Neler Yeni

Fps yüksek olmasına rağmen kasıyor gözüküyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Enis
Monitörüm 75 Hz FreeSync destekliyor ama sorunum şu şekilde:

Hiçbir oyunda akıcı bir deneyim alamıyorum. FPS sabitlemeyi FreeSync açık kapalı her şekilde denedim. Sadece oyunlarda V-Sync açınca stabil bir akışkanlık oluyor ama bildiğiniz gibi VSync mouse giriş gecikmesini acayip fazla geçiktirdiği için kullanmıyorum. FreeSync ya da FreeSyncsiz bir akışkanlık nasıl sağlayabilirim? Eksik sürücüler mi var acaba sistemimde? Neden kaynaklanıyor bilmiyorum. Desteğinizi bekliyorum.

Sistem: Rx5500xt 4gb
işlemci : i3 9100f
8 gb ram
1 tb hdd
240 gb ssd
asus h310m fr 2.0 anakart
mönitör : dell 75 hz 1ms

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Anakart PCI 3.0 olduğundan ve işlemci 4 çekirdek olduğundan (ht açık değil) darboğaz yapıyordur çok büyük ihtimal.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Enis
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakart PCI 3.0 olduğundan ve işlemci 4 çekirdek olduğundan (ht açık değil) darboğaz yapıyordur çok büyük ihtimal.
vsync ile çok akışkan oluyor oyun darboğazdan kaynaklımı freesync yeterli akışkanlığı sağlamıyor diyorsun yani çözümün varmı acaba çok müzdaribim bu konuda

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Vsync eğer monitör o özelliği destekliyorsa iyi performans verebilir ama freesync ile çok bir farkı bulunmamakta. Grafik ayarlarını düşürüp dene istersen birde. Belki FPS düşüktür. MSI afterburner ile FPS değerlerine işlemci sıcaklığına ve gpu kullanımına bak.

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,014
İsim
Abdullah Aydoğdu
%1 FPS değerine bakmalısın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Enis
%1 FPS değerine bakmalısın.
nasıl bakabilirim size neleri aktarmam gerekir link varsa iletebilirmisiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Vsync eğer monitör o özelliği destekliyorsa iyi performans verebilir ama freesync ile çok bir farkı bulunmamakta. Grafik ayarlarını düşürüp dene istersen birde. Belki FPS düşüktür. MSI afterburner ile FPS değerlerine işlemci sıcaklığına ve gpu kullanımına bak.
bizzat denedim vsync kusursuz bi görüntü veriyor ama çok gecikmeli freesync göre freesync de işe yaradığını düşünmüyorum nedense şuan afterburner indiriyorum aktarıcam size

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Enis

Arkadaşlar kontrol edebilirmisiniz.

Can...

80+ Platinum

onlar ısılar değilse darboğaz yapıyor gibi

başka bir oyundan atabilirmisiniz valorant işlemci isteyen bir oyun olduğu için darboğaz çok belli olmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Enis

başka bir oyundan atabilirmisiniz valorant işlemci isteyen bir oyun olduğu için darboğaz çok belli olmaz
Şuan başka bi oyun yüklü değil simdi yüklemeye koydum sabaha başka oyundan da atiyim ekran kartı valorant da 55 derece ısı maks görüyor işlemcide 75 derece felan

Can...

80+ Platinum
Şuan başka bi oyun yüklü değil simdi yüklemeye koydum sabaha başka oyundan da atiyim ekran kartı valorant da 55 derece ısı maks görüyor işlemcide 75 derece felan
işlemci yüksek gibi geldi stok fan mı macun yeni mi

hocam ekran kartını işlemci besleyemiyor muhtemelen o yüzden darboğaz yapıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Enis

işlemci yüksek gibi geldi stok fan mı macun yeni mi

hocam ekran kartını işlemci besleyemiyor muhtemelen o yüzden darboğaz yapıyor
Stok fan macun yeni değil bu hafta değiştiricem ama şunu söyliyim ilk taktigimdan beri var bu problem oyun içi takılmalar olmuyor sadece akışkan bi görüntü yok yağ gibi akmasını istiyorum ama sanki 50 hz oynuyormuşum gibi hissiyat veriyor vsync açınca 75 hz kullandığımı hissediyorum vsync açmayınca freesync açık yada kapalı akmıyor hiçbirşekilde görüntü ama takılma olmuyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,262
Üyeler
157,052
Son üye
kspmhmt
Top Bottom