Neler Yeni

İnceleme Gamepower SABER RGB

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,726
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
reyiz son durum nedir klavyeyi almayı düşünüyorum cevap verirmisin ? 6 aylık kullanım sonucu ?
Son zamanlarda GamePower ürünleri çok fazla sorun çıkartmaya başladı.
Ben olsam o bütçede Rampage Hydra R6 RGB Pro alırdım.

lerensavasl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,224
İsim
Eren Savaş
Hacı Abdullah abide gördüm ya bi sorayım. Yay sesi ne derecede?

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
@Furkan61088,
Konuyu okumadığını varsayıyorum, zaten konuda yazıyor.
Uzun kullanımda bir sorun yok, memnunum ve hâlâ ilk günkü gibi.

@uzielchav0,
Yay sesi sadece ilk beş gün vardı, şu an kulağımı dibine getirmezsem duymuyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mustafa Kemal
Dostlar, önce buna biraz değineceğim. İnsanlar bu dönemlerde ikiye bölünmüş durumda.
"Gamepower çevre birimleri alınmaz, aşırı dandik. Sadece marka basıyorlar." diyen de var.
"Gayet güzel şekilde f/p ürünler yapıyorlar ve ben çok seviyorum, alınabilir." diyen de var.
Şahsi düşüncem, Gamepower gibi markalardan bir şey alacaksanız donanım için tercih etmeyin.

Çevre birimlerinde ise önermeyeceklerim şöyledir:
1- Monitör olarak önermem, aynı fiyata veya 100 TL civarı daha fazla fiyata daha iyi ürünler var.
2- Kulaklıklarını da önermem kalitesizler, o kadar rahat değiller ve çoğu kişide yaşanan sorunları var.
3- Mouse ürünlerini de beğenmiyorum, üzerine bol bol RGB koyulup çok şişirilmiş gibi hissediyorum.
(Mesela G102 ile Ursa arasında gayet fark, Logitech varken Gamepower alınmaz.)

Fakat klavyeye geldiğimizde ise pek öyle düşünmüyorum çünkü klavye diğer birimler gibi değil.
Malzeme kalitesi belli, RGB varsa kalitesi belli, switch markası belli. Pek bir şey olma ihtimali yok.
O yüzden klavyelerine şans vermek istedim, biraz araştırdım. "SABER RGB" modelini almak istedim.
Bana gayet güzel geldi, "Neden?" derseniz şunları diyebilirim:
1- Benim için önemli olan şeyler büyük "Enter" tuşu ve fabrikasyon Türkçe karakterlere sahip olmasıdır.
2- Gamepower'in diğer klavyeler, küçük "Enter" ve basılma Türkçe harfler iken "SABER RGB" fabrikasyon idi.
3- RGB olayı da çok hoştu, her yerinden ışık fışkırıyordu. Buna kimsenin hayır diyeceğini sanmıyorum. :)
4- Switchleri de tüm ürünlerinde olduğu gibi Outemu, giriş seviye f/p iş görecek bir switch.

Benim için bilek desteğinin olup olmaması çok önemli değil, elim havada kullanıyorum.
Bilek desteğinin olmaması bana rahatsızlık vermiyor pek, böyle kullanmak daha iyi benim için.
Bu ürün, 5 Haziran 2020 günü Gaming Gecesi'nde indirime girdi ve 280 TL fiyata hemen aldım.
Şimdi alırken olan süreçlerden ve klavyenin kendisinden elimden geldiğince bahsedeceğim.

A) Kargo Süreci:
Cuma günü sipariş ettim, cumartesi günü paketlendi. Pazar kargo firmaları çalışmadığı için bir şey olmadı.
Pazartesi direkt kargolandı ve çarşamba günü elime geldi. Yakında olmama rağmen 2-3 günde elimde idi.

B) Kutu İçeriği:
Kargom geldikten sonra hemen açtım. İçerisinden bunlar çıktı:
Garanti belgesi, kullanım kılavuzu, tuşları çıkarmak için aparat, Gamepower stickerı, İnce Hesap faturası ve klavyenin kendisi.
Alıntıyı görüntüle

C) Uzun Kullanım Sonucu:
Klavyeyi yaklaşık 5 gündür kullanıyorum ve şuanlık bana yaşattığı hiçbir sıkıntısı yok.
Uzun kullanım yazdım çünkü zamanla güncelleyeceğim, bu konu her daim güncel kalacak.
Hissiyatı tok, hızlı, yumuşak, sesi de tam yerinde diyebilirim; ben beğendim diyebilirim.
Membran klavyelerden kat kat daha iyi hissiyatı, artık bir daha membranın yüzüne bakmam.
Mekanik klavye, membran ya da yarı mekanik klavyelere göre çok daha iyi ve ilaç gibi geldi.
Red switch olmasına rağmen mekanik hisli membran klavyeden geçince ciddi bir ses artışı hissettim.
RGB özelliği efsane, her tuşa istediğiniz rengi atayabiliyorsunuz ve kullanılabilecek bir sürü mod var.
Ben şuan "Rolling" modunu kullanıyorum, en güzeli bence. Zaten bol bol seçenek var, seçersin birini.
Çoğu kişi yay sorunu var diyordu, ilk aldığımda bende de vardı fakat 5 günlük kullanım sonucu yok oldu.
Duymak için kulağınızı yaklaştırıp sert bir şekilde tuşa basmak gerek, normal kullanımda fark edilmiyor.
Alalı 15 gün falan geçti, çok kullandığım A,W,S,D dörtlüsünden W ve D tuşu arada sırada basmamaya başladı.
Tuşları çıkarıp üfledim, sorun yok gibi lakin hâlâ arada bir tutukluluk yapıyor. Hemen böyle bir şey olması üzücü.

Alalı yaklaşık 1 ay oldu, yukarıda bahsettiğim tuş basmama olayından sonra klavyenin tuşlarını söktüm.
Tornavida ile üzerindeki vidaları çıkarıp klavyenin içini açtım, daha sonra güzelce temizledim her tarafını.
Toz yüzünden basmama durumu falan olabilir diye her tarafına güzelce üfledim, sonradan tekrar geri taktım.
Sorunum ciddi manada azaldı ve ondan sonra tamamen kesildi. Şu an hiçbir basmama sorununa sahip değil.
Forum içerisinde kullanan bazı kişilerde hiç sorun olmamış, bazı kişilerde olmuş, Tamamen şans işi diyebilirim.
Temizleyince sorunum çözüldü, boş yere garantiye verip 1 ay beklemek yerine kendiniz halledebilirsiniz.

Alalı yaklaşık 2 ay oldu, sıfır sıkıntı var. Gayet memnunum, herkese gönül rahatlığı ile önerebilirim.
Fiyatına göre çok hoş bir klavye. Kesinlikle G213, MK110 türevi membran klavyelerden iyi hissiyatı var.

Alalı yaklaşık 3 ay oldu, hâlâ memnunum.

Alalı yaklaşık 4 ay oldu, hâlâ memnunum.

Alalı yaklaşık 5 ay oldu, hâlâ memnunum.

Alalı yaklaşık 6 ay oldu, hâlâ memnunum.

Alalı yaklaşık 7 ay oldu, hâlâ memnunum.

D) Yazılım:
Buradan SABER RGB
olanı indirip kuruyorsunuz gayet kolay bir yazılım.
"Lighting" adlı yerden modlarımızı seçebiliyoruz, hızlarını ve parlaklığını değiştirmek de bizim elimizde.
İstersek "Full Color" tikini kaldırıp istediğimiz herhangi bir rengi seçip o modda sadece o rengi de kullanabiliyoruz.
Alttaki homojen RGB kısmı da "Rim" adlı modlardan kontrol edebiliyoruz, istersek kapatabiliyoruz.
İstersek tek renk de oluyor fakat tek renk olarak sadece turkuaz var, bu biraz kötü olmuş umarım ileride düzeltilir ve her renk seçilebilir.
Şunu da ekleyeyim yazılım üzerinden tek renk olarak turkuaz seçebiliyoruz lakin klavye üzerinden istediğimiz renk oluyor.
Alt tarafı turkuaz yaptıktan sonra klavye üzerinden "Pause" tuşuna basarsak alt tarafın rengi de değişiyor.
Bunları ayarlamak için programa gerek bile yok çünkü hepsi FN+(INS,HOME,DEL) gibi tuşlarla da yapılabiliyor.
Alıntıyı görüntüle

Gaming mode adlı yerden ise bazı tuş kombinasyonları açıp kapatılıyor.
Ben kullanmıyorum çünkü ALT+TAB sürekli kullandığım bir şey keza ALT+F4 de öyle.
Windows tuşu da işime yarıyor o yüzden bu kısım kapalı.
Alıntıyı görüntüle

"Macro" adlı yerden her tuşa istediğimiz şekilde makro atayabiliyoruz.
Nasıl yapılacağını YouTube üzerinden bir sürü videodan izleyebilirsiniz.
Bunların hepsini yaptıktan sonra profil olarak kaydedip eğer giderse bir tıkla tekrar kullanma şansımız da var.
Alıntıyı görüntüle

E) Işıklandırma:
RGB konusunda hiçbir şey diyemem, tek kelimeyle efsane. Renkler canlı ve gündüz bile kendini belli ediyor.
Parlaklık tam yerinde ne az ne çok, alt kısımdaki plastik yerin de RGB olması çok güzel görüntü oluşturuyor.
Bazı kişilerin gözünü yormuş ve karanlık ortamda kapatmışlar, benim hiç yormadı. Geceleri de açık kullanıyorum.
Alıntıyı görüntüle

F) Klavye Yapısı
Son olarak şunu söyleyeyim hiçbir videoda veya başka bir yerde bunu diyeni görmedim.
Klavyenin tuşlarının çok garip bir yapısı var. Yukarı ok tuşu, yanındaki tuşlara göre yukarıda.
Başka bir örnek olarak "Shift" tuşunu verebilirim. Yanındaki tuşlara göre daha alçakta duruyor.
Şahsen beni çok tilt etti, normal kullanımda falan hiç fark etmiyorsunuz. Zamanla alışıyorsunuz.
Bir eksi oluşturmuyor veya bir şeyi engellemiyor ama bir kere gördüm kafama takıldı, belirteyim.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
ben bu kalavyeden aldım memnunum harika

DA-MD2

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
En sevdiğim GP klavyesi Calypso stoklara geri gelmiş.

Flortless

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hamit Ersöz
Klavyeyi alalı daha 2.5 ay oldu ama şimdiden W tuşu bazen basmıyor. Bu kadar kısa sürede böyle sorun çıkması üzdü ve birçok kişide böyle kısa sürede sorun veriyormuş.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,428
Üyeler
140,191
Son üye
Mertceylan18
Top Bottom