Neler Yeni

frurmak testi

PENDİK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Onur
Furmak testine başlattığım zaman PSU veya ekran karartında cızlama sesi gelmiyor ama oyunlara girince cızlama sesi oluyor neden böyle oluyor ?
Powerboost vardı araştırdım herkes değiştirmelisin demişti bende Thermaltake smart rgb 600 80+ aldım teste soktuğumuz zaman ses yok pubg olsun volarant olsun girdiğim zaman ses yapmaya başlıyor. Daha yeni değişti sonuçta çıkabilir.
Sistemimde
Ryzen 5 2600
B450M DRAGON
16GB RAM
POWERBOOST KASA
THERMALTAKE 600 80+

Simurg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sefa KAYA
Büyük ihtimalle ekran kartınızda coil whine var. Coil whine yüksek grafikli oyunlarda yani yük altında iken veya boşta iken bobinlerin ağlamasına denir. Sistem de ki güç kaynağını değiştirip deneme şansınız varsa birde öyle deneyin. Eğer onu değiştirince de aynı sorun devam ederse ekran kartınız yeni ise servise gönderin.

LastXeon

80+ Bronze
Furmak testine başlattığım zaman PSU veya ekran karartında cızlama sesi gelmiyor ama oyunlara girince cızlama sesi oluyor neden böyle oluyor ?
Powerboost vardı araştırdım herkes değiştirmelisin demişti bende Thermaltake smart RGB 600 80+ aldım teste soktuğumuz zaman ses yok PUBG olsun volarant olsun girdiğim zaman ses yapmaya başlıyor. Daha yeni değişti sonuçta çıkabilir.
Sistemimde
Ryzen 5 2600
B450M DRAGON
16GB RAM
POWERBOOST KASA
THERMALTAKE 600 80+
fazla güç çektinden olabilir belkide oyuna girdiğinde fazla güç çekiyor bu yüzden fan hızı artıyor ve ses çıkarıyor olabilir

PENDİK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Onur
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Büyük ihtimalle ekran kartınızda coil whine var. Coil whine yüksek grafikli oyunlarda yani yük altında iken bobinlerin ağlamasına denir. Sistem de ki güç kaynağını değiştirip deneme şansınız varsa birde öyle deneyin. Eğer onu değiştirince de aynı sorun devam ederse ekran kartınız yeni ise servise gönderin.
Güç kaynağını yeni değiştirdim . Ekran kartında da oluyor o ses

LastXeon

80+ Bronze
Güç kaynağını yeni değiştirdim . Ekran kartında da oluyor o ses
Büyük ihtimalle ekran kartınızda coil whine var. Coil whine yüksek grafikli oyunlarda yani yük altında iken veya boşta iken bobinlerin ağlamasına denir. Sistem de ki güç kaynağını değiştirip deneme şansınız varsa birde öyle deneyin. Eğer onu değiştirince de aynı sorun devam ederse ekran kartınız yeni ise servise gönderin.
o zaman simurg dediği olabilir

PENDİK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Onur
Ekran kartınızı servise göndermenizi öneririm. Aynı sebepten dolayı 2 ekran kartı değiştirdim ve en sonunda iade ettim. Ekran kartınız nedir?
Asus rx580 8gb stix
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartınızı servise göndermenizi öneririm. Aynı sebepten dolayı 2 ekran kartı değiştirdim ve en sonunda iade ettim. Ekran kartınız nedir?
Asus rx580 8gb stix

Simurg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sefa KAYA
Asus rx580 8gb stix

Web sitesinde servis bilgilerine ulaşabilirsiniz. İletişime geçip bilgi aktarımını sağladıktan sonra ürünü göndermeniz istenecektir. Ona göre bir yol izlersiniz. Coil whine dışarıdan müdehale edilecek bir şey değil. Direk kartın değişim ya da iadesi gerçekleştirilir. Servislerin bu konu da ki bildirimi şu şekilde belirli bir desibel arasında ise bu ses normal sayılıyor ancak eğer o ses aralığının üzerinde ise değişimi yapılyor. Bazı servisler ürün yeni olduğu için müşteri memnuniyeti adı altında değişim iade onayı veriyor. Coil whine kesinlikle performans kaybı ya da başka bir sorun yaşatmaz. Ses eğer sizi çok rahatsız etmiyorsa kullanabilirsiniz.

Top Bottom