Neler Yeni
  • Sizlerin forumda daha keyifli ve sorunsuz vakit geçirmesi adına gece saatlerinde bakım ve güncelleme çalışmaları yapılacaktır. İşlemler sürerken kesintiler yaşanabilir.

GameGaraj'dan aldığım Darkflash Pollux Kasalı Sistem Aşırı Sesli Çalışıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Jason Bourne
Arkadaşlar merhaba. GG'den Pollux kasalı bir sistem aldım. Her şey güzel, Windows kurulumu yaptım, Driver'ları tek tek manuel olarak sitelerinden indirdim. Windows update yaptım, bios güncelledim. Fakat sorun şu ki kasa fanları güç kaynağına bağlı olduğu için tam devir dönüyor ve aşırı ses çıkarıyor. Normalde biraz fan sesi olsa sorun etmem, hepimiz her gün duyuyoruz. Macbook Air'im bile o boyutuna rağmen bazen ısınıp normalden fazla ses çıkarabiliyor, ama kilit nokta bu sadece bazen oluyor. Nolur nolmaz ekran kartını kontrol edeyim dedim, gayet serin olduğu için ve yük altında olmadığı için 0 rpm'de şu an fanlar, dönmüyor. Şimdi sistemi açtığım an sanki boğalar koşturmaya başlıyor kasa fanları, anakarta bağlı olmadıkları için fan devirlerini kontrol de edemiyorum. Kulak üstü kulaklık kullanmadığım için sese sürekli maruz kalıyorum. Yardım için şimdiden teşekkürler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Jason Bourne
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum soğutma vb. konulardan tam anlamıyorum ondan sordum, fark ettiysen ilk defa toplama bilgisayar kullanıyorum :) Mesela sen çoğaltıcı alıp anakarta bağlamamı tavsiye ediyorsun ama ben tek system fan portuna çoklayıcıyla bir kaç fan bağlanmasının stabil olmadığını duymuştum. Konu hakkında bilgim olmadığı için emin olamıyorum böyle konularda. Birisi çoklayıcı birisi kontrolcü diyor ikisi aynı şey mi onu bile bilmiyorum. Bilsem sorar mıyım :(

Top Bottom