Neler Yeni

Gaming Gen TR fatura tarihim yanlış düzenlendi

KYTECHNGAMING

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
242
İsim
Kemal Yerebakan
İlgilendiği Kategoriler
Modem-Router
Kargo çıkışı öncesi işleme alınıyor genelde. O yüzden de sipariş tarihini aslında baz almaları gerekir Asus kampanyasında da.

Fatura düzeltilebilir bir durumdur.

* Yasal düzenleme internet alışverişlerinde maksimum 7 gün içinde faturayı kesmek zorundasınız. 7. günde de geriye dönük fatura kesebilir. Fatura numrasının serisinin başı değişir. Örneğin; DA0 diye başlamazda DA7 diye başlarsa 7 gün önceye kesildiği anlaşılır.

kyloitch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Rüveyda Akın
Kargo çıkışı öncesi işleme alınıyor genelde. O yüzden de sipariş tarihini aslında baz almaları gerekir Asus kampanyasında da.

Fatura düzeltilebilir bir durumdur.
İşte düzeltebilirler ancak telefondaki kişi "düzeltemiyoruz maalesef" dedi. Mail de yolladım. Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurmayı düşünüyorum.

KYTECHNGAMING

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
242
İsim
Kemal Yerebakan
İlgilendiği Kategoriler
Modem-Router
İşte düzeltebilirler ancak telefondaki kişi "düzeltemiyoruz maalesef" dedi. Mail de yolladım. Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurmayı düşünüyorum.
Düzeltilir. Faturayı iptal edebilir. E-Arşiv sonuçta.
Tekrar kesebilir.

bypast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
342
İsim
uğur demirel
23 Eylül 2024 tarihinde oluşturduğum siparişimin faturası bana gönderildi ancak faturada bir sorun var. Fatura tarihi 23 Eylül olarak değil, 24 Eylül olarak gözüküyor. Asus Back To School Promotion kampanyasına katılabilmek için sipariş tarihimin en geç 23 Eylül olarak gözükmesi gerekmekte. Bu durumla ilgili ne yapabilirim? Kendilerine mail gönderdim. 23 Eylül olarak düzenleyip yeniden faturamı göndermelerini istiyorum. Kendi sitelerinde bile 23 Eylül'de sipariş verildi diye geçiyor. Lütfen yardımcı olun. Fatura itiraz nereden yapılıyor?

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
fatura doğru yanlıslık yok fatura kesim yaperken 1 sonra kesım yapılır sipariş günü takılma sorun yok

kyloitch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Rüveyda Akın
fatura doğru yanlıslık yok fatura kesim yaperken 1 sonra kesım yapılır sipariş günü takılma sorun yok
Tamam öyledir de şimdi Asus'a mail attığımda bana böyle dediler. Zaten kampanyada da böyle yazıyordu. 23 Eylül son gün diyorlar. E bu faturaya göre ben 24 Eylül'de satın almış oluyorum? 975₺ geri ödeme yapmazlarsa kim verecek o paranın hesabını? Ben internet üzerinden 23 Eylül tarihinde sipariş verdim ama bana gelen faturada 24 Eylül'de vermişim gibi görünüyor. Oooy oy.

gerrr.png

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,204
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Faturayı sipariş verdiğin gün kesmek zorunda değiller. PDF üzerinde sakın oynama yapma fatura resmi bir evraktır.

kyloitch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Rüveyda Akın
Faturayı sipariş verdiğin gün kesmek zorunda değiller. PDF üzerinde sakın oynama yapma fatura resmi bir evraktır.
Onu biliyorum ama işte bana 23 Eylül lazımdı. Cashback alamayacağım şimdi. Yapabileceğim hiçbir şey yok mu?

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
558
İsim
ada yalın
ara de siparişimi 23 de verdim faturada 24 yazıyor düzeltilmezse faturada sahtecelikten şikayetci olucam

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,204
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
ara de siparişimi 23 de verdim faturada 24 yazıyor düzeltilmezse faturada sahtecelikten şikayetci olucam
Sahtecilik yok faturayı aynı gün kesmek zorunda değiller yasal olarak hiçbir hakkın yok.

KYTECHNGAMING

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
242
İsim
Kemal Yerebakan
İlgilendiği Kategoriler
Modem-Router
Sahte olan bir durum yok. Yanlış yönlendirmeye gerek yok. Hiç bir şey elde edemez o söyleyeceği sahtecilik kelimesi ile. Üsütne iftiradan zararlı çıkarırlar.

Touoa

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,025
İsim
Turuncu Keskin
Faturayı aynı gün kesmek zorunda değiller evet. Ürün genelde kargolanan gün fatura kesilir.

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
558
İsim
ada yalın
Sahtecilik yok faturayı aynı gün kesmek zorunda değiller yasal olarak hiçbir hakkın yok.
geriye dönükte kesilebilir ama 23 de almışsa 23 kese bilirler bence
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sahte olan bir durum yok. Yanlış yönlendirmeye gerek yok. Hiç bir şey elde edemez o söyleyeceği sahtecilik kelimesi ile. Üsütne iftiradan zararlı çıkarırlar.
soğuk su icsin ozaman

kyloitch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Rüveyda Akın
Oof of :(

Top Bottom