Neler Yeni

Technopat Forum Hakkında

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Bu forumdaki konulara verilen cevaplara bakınca yazdığınız "Kendini bir şey sanan cahil insanların çoğunlukla olduğu bir forumda" bu cümlenin buraya daha çok yakıştığını düşünüyorum.
Forum kültürü nedir bilir misiniz? forumda herkes bulunur foruma "bilgililer kayıt olabilir" diye bir şey görmedim ben. Eğer bilgisiz ise ve haddini aşıyorsa bilginle ona haddini göster burası bir takım değil kimse bizi tutmasın burası özgür herkese açık bir forum.

106410

80+ Silver
Bence konuya gerekli cevabı Abdullah abi vermiş.Konu kilitlenip daha fazla uzatılmamalı.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Biz DA-Forum'a çok büyük emek veriyoruz TR'nin en iyilerinden biri olması için çok uykusuz zaman geçirdim geçirmeye de devam edeceğim.
DA-Forum'da taşkınlık yapan saygı çerçevesini aşanları raporlaytın direkt müdahale ediliyor.
Bizlerin de katkısı oluyorsa ne mutlu. (y)
( Yeni bildirim geldiğinde "rapor geri bildirimlerini" görmek güzel oluyor )

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
instagram.com/aliakpoyraz
Bu tarz şeyler hakkında konu açılması bile yanlış, çünkü böyle söylemlerde bulunanlar forumu çekemeyen, kaostan beslenen 2-3 tane velet.

Rootz

80+
Çok uzuuun zaman önce bir sorunum için 40 tane test yaptırıp sorunumu çözememişler üstüne üstlük konu başlığında "bla bla bla için yardımınıza ihtiyacım var" yazdığım için 'yardım' kelimesinden dolayı 1 saat yasaklamışlardı. Sonra başka bir forumda bir üye sadece anakartımın modelinden nokta atışı sorunumu çözmüştü sağolsun. İnsanları kalıplara sığdırmak, çoluk çocuk moderatörlerin egosuna teslim etmek yerine böyle insanları etraflarına toplasalar her şey daha güzel olabilirdi.

Arama sonuçlarında görünce yolumu değiştiririm. Ha bir de bu olay öncesinde noktalama işaretlerinden kaç kere uyarıldım sayısını bile unuttum. Tamam kural koyarsın da bu kadar mı katı olur ? Belli kalıplar içerisinde sıkışıp kalacaksam, saçma sapan sebeplerden dolayı özgürlüğüm kısıtlanacaksa olmaz olsun öyle forum. Türkçeyi güzel de kullanırım halbuki.

Bu bağlamda(!) DA ile DH yetiyor çok şükür fazlasına gerek yok.

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,400
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok
Technopat'te acil bir durum olduğunda çaresizce konumun açılmasını beklemek ve ceza yiyip bana sorulan sorulara cevap yazamam çok kötü bir şey idi.
Tamam kural koyarsın da bu kadar mı katı olur
Burada açılan bir konu bir dakikadan az sürede cevaplanıyor.

T.P.G.

80+ Titanium
Bazılaeı saçmalıyor buraya gelmeden ben de saçmalamıştım orada. Ama burada vakit geçirince sunu gordum kurallar ve önerilen markalar dışında hiçbir fark yok kitle olarakta yok.

Burada kanser olan kişilerden daha kanseri de var Technopat'ta ya da Technopat'takilerden daha kanser olanlar.

Yani oradakilerin tamamen ön yargıyla davranmasından kaynaklanıyor.

Sadece şu an forumda olmasını istediğim bir şey var oda biraz daha vakit sonra üye sayısı artacaktır ve bu da fazla konu açılması anlamına geliyor. Konular denetlenmeli "BENCE".

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Technopat çok katı bir topluluk ama kesinlikle en doğru bilgiye orada ulaşılabiliyor.
Virgül unuttum diye yada kısaltmayı küçük harfle yazdım diye ban yemek bir zamandan sonra dayanılamaz bir hal alıyor.
Bu foruma geçme amacım daha rahat kurallardı ama bu kadar rahatlık da beklemiyordum açıkçası.
Bu arada bahsettiğiniz konudaki çoğu şeye katılıyorum. Orada adam doğruları ve gerçekleri objektif bir şekilde yazmış.
Bu forumdaki saçma ve yanlış konu başlıklarından, okunabilirliği sıfır yazılardan ve kanser kitleden gına geldi artık. Lakin anlamadığım bir şekilde ya yapamadaklarından yada uğraşmak istemediklerinden yetkililer bir türlü bu sorunlara çözüm getirmiyor. Her ne kadar son zamanlarda burada aktif olsam da bir konuda yardıma ihtiyacım olduğunda konuyu hep technopat'ta açıyorum. Technopat daha iyi demiyorum. Yalnızca burasının technopat'tan çok daha iyi bir topluluk olmasını istiyorum. Bir yardıma ihtiyacım olduğunda konuyu technopatta değil burada açmak istiyorum. Yeterli yardımı alabileceğimi bilmek istiyorum.

T.P.G.

80+ Titanium
Ya da Technopattakilerin buraya sallama sebebi bazı kişiler sadece. Mesela orayı okuyorsun eğer buraya hiç üye olmadıysan "Hmm adam haklı" diyor insan. Şunu bilin ki kimse içine girmeden bir topluluğun, grubun fark etmez nasıl olduğunu kestiremez.

Şu an iki forumu da kullanıyorum fark ettiğim şey şu DA Forum üyelerinden bazıları gün içinde 2-3 kez aynı konuyu açıyor evet rapor edebilirim biliyorum söylemenize gerek yok ancak moderatör alımı olup mesela şartlar sunlar olabilir,
18 yasında ya da daha büyük
80+ Gold rütbesinde
En az (atıyorum 3000 beğeni)
Foruma zaman ayırabilecek

Yani denetlense güzel olur ve Technopat'ta 1 komunun açılması için 1 saat hiçbir zaman beklemedim en fazla 15dk sonra açıldı.

Evet bazı katı kurallar sıkıyor ama alışınca normal geliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Technopat çok katı bir topluluk ama kesinlikle en doğru bilgiye orada ulaşılabiliyor.
Virgül unuttum diye yada kısaltmayı küçük harfle yazdım diye ban yemek bir zamandan sonra dayanılamaz bir hal alıyor.
Evet kısaltmayı kücük harfle yazmaktan ban yemek gerçekten tilt oldugum birseydi ya da yazim yanlisi olan mesaji alıntılamak. 1.5 senedir Technopat'taydım ve ilk 3 ay gerçekten kabus gibiydi. Ama orada sevdiğim benim için çok değerli insanlar var. Ne buraya ne başka yere sallayan kendi halinde takılan bilgili ve tecrübeli insanlar (sadece teknoloji anlamında değil)

Köl Tigin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Hakan Yöyen
Forum kültürü nedir bilir misiniz? forumda herkes bulunur foruma "bilgililer kayıt olabilir" diye bir şey görmedim ben. Eğer bilgisiz ise ve haddini aşıyorsa bilginle ona haddini göster burası bir takım değil kimse bizi tutmasın burası özgür herkese açık bir forum.
Forum kültürü nedir gayet iyi bilirim, yıllardır farklı forumlarda takılırım. Forum adabı nedir bunu da çok iyi bilirim. Ben de zaten "bilgililer kayıt olsun" diye bir şey demedim. Forumun mantığı budur zaten, bilgisi tecrübesi olan bilgisini paylaşır, bilmeyenler de öğrenir, soru sorar. Bilmeyen kişiler laf olsun torba dolsun mantığı ile hareket etmez. Benim mantığım da bu, bilgim varsa konuşurum, yardımcı olmaya çalışırım. Bilgim yoksa susarım, bilgisi olan tecrübeli kişilere bırakırım yerimi. Forumun amaçlarından biri de bu, hepimiz biliyoruz. İnsanlara yardımcı olmak. Yalan yanlış, saçma sapan hiçbir dayanağı olmayan bilgilerle insanları yanlış yönlendirmek değil.

Bu forumda çoğu üye genç. Sizin ve benim gibi yaşını başını almış, hayat tecrübesi olan insanlar değil. Heyecanları var, istekliler, anlıyorum. Ama gerektiğinde de susmayı bilmek lazım. O kadar saçma cevaplar var ki okusanız aklınız durur. Zaten bu saçma cevapları topluyorum, bunlara dair bir konu açacağım. İnsanlara yardım etmekten çok onları yanlış yönlendirmeye yönelik olur olmaz cevaplar var. Bunları gördüğümde rapor ediyorum, bildiğim konularda da bilgimi ve tecrübemi paylaşıyorum. Milletin yaptığı gibi her konu hakkında bir şeyler sallamıyorum.

Düzenleme: Ayrıca şunu da belirteyim, buradaki gençlere maalesef haddini bildirme gibi bir şansınız olmuyor. Adama "O kartı bizzat kendim kullandım, kasamda bu değerleri verdi." diyorum adamın bana verdiği cevap şu: "Ben video izledim orada bu şu değerleri veriyordu, hata sende sen yanlış montaj yapmışsındır". 2009 yılından beri sıfır ve ikinci el onlarca bilgisayar topladım, birçok kart elimden geçti, bizzat kendim tecrübe edindiğim konuda adam gelmiş izlediği bir video ile bana ahkam kesiyor.

Son düzenleme:

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
Forum kültürü nedir gayet iyi bilirim, yıllardır farklı forumlarda takılırım. Forum adabı nedir bunu da çok iyi bilirim. Ben de zaten "bilgililer kayıt olsun" diye bir şey demedim. Forumun mantığı budur zaten, bilgisi tecrübesi olan bilgisini paylaşır, bilmeyenler de öğrenir, soru sorar. Bilmeyen kişiler laf olsun torba dolsun mantığı ile hareket etmez. Benim mantığım da bu, bilgim varsa konuşurum, yardımcı olmaya çalışırım. Bilgim yoksa susarım, bilgisi olan tecrübeli kişilere bırakırım yerimi. Forumun amaçlarından biri de bu, hepimiz biliyoruz. İnsanlara yardımcı olmak. Yalan yanlış, saçma sapan hiçbir dayanağı olmayan bilgilerle insanları yanlış yönlendirmek değil.

Bu forumda çoğu üye genç. Sizin ve benim gibi yaşını başını almış, hayat tecrübesi olan insanlar değil. Heyecanları var, istekliler, anlıyorum. Ama gerektiğinde de susmayı bilmek lazım. O kadar saçma cevaplar var ki okusanız aklınız durur. Zaten bu saçma cevapları topluyorum, bunlara dair bir konu açacağım. İnsanlara yardım etmekten çok onları yanlış yönlendirmeye yönelik olur olmaz cevaplar var. Bunları gördüğümde rapor ediyorum, bildiğim konularda da bilgimi ve tecrübemi paylaşıyorum. Milletin yaptığı gibi her konu hakkında bir şeyler sallamıyorum.
Yalnız her forumda olan şeyler bunlar.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom