Neler Yeni

Fx 6300'ü m4a89gtd pro anakart ile OC'lesem bir sorun olur mu?

Magentis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Arda Karayünlü
Anakartım M4A89GTD Pro USB3 modeli. İşlemcim FX 6300. soğutmam Snowman M200 (kule tipi).Overclock yapınca anakartın yanması ya da işlemciye zarar gelmesi gibi bir durum olur mu? Anakartım overcloğu destekler mi? @Abdullah Hacıgül

Magentis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Arda Karayünlü
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartım M4A89GTD Pro USB3 modeli. İşlemcim FX 6300. soğutmam Snowman M200 (kule tipi).Overclock yapınca anakartın yanması ya da işlemciye zarar gelmesi gibi bir durum olur mu? Anakartım overcloğu destekler mi? @Abdullah Hacıgül
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Çok yardımcı olundu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ömer Köse
FX 6300 işlemcinin çarpan kiliti açık değil diye biliyorum yani OC yapılmıyor sanırım ama eğer yapılırsada çok yüksek frekanslara çıkılmadığı sürece bir zararı olmaz.Zaten çok yüksek değerlere çıkarsanızda sistem kararlı çalışmaz mecbur geri adım atarsınız.

Magentis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Arda Karayünlü
FX 6300 işlemcinin çarpan kiliti açık değil diye biliyorum yani OC yapılmıyor sanırım ama eğer yapılırsada çok yüksek frekanslara çıkılmadığı sürece bir zararı olmaz.Zaten çok yüksek değerlere çıkarsanızda sistem kararlı çalışmaz mecbur geri adım atarsınız.
Forumlarda gördüğüm kadarıyla anakartlar ya m5a97 ya da başka yüksek seriler. Benim anakartım işlemciye gerekli voltajı verebilir mi overclock sırasında aslen onu merak ediyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ömer Köse
Bahsettiğiniz anakart OC ye yapmaya uygun bir anakart bence o konuda sıkıntı yok.Asıl sıkıntı siz BIOS ekranında işlemci çarpan kiliti ve voltaj değerini artırma menüsünü aktif hale getirebilecekmisiniz ?

Magentis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Arda Karayünlü
Bahsettiğiniz anakart OC ye yapmaya uygun bir anakart bence o konuda sıkıntı yok.Asıl sıkıntı siz BIOS ekranında işlemci çarpan kiliti ve voltaj değerini artırma menüsünü aktif hale getirebilecekmisiniz ?
O konuda çalışmalarım sürüyor :)

haktanugur3

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,536
İsim
Ahmet Haktan Uğur
Instagram
haktanugur3
Steam
haktanugur3
Twitter
haktanugur3
Discord
haktanugur3
Reddit
haktanugur3
Forumlarda gördüğüm kadarıyla anakartlar ya m5a97 ya da başka yüksek seriler. Benim anakartım işlemciye gerekli voltajı verebilir mi overclock sırasında aslen onu merak ediyorum.
m5a78l-m lx3 dahil mi peki?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
923,502
Üyeler
143,652
Son üye
Raumdeuter
Top Bottom