Neler Yeni

FPS Drop ve Bilgisayarın Kendini kapatması

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
MERT CAN SERTBAŞ
Öncelikle PC özelliklerim;
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 six-Core Processor
  • Ekran kartı: Msi Radeon RX 480 8GB GamingX
  • Anakart: MSI 350M
  • RAM: 8+8 = 16GB 3200 MHz.
  • Not: BIOS ve driverlar en son sürümde günceldir.
Eski Ekran Kartım(Sapphire RX 480 4GB) bozulduğundan dolayı yeni MSİ RX 480 8GB modelini aldım. Bugün takıp bilgisayarımı formatladım fakat oyuna girer girmez maksimum 3 dakika oynayabiliyorum daha sonrasında bilgisayar kendini kapatıyor fakat Tüm fanlar dönmeye ışıklar yanmaya devam ediyor. 3 Dakika oynamamda zaten acayip FPS Droplar yiyorum Karakter hareket bile etmiyor. Sorunum ne olabilir ? Çözümü var mıdır?

Emre Baş

80+ Gold
Kart sıcaklığı nedir

Venom35

80+ Bronze
aynı sorunu ben leptopta yaşadım fanlar yetmiyo olabilir

xoycg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
314
İsim
Orhan Kibar
Instagram
@xoycg
Bu sorunu Casper laptopda yaşadım garantisi olduğu için servise verdim BIOS güncelledik sorun çözüldü dediler ben ilk baş inanmadım ama harbiden düzelmişti.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
MERT CAN SERTBAŞ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam BİOS'tan olacağını sanmıyorum. Bilgisayarı FURMARK testine sokunca direk kapanıyor.

elisaab

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ali
bilgisayarin kapanmiyo aslinda ekran kartin kapatiyo kendini rx 480 serisi ozellikle miningde cok kullanildi rx580 biosu atip kullaniyodular. uzmek istemem ama sanirim aldigin ekran karti sorunlu geri verme sansin varsa en acilinden geri ver. ekran karti biosuyla cozme sansin var ama teknik bilgin yoksa hic bulasma cunki ekran kartin komple gide bilir bu sefer geride veremezsin
Not: bu bios o bios degil normal biostan bahsetmiyorum yani ekran kartlarininda kendi bioslari var msi afterburner kur ve frekanslari ceke bildigin kadar asagi cekmeye calis ve yine furmark dene. sonucu bildirirsen ona gore yardimci olayim

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
MERT CAN SERTBAŞ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bilgisayarin kapanmiyo aslinda ekran kartin kapatiyo kendini rx 480 serisi ozellikle miningde cok kullanildi rx580 biosu atip kullaniyodular. uzmek istemem ama sanirim aldigin ekran karti sorunlu geri verme sansin varsa en acilinden geri ver. ekran karti biosuyla cozme sansin var ama teknik bilgin yoksa hic bulasma cunki ekran kartin komple gide bilir bu sefer geride veremezsin
Not: bu bios o bios degil normal biostan bahsetmiyorum yani ekran kartlarininda kendi bioslari var msi afterburner kur ve frekanslari ceke bildigin kadar asagi cekmeye calis ve yine furmark dene. sonucu bildirirsen ona gore yardimci olayim
Hocam bu ayarlarda deneyeceğim. Uygun mudur?
Adsız.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
MERT CAN SERTBAŞ
ine bildigi en dusuk frekans zaten bu herhalde bi deneyin zarar gelmez
Hocam denedim, Furmark testi yine kapattı, Pes 2019 yine kapattı.
Fakat CS1.6'da denediğimde sorunsuz oynayabildim bu bilgiyi'de paylaşmak istedim.

Son olarak Pes açıkken alt+tab yaptığımda Ekran kartı sıcaklığını 83 derece'de gördüm ve bilgisayar yeni açılmış oyun açılalı 1dk olmuştu. Sonrasında yine restart attı.

elisaab

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ali
Hocam denedim, Furmark testi yine kapattı, Pes 2019 yine kapattı.
Fakat CS1.6'da denediğimde sorunsuz oynayabildim bu bilgiyi'de paylaşmak istedim.

Son olarak Pes açıkken alt+tab yaptığımda Ekran kartı sıcaklığını 83 derece'de gördüm ve bilgisayar yeni açılmış oyun açılalı 1dk olmuştu. Sonrasında yine restart attı.
o zaman isidan yapiyorda olabilir cunki furmarkin olayida o zaten baya isitir ekran kartini eger yapa biliyosan termal macunu degistirip dene

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
MERT CAN SERTBAŞ
o zaman isidan yapiyorda olabilir cunki furmarkin olayida o zaten baya isitir ekran kartini eger yapa biliyosan termal macunu degistirip dene
Yok hocam PES açıkken gördüm o sıcaklık değerini.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
1,001,919
Üyeler
158,681
Son üye
bugi
Top Bottom