum.
Forumun sorunu;

Technopat'a karşı önyargı, nefret.
Burada gözlemlediğim kadarıyla çoğu üye Technopatta 1 saat bile geçirmemesine rağmen Technopat'ın kurallarını kötülüyor, aşağılıyor.
Ayrıca Technopattan gelenlere ayrımcılık yapılıyor.
Hatta birisi bana "Technopattan geldiğin ne kadar belli" tarzı bir mesaj yazmıştı.

Bunu yapıyorsanız lütfen yapmayın, forumların amacı bilgi aktarımı ve sosyalliktir. Nefret, düşmanlık deği.

3- Technopat Sosyal
Technopat Forum.

Forumun sorunu;
Donanım Arşivi'ne karşı ön yargı.
Technopat içerisinde 7-8 ay kadar vakit geçirdim, gerçekten orayı tecrübe edinmiş birisi olarak söyleyebilirim ki buradaki durum orada da mevcut.
Yani burada Technopat üyelerine, Orada Donanım Arşivi üyelerine karşı bir saygısızlık, hoşgörüsüzlük mevcut.

Bu sorunu çözmemizin yolu, birbirimize hoş görü duymak. Lütfen sırf birisi Technopattan geldi diye onu yargılamayın, Dostca tavırlar sergileyin ki burada kalmak istesin.

İyi forumlar.

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,333
İsim
Hakan
Technopat buraya alt kalite markacılar diyor ters psikoloji burası da oranın Nazi Almanyası gibi olduğunu söylüyor, bu normal fakat 2 yer düşman değil. Fakat söylemek isterim ki dini paylaşımlara saygısı olan ve düzgünce tartışan tek forum DA'dır.

Yagi

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Technopat buraya alt kalite markacılar diyor ters psikoloji burası da oranın Nazi Almanyası gibi olduğunu söylüyor, bu normal fakat 2 yer düşman değil. Fakat söylemek isterim ki dini paylaşımlara saygısı olan ve düzgünce tartışan tek forum DA'dır.
Hocam burada forumları kapıştırmıyoruz, Forum içinde tabii ki görüş ayrılıkları olur. Bunu düzgünce tartışmak varken neden birbirimzden nefret edelim.
Technopat ile aynı sofrada bile oturulmaz (!)
Yeri değil hocam.
Technopattan geldiğin ne kadar belli oluyor o.O2
Peki.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Technopat ta Cahil Cühela 10 yaşındaki çocuklardan başka kimse yok.
Ohoo, ben ne diyorum adam ne diyor :D

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Merhabalar, Ben bilinen adımla Yagi. Bu gün sizlere forum kullananların yaşadığı bir sorundan bahsedeceğim;

Forumların birbirine düşmanlık, negatif enerji beslemesi.

Öncelikle bu kanıya nereden geldiğimi anlatmak istiyorum.

1- Silicone Forum;

Forumumuz @MisakiTaro Tarafından açılmış, halen daha işleyen 500 kişilik ufak bir forum:
Forumun sorunu;
Technopat üyelerine olmasada, Technopata karşı aşırı nefret.
1-2 Kere rastladım, en az 5-6 üyenin Technopat'a giydirdiğini gördüm. Bu bir sorun, yahu neden bir foruma karşı nefret beslersiniz ki?

2- Forum Donanım Arşivi

Şuan bu konuyu okuduğunuz forum.
Forumun sorunu;

Technopat'a karşı önyargı, nefret.
Burada gözlemlediğim kadarıyla çoğu üye Technopatta 1 saat bile geçirmemesine rağmen Technopat'ın kurallarını kötülüyor, aşağılıyor.
Ayrıca Technopattan gelenlere ayrımcılık yapılıyor.
Hatta birisi bana "Technopattan geldiğin ne kadar belli" tarzı bir mesaj yazmıştı.

Bunu yapıyorsanız lütfen yapmayın, forumların amacı bilgi aktarımı ve sosyalliktir. Nefret, düşmanlık deği.

3- Technopat Sosyal
Technopat Forum.

Forumun sorunu;
Donanım Arşivi'ne karşı ön yargı.
Technopat içerisinde 7-8 ay kadar vakit geçirdim, gerçekten orayı tecrübe edinmiş birisi olarak söyleyebilirim ki buradaki durum orada da mevcut.
Yani burada Technopat üyelerine, Orada Donanım Arşivi üyelerine karşı bir saygısızlık, hoşgörüsüzlük mevcut.

Bu sorunu çözmemizin yolu, birbirimize hoş görü duymak. Lütfen sırf birisi Technopattan geldi diye onu yargılamayın, Dostca tavırlar sergileyin ki burada kalmak istesin.

İyi forumlar.
Merhabalar eğer benim dediğime cevap yerine lütfne bana böyle hitap et veya bunu doğru yaz diyor ise ben de ona git derim .
Burası TDK değil.
Technopat bu konuda bazen suyunu çıkartıyor kullandım ve ingilizce bölümündne TDK kurallarına uymadığım için ban yedim.
Moderatörleri ise iyileri var kötüleri de çünkü büyük forum ve moderatör şart.
Eğer bu foruma geliyor ise bana saygı ve TDK dersi vereceğine cevap yazsın.

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,333
İsim
Hakan
Peki Technopat'a bir kere bile üye oldun mu? Orada bir kere bile Dini tartışmada bulundun mu bu kanıya varmak için?
118 uyarım varya, biri tanrının varlığını kanıtla diyor argüman sunuyoruz fakat ne anlarsınız diye çıkıyorlar, bir çok konusu var.

Yagi

80+ Bronze
Merhabalar eğer benim dediğime cevap yerine lütfne bana böyle hitap et veya bunu doğru yaz diyor ise ben de ona git derim .
Burası TDK değil.
Technopat bu konuda bazen suyunu çıkartıyor kullandım ve ingilizce bölümündne TDK kurallarına uymadığım için ban yedim.
Moderatörleri ise iyileri var kötüleri de çünkü büyük forum ve moderatör şart.
Eğer bu foruma geliyor ise bana saygı ve TDK dersi vereceğine cevap yazsın.
Dediğim gibi Technopatta bayağı bir vakit geçirdim ancak şuan aşırı bozuk cümleler, tamamı büyük harfle yazılmış konu başlıkları dışında rahatsızlık duyduğum söylenemez. Technopat emin olun abartıldığı kadar zorlamıyor bu yazım kurallarında, Çoğu haberiniz olmadan Moderatörler tarafından düzeltiliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

118 uyarım varya, biri tanrının varlığını kanıtla diyor argüman sunuyoruz fakat ne anlarsınız diye çıkıyorlar, bir çok konusu var.
118 Uyarıyı alacak ne yaptınız hocam :oops:
Konuyu atarsanız ona göre yorum yapabilirim, 1-2 kişi tüm forumu açıklamaz.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dediğim gibi Technopatta bayağı bir vakit geçirdim ancak şuan aşırı bozuk cümleler, tamamı büyük harfle yazılmış konu başlıkları dışında rahatsızlık duyduğum söylenemez. Technopat emin olun abartıldığı kadar zorlamıyor bu yazım kurallarında, Çoğu haberiniz olmadan Moderatörler tarafından düzeltiliyor.
Bak adama "Bu ekran kartı bu güçte değil." diyorum ardından dediği şey "Bana böyle hitap edemezsin." idi.
Yani bana cevap yazmıyor ve hitabım ise dost gibiydi sert bir hitap ta kullanmadım neydi siz yerine sen diye mi itap et fenan diyordu.
Ama mesela bazı üyeler ise hızlı adapte oldular ve onları seviyorum.

Yagi

80+ Bronze
Bak adama "Bu ekran kartı bu güçte değil." diyorum ardından dediği şey "Bana böyle hitap edemezsin." idi.
Yani bana cevap yazmıyor ve hitabım ise dost gibiydi sert bir hitap ta kullanmadım neydi siz yerine sen diye mi itap et fenan diyordu.
Konunun linkini bulma imkanın varsa iyi olur hocam. Böyle 1-2 kişi var tabii ki, sözüm onlara zaten. Bu konudaki amacım bunları düzeltebilmek.

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,333
İsim
Hakan
118 Uyarıyı alacak ne yaptınız hocam :oops:
Konuyu atarsanız ona göre yorum yapabilirim, 1-2 kişi tüm forumu açıklamaz.

Bunlar birer örnek sadece.

Top Bottom