Neler Yeni

Rehber FPS Oyunlarında Kendinizi Nasıl Geliştirebilirsiniz/Derecenizi Nasıl Yükseltirsiniz

Gl0ve

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
960
İsim
Yusuf Kadir ORAL
Bu Rehberi Fps oyunlarında kendini geliştirmek/Rank'ını yükseltmek isteyen kardeşlerim için yapıyorum

1-Ne Yapmak İstediğini Bilmek Ve Hedef Koymak

Arkadaşlar en başta kendinize sormanız gereken bir soru var "Ben ne istiyorum?" eğer amacınız Derecenizi yükseltmek değilse şuan ki gibi oynamaya devam ediniz fakat istediğiniz şey daha iyi ranklarda oynamak ise kendinize hedef koyun.Ben Valorant üzerinden örnek vericem, kendinize bir Rank belirleyin örneğin İmmortal fakat bunu oyun hayatınız boyunca değil belirli bir sürede yapmaya çalışmanız lazım.Kendinize demeniz gereken şey şu "Ben 1 ay içinde İmmortal olucam" bunu diyerek ilk adımı attınız tebrikler.

2-Pratik ve Pratik Yapabileceğiniz Yerler/Programlar

Evet bu bir klasiktir fakat bu olmazsa başarılı olma ihtimaliniz çok ama çok düşüktür.Pratik yaparkende kendinize hedefler ve kurallar koymanız lazım yine Valorant üzerinden örnek veriyorum, kendinize belirli bir süre belirleyin(30 Dakika 1 Saat) ve bu sürede kaç rakip vuracağınızı belirleyin örnek veriyorum 1 saat içinde 150 adam vurucam.Ardından poligon'a girin ve bir silah seçin ardından pratik için hedefleri önünüze çıkarın.Poligondaki hedefleri çıkardıktan sonra belirlediğin sürede belilediğiniz sayıda rakipleri vurmaya çalışın fakat rastgele taramak yerin Crosshair'ınızı(İmlecinizi) rakiplerinizin kafısında tutmaya gayret edin tabii ki ilk seferinde hepsini kafaından vuramıyacak ve aim'inizi kafasına tutturamıyacaksınız ama zamanla düzelecektir. Aramızda poligon modunu beğenmeyenlerde olabilir onlar için 1 tane ücretsiz 1 tane ücretli antrenman Uygulaması önereceğim.

Ücretsiz Olan:
Aimlab

Bu çoğumuzun bildiği ücretsiz bir uygulama internetten bu uygulama için antrenman listelerini bulup kendi listenizi oluşturabilirsiniz

Ücretli Olan:
KovaaK

Bunu Aimlab'e göre daha az kişi bilir bunun fiyatı 18.50TL buda Aimlab gibi ama sadece birkaç ufak farklı özellikleri var

3-Kararlılık

Çoğumuz oyunda şunu duyarız "Kanka boşver ısınmayı maçta ısınırsın/ısınsan ne olucak boşver gel girelim maça) bu arkadaşları dinlemeyip ısınınmanıza veya antrenmanınıza devam edin bu arkadaşınızdan kötü oynuyorsanız bile bir süre sonra bu arkadaşınızı geride bırakıcaksınız, bazen ise bizler sıkılıyor veya bıkıyoruz bu gayet normal bir şey fakat unutmayın ki bunu kendiniz için yapıyorsunuz ve çaba göstermeden daha iyi olmayı düşünmeyin.

4-Oyun Arkadaşı Seçimi

Evet bu çoğumuzun fark etmesek bile Rank çıkamama sorunu arkadaşlarımız bazen maçı trollüyor veya toxic'liyor olabilir ona şunu söyleyin benim bir amacım var ve senin bu tür davranışların yüzünden gerçekleştiremiyorum lütfen daha sakin birşekilde oyna ve bu maçı kazanalım.Bunu kimisi olumlu karşılarken kimisi ise olumsuz karşılar size tek bir önerim var seçim sizin, kendinize bu oyunda bir hedefi bir arkadaş bulmanızı tevsiye ederim biliyorum o arkadaşınız sizin için gayet iyi bir arkadaş fakat arkadaşınız bu şekilde devam ederse siz Rank çıkmanın aksine düşmeye başlıyacaksınız

Kendime nasıl oyun arkadaşı bulurum diye soruyorsanız Türkiye'nin ünlü yayıncıları/oyuncuları'nın Discord adreslerinden bulabilirsiniz fakat burdan bulamadıysanız Solo bir şekilde maç aratın ve takımınızda iyi oynayan düzgün davranan biri varsa ona beraber oynama teklifi sunun kabul ederse önceki arkadaşınızdan daha iyi bir sonuç alacaksınız ve Rank yükselme ihtimaliniz artacak

5-Crosshair/Nişanagah

Antrenmanlara başlamadan önce bir Crosshair/Nişangah bulmalısınız bu bir oyuncunun Crosshair'ı veya kendi başınıza yaptığınız bir tanesi olur fakat buna bi anda alışamazsınız ilk başlarda Crosshair'ın gösterdiği yere merminin gitmediğin göreceksiniz buna zamanla alışıp antrenmanlar ile her mermiyi kafaya atan bir MAKİNA olacaksınız

6-Ekipman

Evet gelelim çok önemli olan ekipman kısmına öncelikle siz bir FPS oyuncusu olarak önem vermeniz gereken ekipmanlar şu şeklide olmalı "Kulaklık>Mouse>Klavye" FPS oyunlarında kulaklık olmazsa olmazımızdır çünkü rakibin nerden geldiğini duyarsak/anlarsak onu vurmamız o kadar kolay olur.Bu ekipmanlar haricinde rahat bir şekilde oynamak için Bilgisayarınızın +100 FPS vermesi gerekir fakat bu Bilgisayara ilede bitmiyor şuan Monitörünüzün minimum 144Hz olması lazım

Rehberimiz Burda Bitmiştir Buraya Kadar Okuduysan Çok Teşekkür Ederim

Bu benin ilk rehberimdi illaki hatalarım veya unuttuklarım olmuştur şimdiden affola unuttuklarımı belirtitseniz memnun olurum :)

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
valorantta 5 dk aimi kafaya giterme 200 bot haraketsiz 200 haraketli öldürme 2 Silah cephanesi spray 20 drone aim 1 kolay 5 normal 10 zor spike kurtarma,kurma
Bordo bereli eğitim gibi ama işe yarıyor 5 kere yaptım ve aimim gelişti sonra üşengeçlikten bıraktım

Gl0ve

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
960
İsim
Yusuf Kadir ORAL
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
valorantta 5 dk aimi kafaya giterme 200 bot haraketsiz 200 haraketli öldürme 2 Silah cephanesi spray 20 drone aim 1 kolay 5 normal 10 zor spike kurtarma,kurma
Bordo bereli eğitim gibi ama işe yarıyor 5 kere yaptım ve aimim gelişti sonra üşengeçlikten bıraktım
Benim dediklerimle TSK başkanı olursun :ROFLMAO:

Muti

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,776
İsim
Onur Muti
İlgilendiği Kategoriler
Mobil Bilgisayarlar, Apu sistemler, birazcık da gamepedler
Instagram
İg: @0nnurrr
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561199119862888/
Discord
Muti#0817
Hocam ben valorant oynarken sağa sola yukarıya çok sekiyor silah ne önerirsin. Güzel rehber bu arada

TyLoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
869
İsim
faruk efe
mousem elime oturmuyor , yenileyince gayet hoj şeler yaparım inş

Gl0ve

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
960
İsim
Yusuf Kadir ORAL
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,149
İsim
Musa
Ben onu bunu bilmem. Her şeyden önce en az senin gibi oynayabilecek takım arkadaşlarının denk gelmesidir.
İstersen mükemmel oyna. Takım olmadıktan sonra olmuyor.

Gl0ve

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
960
İsim
Yusuf Kadir ORAL
Ben onu bunu bilmem. Her şeyden önce en az senin gibi oynayabilecek takım arkadaşlarının denk gelmesidir.
İstersen mükemmel oyna. Takım olmadıktan sonra olmuyor.
Kanka rehberde oyun arkadaşları hakkındada bir yer var :)

EmaRex27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
466
İsim
Ege
Hocam ben valorant oynarken sağa sola yukarıya çok sekiyor silah ne önerirsin. Güzel rehber bu arada
xd phontom oyna bir yerden sonra mekanikleri anlıcan zaten ondan sonra ilerde vandala geçersin

_____

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
312
İsim
-
Oyun bilgisi de önemli bence. Mesela benim cs:go da 1700 saatim var, silver 5 im :cool:

Top Bottom