Neler Yeni

FPS fazla ama oyunlar kasıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Arda
Sorunun sadece işlemci değil ram kaynaklı olduğunu da düşünüyorum hocam. F1 22 de az da olsa darboğaz yiyorsunuz. ETS de ise işlemci darboğaz yapmıyor. Yine de drop yediğinizi belirttiniz. Bu da ram frekansının düşük olmasından kaynaklanıyor. Maalesef benim görüşüm stabil bir kullanım için bu iki parçanın yükseltilmesi yönünde hocam. Eğer çevrenizde tanıdık varsa yüksek frekans iki Ram ödünç alıp deneyebilirsiniz.
hocam anakart max. 1333mhz destekliyor 😢 dediğiniz gibi öncelikle bir işlemci yükselteyim o zaman.
Mesaj otomatik birleştirildi:

harddisk sağlığı kaç ondanda yapar

160 gb hdd 75 sağlık drop oluyordu mesela sende kaç o
hocam hdd'de aynı sdd'de aynı. hdd sağlığı 99.

_Zaur_

80+ Silver
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,436
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Windows 8.1 yada Win 7 kullan pc rahatlasın. Öyle hissediyorum win 10 kullanıyon.

Bide v-sync kullan :)

Ybeyaz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Yusuf Beyaz
hocam anakart max. 1333mhz destekliyor 😢 dediğiniz gibi öncelikle bir işlemci yükselteyim o zaman.

hocam hdd'de aynı sdd'de aynı. hdd sağlığı 99.
İşlemci yükseltin hocam. Sorununuzun büyük bir kısmı çözülecek. Geriye minör droplar kalırsa bilin ki RAM kaynaklı.

Sagittarius

80+ Silver
hocam Ets2 mp'de biraz daha drop oluyor. Özellikle karşıdan yeni bir oyuncu gelince bildiğiniz drop giriyor sonra düzeliyor. C-D yoluna girmek mümkün değil :cry:

buna ek olarak Gta5'de 4-5 saniye bir drop oluyor saliselik droplar.
Bunun Darboğazla alakası yok Depolamada veya Ram lerde sorun vardır her şey darboğaz değil
Darboğaz "Sistemin alabileceği Pelformansi alamamasi" dir uyumsuz parçaların hepsi darboğazdir mesela hasarlı bir HDD sistemi yavaşlatiyor ve bu bir darboğaz GPU VRAM yetmiyor bu bir darboğaz bunlar darboğaz işte

Donnaimsal bir problem olabilir

Siteye göre Ryzen 9 5950x 1660superi bile besleyemiyor :D
Hocam tam tersi R9 5950X ona çok güçlü geliyor ama sitenin değerleri yanlış dediğim gibi Ryzen 5 2600 ile RTX 3080 kullanabiliyorsun ama sen cidden öyle bişey yaparsan 19 FPS anca alırsın

harddisk sağlığı kaç ondanda yapar

160 gb hdd 75 sağlık drop oluyordu mesela sende kaç o
Demek istediğim bu

alperennN

80+ Silver
hocam şehir içinde ufak ufak droplar var. Şehir dışında ise çok az oluyor. Ets'de çok yok fakat f1 22'de aşırı oluyor. intel i5 4690'a geçicem sanırım siz de bir şey derseniz.
Benim GTA5 de oluyordu arka planda Chrome müzik vs açık mı,benim disktenmis defragler diye bir uygulama yükledim defragler dedim biraz bekledim şu an sorun yok gibi duruyor

alperennN

80+ Silver
peki hocam o zaman intel i5 4690'ı alıyorum çok teşekkürler cevaplarınız için. İyi geceler
Bende i5 4460 RX470 var yine drop yiyordum quad işlemci falan istiyor gta5 donanımsal parçalarla 0 alakası var

Lan dur dur i7 al i5 le arasındaki Pelformansa değmez bu bir

2 olarak tek işlemci ve GPU darboğazi olmaz
İ7 4790 a 1200 TL fiyat çekiyorlar bu arada öneren bazı zeki arkadaslarim

Sağlık konusunda her şey 100 benim
Ram dual Chanel 8 GB
Ekran kartı zaten derecesi de yüksek degil hayli hayli yetiyor da işlemci desen öyle fln hiç bir alakası yok onlarla şu defragler yaz youtuba nasıl kurulur fln diye sorun kalmaz

Sagittarius

80+ Silver
Bende i5 4460 RX470 var yine drop yiyordum quad işlemci falan istiyor gta5 donanımsal parçalarla 0 alakası var

İ7 4790 a 1200 TL fiyat çekiyorlar bu arada öneren bazı zeki arkadaslarim

Sağlık konusunda her şey 100 benim
Ram dual Chanel 8 GB
Ekran kartı zaten derecesi de yüksek degil hayli hayli yetiyor da işlemci desen öyle fln hiç bir alakası yok onlarla şu defragler yaz youtuba nasıl kurulur fln diye sorun kalmaz
Tamam ama işlemci aldıktan sonra bişey değişmiyecek Darboğaz yok donanımsal sorunlar var HDD problemi mesela SSD yada bunlarda Drop yapıyor Ram Ler en basitinden ağrızali ise onlarda yapıyor @Mehmet Yılmaz haksizmiyim tek sorun bu olmuyor

Ybeyaz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Yusuf Beyaz
Bunun Darboğazla alakası yok Depolamada veya Ram lerde sorun vardır her şey darboğaz değil
Darboğaz "Sistemin alabileceği Pelformansi alamamasi" dir uyumsuz parçaların hepsi darboğazdir mesela hasarlı bir HDD sistemi yavaşlatiyor ve bu bir darboğaz GPU VRAM yetmiyor bu bir darboğaz bunlar darboğaz işte

Donnaimsal bir problem olabilir

Hocam tam tersi R9 5950X ona çok güçlü geliyor ama sitenin değerleri yanlış dediğim gibi Ryzen 5 2600 ile RTX 3080 kullanabiliyorsun ama sen cidden öyle bişey yaparsan 19 FPS anca alırsın

Demek istediğim bu
R5 2600/RTX 3080 için %50 darboğaz gösteriyor hocam. Hangi veri hatalı?

Ekler

• IMG_20221125_013150.jpg
    IMG_20221125_013150.jpg
    122 KB · Hit: 10
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
923,524
Üyeler
143,672
Son üye