Neler Yeni

Rehber FreeSync Monitörde G-Sync Açmak

fieryz

80+ Titanium
En İyi Cevap
29
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,051
İsim
Ömer
Steam
fieryz
Bende AOC monitöe var adaptivesync destekliyor.Yaptığım tek şey monitörün arayüzünden adaptive sync açıp ekran kartının gsync ayarını açmaktı yeterli olur mu?
Yapman gerekenleri yapmışsın, ekstra bir şeye gerek yok. Oyunlarda yırtılma yoksa G-Sync çalışıyordur.

LyNieX_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ömer BEKLER
Selamlar, bilmeyen dostlarımız için FreeSync monitörlerde G-Sync nasıl açılır ondan bahsedeceğim. Kısa ve öz bir rehber olacak, rehberimize geçelim.

Öncelikle monitörün ayarlarından FreeSync'i etkinleştirmemiz gerekiyor, FreeSync monitörde G-Sync'i etkinleştirmek için monitörü ekran kartına Display Port ile bağlamamız gerekiyor. FreeSync'i etkinleştirdikten sonra NVIDIA Denetim Masasına giriyoruz. Ardından Ekran kısmından G-SYNC ayarlarına tıklıyoruz. Ve aşağıdaki ayarları tikliyoruz.

Enable G-SYNC, G-SYNC Compatible
Enable for full screen mode
Enable settings for the display model

Bu ayarları yaptıktan sonra 3D Ayarları kısmından 3D Ayarların Yönetilmesine tıklıyoruz bu ayarlardan Monitör Teknolojisine gelip G-SYNC Compatible seçeneğine tıklayıp ayarları kaydediyoruz. İşlem bu kadar.

Eğer bu ayarları yapmanıza rağmen ekranda yırtılma oluyorsa monitörünüz G-Sync'i desteklemiyordur.

NOT:
HDMI ile FreeSync açabilirsiniz fakat G-Sync açamazsınız.
Peki rastgele 2k bir monitör de varmıdır freesync olan olurda çok iyi çünkü ekran kartım 3060 ti yani Nvidia 2k gysnc monitör ya yok yada çok pahalı

BaşaramadıkAbi

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,032
İsim
Bilal Tepe
tsk ederım su sorumun cevabını verebılen tek ınsansın :) nvıda kart almak ıstıyordum monıtorum hdmı cıkıslı oldugu ıcın mecburu amd kartlarına yonelıyordum freesync ozellgı yuzunden
Çok ta önemli bişi deil

Top Bottom