Neler Yeni

Galiba sistemimde darboğaz oluyor

bedo28533

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
bedirhan
Merhaba arkadaşlar yeni ekran kartı aldım önceki konularımda da yazdım 1080p sistemde ryzen 5 5500 ve rx 6650xt 16 gb ram 3000 mhz cl 16 sistemim var önceki ekran kartım gtx 1650super idi valorantta 300 ila 500 arası fps alıyorum ama oyuna ilk girdiğimde böyle menü de mouse sanki 30 hz gibi kayıyor bide oyun içi 3 saniye de bi 0.2 saliselik bi sekme gibi bir şey oluyor yani donma değil tam sabahta fifa indirdim fifaya girince de ekran kartından böyle tiz bi ses gelmeye başladı sıcaklığına baktım 55 dereceydi coil whine sorunu olabilir belki cwden yana sıkıntım yok ama bu valoranttaki küçük kasmalar aşırı sinir bozucu aklımda bi önceki sürüme geçmek var ddu ile tüm driverları silip siz ne düşünüyorsunuz yardımcı olursanız sevinirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

up

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,738
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Valorant darboğaz yapar ama kasacak kadar düşük FPS vermemesi lazım. MSI Afterburner açıp oyun içi değerleri kontrol etmen gerekiyor. Sıcaklıklar, yüzdelik kullanım, işlemci MHz, VRAM kullanımı, RAM kullanımı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,189
İsim
Murat Orhan
Merhaba arkadaşlar yeni ekran kartı aldım önceki konularımda da yazdım 1080p sistemde ryzen 5 5500 ve rx 6650xt 16 gb ram 3000 mhz cl 16 sistemim var önceki ekran kartım gtx 1650super idi valorantta 300 ila 500 arası fps alıyorum ama oyuna ilk girdiğimde böyle menü de mouse sanki 30 hz gibi kayıyor bide oyun içi 3 saniye de bi 0.2 saliselik bi sekme gibi bir şey oluyor yani donma değil tam sabahta fifa indirdim fifaya girince de ekran kartından böyle tiz bi ses gelmeye başladı sıcaklığına baktım 55 dereceydi coil whine sorunu olabilir belki cwden yana sıkıntım yok ama bu valoranttaki küçük kasmalar aşırı sinir bozucu aklımda bi önceki sürüme geçmek var ddu ile tüm driverları silip siz ne düşünüyorsunuz yardımcı olursanız sevinirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

up
Vslorsntta düşük ekran kartı kullanımları normal işlemciye ağırlık veren bir oyun. Pbo açmayı deneyebilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,189
İsim
Murat Orhan
peki reis sence 1080p de bu sistemde darboğaz olur mu yakında ryzen 5 5600 almayı düşünüyorum böyle devam ederse yada kartı geri yollayacağım sıkıntı ne sence
Imkani yok darboğaz olmaz dostum

Top Bottom