Neler Yeni

FPS im neden düşük bu sisteme göre lütfen yardım edin nolur:(

Dahası  
Reaksiyon skoru
188
İsim
Kemal
Konu kilitlenmişti bi süre ama anlamadı sanırım arkadaş hala daha ciddi şekilde devam ettiriyor 😂

GörkemW

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Görkem çetinkaya
Dostum fps in 10000 olsa ne farkeden 100000 olsa ne farkeder monitörün kaç hz önemli olan o ve sisteminde bir sıkıntı olup olmadığını valorant oynayarak öğrenemezsin git cpu gpu render stres testlerini yap sonra gogle a yaz ekran kartın ve işlemcinin test sonuçları ne olmasi gerekiyor ne olmus karşılaştır bu kadar basit abartmaya gerek yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sene 2024 trojan evet anlıyorum
Hocam bu yanlis bi bakis acisi isterse monitor 30hz olsun herkes alabilcegi en yuksek fps yi almak ister. Adam o kadar para vermis gitmis 4090 li ryzen 9 lu sistem toplamis valoda 250 fps aliyor abi napcaksin zaten ekranin 60 hz denir mi ?

djaxlee6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
Hocam bu yanlis bi bakis acisi isterse monitor 30hz olsun herkes alabilcegi en yuksek fps yi almak ister. Adam o kadar para vermis gitmis 4090 li ryzen 9 lu sistem toplamis valoda 250 fps aliyor abi napcaksin zaten ekranin 60 hz denir mi ?
Aynen işte aradığım yorum helal olsun . Sonunda anlayan biri çıktı. Bu arada onların amacı millete bulaşmak eleştiricek insan bulmak. Onların tek amacı bu . Ama boşuna uğrasiyorlar . Yazık.

https://www.msi.com/Motherboard/PRO-A620M-E/support bu linkten en üstteki sürümü indir flaşına atıp biostan güncellemen lazım attığım videoda gösteriyor olmalı videoyu izlediysen expodan vs bahsediyor ordan onuda açman gerek hepsini yaptıktan sonra fps değerlerine bak değişim yoksa tekrardan işlemcinin derecesine vs bakarız en kötü windowsuna tweak atarım ek olarakta valorantta bir kaç ayarı yükseltip fps değerlerine bak ekran kartın valorant için iyi bi kart ekran kartına yük binmediğinden dolayıda istediğin değerleri alamıyor olabilirsin tabi başka oyunlarda da problem yaşamıyorsan geçerli bu durum kısacası biosunu updatele expoyu aç birde öyle dene bakalım

bios updatelemekten ve biosa girmekten kormana gerek yok bilgisayarı bozmazsın rahat ol

Alıntıyı görüntüle

birde xmp yi kapat expoyu aç amd işlemci kullanıyorsun expo amd için diye biliyorum

güncelleme yapmayacağım demişsin elektrik gitme riski çok mu 2 dakikalık bir süreç yaşadığın şehri bilmiyorum ama yağmursuz bir gün yap eğer sıkıntılı diyorsan

sistemi hazır aldıysan biosu güncellememiş olabilirler bende sistemi yeni aldım ilk sürüm şekilde gelmişti arkadaşımın sistemi de öyle gelmişti senin biosta güncel değildir muhtemelen
Ekran kartına yük binmiyorsa ve işlemciye yeteri kadar yük binmiyorsa onu nasıl hallederiz ?

Son düzenleme:

DenV

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Furkan Gürkan
Aynen işte aradığım yorum helal olsun . Sonunda anlayan biri çıktı. Bu arada onların amacı millete bulaşmak eleştiricek insan bulmak. Onların tek amacı bu . Ama boşuna uğrasiyorlar . Yazık.

Ekran kartına yük binmiyorsa ve işlemciye yeteri kadar yük binmiyorsa onu nasıl hallederiz ?
oyunun grafik ayarlarını yükseltip denemen lazım ama 400 fps alıyorsan normal gibi duruyor

djaxlee6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
oyunun grafik ayarlarını yükseltip denemen lazım ama 400 fps alıyorsan normal gibi duruyor
Ben şeyi anlamadım testlerde felan diğer kişilerde 700 Ken bende neden 400 başka forumlarda bakıyorum benden daha kötü sistemlere 700-900 FPS alıyorum yazmışlar onu anlamadım ben
Donanım olarak bir hata yoktur heralde
İşlemci ve ekran kartı stres testinde 65 DERECEYİ geçmiyor bunu anlamadım ben iyi bişi mi kötü bişi mi yani
6 tane fan var kasada sıvı soğutma var bide düşük olması iyi bişi mi ? CS go da düşük ayarlarda 300-350 felan alıyorum, pubg de ultra ayarlarda 160-170 FPS alıyorum .YouTubedaki sistemlere göre benimkide aynı ama bı tık daha az FPS veriyor
Bir yerde bir donanımda sıkıntı yoktur heralde çünkü bana kontrol ettik dediler
Ve hatalı ürün kullanmazsiniz demi diye sorduğumda asla öyle bir şey olmaz bura vatan bilgisayar,eğer öyle bir şey yaparsak itibarimiz düşer dediler asla öyle bişi olmaz kontrol edilip teslim edilecek dediler yani islemci ve ekran kartında sorun olduğunu düşünmüyorum.

Not; oyunları 1080 p oynuyorum, 2 k yada 4k değil

DenV

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Furkan Gürkan
herhangi bi sorun olsa zaten bu değerleri almazsın expoyu kontrol ettim ddedin bi biosu updatelemeyi dene anti virüs vs arkada işlemciyi kullanan başka şeyler mi var bilemiyorum yani

djaxlee6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
herhangi bi sorun olsa zaten bu değerleri almazsın expoyu kontrol ettim ddedin bi biosu updatelemeyi dene anti virüs vs arkada işlemciyi kullanan başka şeyler mi var bilemiyorum yani
Yok antivirüs yok bios güncel değil onu biliyorum tarihi 12/2023 yazıyor yani 2024 ün başında ki bios var onu yapsam Max 20 felan artar heralde onu yapmıyorum şuan eğer bu yazdığım değerler sizce normal ise sıkıntı yok . Düşük değil demi bu sisteme göre FPS değerleri? Çünkü diğerleri daha çok alıyorum yazmış aynı sisteme veya daha kötü sistemlere o yüzden
FPS değerlerim normal mi bilmiyorum
Valorant düşük ayarlar 1080p -400 FPS
CS go düşük ayarlar 1080p - 300-350 FPS
Pubg ultra ayarlar 1080p - 150-180 FPS

(CS go dün 400 du bugün 320-350 FPS)
Ben anlamadım bir düşüyor bi yükseliyor

djaxlee6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
Aldığın fps normal abim. uzatma konuyu daha fazla.

Üşenmiyor da :D
Diğer kişiler nasıl 700 FPS alıyor ozaman onu anlamadım :)
Başka konu açılsa 700 FPS iyi mi? deseler onada normal dersiniz :D

Aldığın fps normal abim. uzatma konuyu daha fazla.

Üşenmiyor da :D
İşlemcimi ve ekran kartımı biliyormusunuz ki o belli değil daha

Erdox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
334
İsim
Erdoğan Aktaş
7500f le 700 fps alman imkansız yere duvara bakmıyorsan ölüm oyunu hariç kaç gündür bu konu açık

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,505
Üyeler
154,418
Son üye
Joe Castle
Top Bottom