Neler Yeni

FPS droplarını dahili ekran kartı ile çözdüm.

fonixie

80+
Merhaba , öncelikle iyi forumlar. Bugün Valorant destek kısmına oyundaki takılmalarım hakkında bir destek bileti açtım. Loglarımı inceledikten sonra dahili ekran kartımı güncellememi istedi ve BIOS'tan virtualization technology isimli kısmı disable etmem istendi. Bunları yaptıktan sonra gerçekten hem fps oranım arttı hem de takılmalarım geçti fakat anlamadığım bir kısım var. Ben oyunumu harici ekran kartımdan (3050TI Laptop gpu) oynamama rağmen dahili ekran kartımı güncellemek nasıl bir performans artışı gerçekleştirdi anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Destek kısmında acerøla isimli support ile konuşmam şöyle idi:

"Selam, 🐥

Umarım teknik sorun canını çok sıkmamıştır, onun dışında günün iyi geçiyordur. ~♥ ∩。• ᵕ •。∩

Şimdi senin için kayıtlarını iyice inceledim, uğraşıp gönderdiğin için de teşekkür ederim. Ellerine sağlık! :p Hemen çözüme başlayalım ki oyuna geri dönebilesin. 🙌

İlk olarak, dahili ekran kartını bir güncelleyelim. Bayağı eski kalmış. Ben senin için uygun olanı buldum.

Bir de attığın kayıtlarda sistemin arka planında çalışan bir modül görüyorum, ismi LsaIso.exe. Bu modül çoğu zaman performans sorunlarının nedeni olabiliyor. LsaIso.exe modülünü devre dışı bırakmak için BIOS'tan VIRTUALIZATION TECHNOLOGY (Sanallaştırma Teknolojisi) isimli ayarı kapatmanı rica edeceğim senden, performansını arttıracaktır ₍ᐢ. .ᐢ₎

Çözülürse lütfen bizi bilgilendir, çözülmezse de farklı adımlarla çözmek için burada olacağız. Sonra görüşmek üzere, kendine çok iyi bak. ~🌺"

Sistem özelliklerim:
Nvidia 3050 Ti 4GB Laptop Gpu
16GB Ram 3200mhz
İ5 11400h
500GB M2 ssd

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Burhan Bey
Dahili ekran kartını güncellemenin nasıl bir fayda sağladığını ben de anlamadım, çok mantıklı gelmedi. BIOS dan benzer bir şekilde Entegre Grafik Kartı özelliğini de açıp kapatabiliyorsunuz, eğer kullanmıyorsanız kapalı kalması faydalı olabilir.

fonixie

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam ben de anlamadım açıkçası ama garip bir şekilde artış sağladı garip bir şekilde takılmalarım geçti. 130-140 fpslerden 180-200lere çıktı.

Top Bottom