Neler Yeni

Frekans tv apu sistem alınır mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kande
Ben olsam ofis icin ssd yi yukseltip FrekansTV alırdım.
Başta ofisd kullanılacak aslında muhasebe işleri için daha sonra belki oyun vs o işlerde de kullanılabilir 4600g ile 5600g sizce çok fark yaratır mı aradaki fiyat farkı çok önemli deüil aslında.

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,557
İsim
Fatih
+120 TL ile bu ssd daha iyi aslında

Mesaj otomatik birleştirildi:

ssd yükseltmesi yapınca benim attığım sistem ile aynı fiyata geliyor alınmaz bence.
MLD nin o SSDsini almak yerine attiginiz SSD alınırsa evet sizinki alınabilir. SSD onemli ofiste.

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,641
İsim
MehmedVII

warymajesty

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,191
İsim
yunus günaydın
Arkadaş doğru söylüyor aslında tek tek toplayınca daha uyguna geliyor.

16 gb ram ile 6800 TL yapıyor. 8 gb ram bile yeterli ofis ve küçük işler için 6500 gibi bir fiyata çıkabilir
Hocam bi kontrol ettim akakçe'de 500w yazıyor ama siteye girince powersız yazıyormuş şu kasayla alınabilir.

MLD nin o SSDsini almak yerine attiginiz SSD alınırsa evet sizinki alınabilir. SSD onemli ofiste.
İşte bütçe çok kısıta girince sıkıntı oluyor. Aynı fiyata işlemci yükseltmenin derdine düştük.

• Beğen
Reaksiyonlar: Shaw

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,557
İsim
Fatih
Hocam bi kontrol ettim akakçe'de 500w yazıyor ama siteye girince powersız yazıyormuş şu kasayla alınabilir.

İşte bütçe çok kısıta girince sıkıntı oluyor. Aynı fiyata işlemci yükseltmenin derdine düştük.
Haklısın. Aslında işlemci belli bir seviyedeyken ramler ve ssd yukseltilmeli ancak ileride oyun için de kullanılabilir demiş arkadaş.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kande

Peki 9 10k lık bir sistem toplamak istesem sizce hangi intel işlemciyi kullanmam daha mantıklı olur apu sistemde diğer parçalar da göz önünde bulundjrulduğunda. incehesapda 10700 lü vs bir sistem de toplamaya çalışıyorum sizce bu işlemcili sistem çok avantaj sağlar mı amd 5600g li sisteme göre.

Cihangir

80+ Gold

warymajesty

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,191
İsim
yunus günaydın
Peki 9 10k lık bir sistem toplamak istesem sizce hangi intel işlemciyi kullanmam daha mantıklı olur apu sistemde diğer parçalar da göz önünde bulundjrulduğunda. incehesapda 10700 lü vs bir sistem de toplamaya çalışıyorum sizce bu işlemcili sistem çok avantaj sağlar mı amd 5600g li sisteme göre.
Sistemi atarsan kıyaslama yaparız hocam

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kande
Haklısın. Aslında işlemci belli bir seviyedeyken ramler ve ssd yukseltilmeli ancak ileride oyun için de kullanılabilir demiş arkadaş.
Bütçede 9k 10k civarlarına çıkabilirim bu bütçede nasıl bir değişiklik yapabilirim sizce özellikle işlemci konusunda çok kararsızım

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,557
İsim
Fatih
Bütçede 9k 10k civarlarına çıkabilirim bu bütçede nasıl bir değişiklik yapabilirim sizce özellikle işlemci konusunda çok kararsızım
İkinci el ekran kartı alırım derseniz ekran kartlı bir bilgisayar toplanır o bütçeye.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kande

Ekler

• 20230223_133743.jpg
    20230223_133743.jpg
    127 KB · Hit: 30

warymajesty

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,191
İsim
yunus günaydın
O bütçede en iyi sistemler şunlar:

Senin yararına olan 1650 super kart olur. 1000 tl fark var 12100f sistemle aralarında onun da avantajı yükseltmeye açık olması ve işlemcinin diğerlerinden çok daha güçlü olması.

Böyle 8700 e geliyor ama kasa eklemedim kaçlık bir psu gerekir onu bilemedim.

Ekran kartını şuan için eklemeyi düşünmüyoruz belki ilerde.
F ibareli işlemcilerde grafik birimi yok görüntü alamazsınız. Bir de yükseltmeleriniz kötü olur 10. ve 11. nesili beğenmiyorum açıkçası. 12. nesil kurulur o fiyatlara.
İkinci el ekran kartı alırım derseniz ekran kartlı bir bilgisayar toplanır o bütçeye.
Katılıyorum

Top Bottom