Neler Yeni

❌İndirim Bitti! GAMİNG GEN.TR RTX 4080 SUPER PC'LER 61.699TL DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA SATIYOR !!

serwintes

80+ Gold
en iyisi sana bi istakoz yedirelim araci dert etme a8 long İslam paket var ben de arkadaki alkol dolabında rolex saat var zamanı da merak edersen oradan bakarsin
unutmadan söyleyeyim mülk allahın biz emanetçisiyiz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ulan tamam işte tayyip zamanında o sıfırlar gelmedi tayyibe kadar 6 tane sıfır eklendi dolara 1 dolar 10 lira 20 50 100 1000 2000 50.000 100.000 1.000.000 oldu delimsin bilader sen harbiden tartışamam senle bu denli cahillik beni aşıyor bak rahatına sen boşver bunları tayyip eğhh eğhh kötü biri evet
ya sen mal misin 1dolar ne zaman ŞU AN Kİ 1MİLYON TL'ye EŞİT OLDU KAFAN MI GÜZEL SENİN BÖYLE Bİ DURUMUN OLDUGU ÜLKE BİLE YOK GERCEKTEN YAZIK AMA BAK DIYIM GEL SENLE BI ISTAKOZ YIYELIM KONUSUR ANLATIRSIN DERDINI

JANEH

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
801
İsim
kadir akyel
unutmadan söyleyeyim mülk allahın biz emanetçisiyiz

ya sen mal misin 1dolar ne zaman ŞU AN Kİ 1MİLYON TL'ye EŞİT OLDU KAFAN MI GÜZEL SENİN BÖYLE Bİ DURUMUN OLDUGU ÜLKE BİLE YOK GERCEKTEN YAZIK AMA BAK DIYIM GEL SENLE BI ISTAKOZ YIYELIM KONUSUR ANLATIRSIN DERDINI
1 DOLAR'IN TL KARŞILIĞI:1 MİLYON 636 BİN 931 TL

serwintes

80+ Gold
1 DOLAR'IN TL KARŞILIĞI:1 MİLYON 636 BİN 931 TL
BEN BİR ŞEY SORCAM SANA ŞİMDİ SENİN ELİNDE 2010 YILINDA 1MİLYON TL VAR 6 SIFIR ATTIN 2015 YILINA GEÇİNCE BU PARADAN 6 SIFIR ATMAMIŞ MI OLUYORSUN O ZAMAN ŞU AN DOLAR TL HESABI 1DOLAR 32.430.000TL SEN DAHA ANLA DİYE SÖYLEYEYİM 32MİLYON 430 BİN TL

NASIL ŞİMDİKİ PARAYI SIFIR ATILMIŞ SÖYLÜYORSAN O ZAMANI DA SIFIR ATILMIŞ SÖYLEYECEKSİN

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,187
İsim
haro
o kadar para verip galax kart almak istemezdim

JANEH

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
801
İsim
kadir akyel
BEN BİR ŞEY SORCAM SANA ŞİMDİ SENİN ELİNDE 2010 YILINDA 1MİLYON TL VAR 6 SIFIR ATTIN 2015 YILINA GEÇİNCE BU PARADAN 6 SIFIR ATMAMIŞ MI OLUYORSUN O ZAMAN ŞU AN DOLAR TL HESABI 1DOLAR 32.430.000TL SEN DAHA ANLA DİYE SÖYLEYEYİM 32MİLYON 430 BİN TL

NASIL ŞİMDİKİ PARAYI SIFIR ATILMIŞ SÖYLÜYORSAN O ZAMANI DA SIFIR ATILMIŞ SÖYLEYECEKSİN
Bilader ben sana diyoruk ki 1 TL 1 dolar dan başlayıp 1 milyon 600 bine kadar gelmiş ve asgari ücret 89 dolarmış şuan kaç dolar asgari ücret ona bak sen hala ne anlatıyon anlamıyorum

o kadar para verip galax kart almak istemezdim
Bobin cızırtısı yoksa kötü değil bence

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,082
İsim
Sinan Aba
OOOO OOOOWWW pp ye bak pp yee bakk Aman allahım cahillik yüzde bi milyon ben kimle konuşuyorum zır cahil yürüyen cahil 5 bacaklı bir cahil sen neye inanıyorsan ona inan boşver sen hatta bunları kafaya takma japon yapıştırıcını al kafana mühürü yapıştır öyle damgayı vur belki aklın gider de normal düşünürsün sonra geri gelir hayatına devam edersin
? Birde utanmadan millete cahil diyorsun bi kendini sorgula bakayım

Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
ÖMER ÇELİK
Bilader ben sana diyoruk ki 1 TL 1 dolar dan başlayıp 1 milyon 600 bine kadar gelmiş ve asgari ücret 89 dolarmış şuan kaç dolar asgari ücret ona bak sen hala ne anlatıyon anlamıyorum

kanka ne boş yapmışsın sus la az

heraishere

80+ Bronze

Bak şimdi sana objektif yaklaşmam için şöyle bir açıklama yapayım. 2002 yılı avrupa için asgari ücret 157 dolar iken türkiyede bu 118 dolardı. Aradaki fark avrupadaki asgari ücretin 5/1'i yani. 2024 yılında ise turkiyedeki asgari ücret yaklaşık 600 dolar , avrupadaki ortalama asya ücret ise 1800 dolar. O halde türkiyedeki asgari ücretin 1800/5 = 360 , 1800-360 = 1440 dolar olması gerekir. Bu verilere göre son 22 yılda biz kur karşısında çok edilmişiz ve üretimin az yapıldığı bir ülkede yaşadığımızı da varsayarsak üstüne enflasyon + absürt vergiler + denetimsizlikler sonucu fahiş fiyatlar eklenince büyük bir enflasyon krizi yaşıyoruz.

Sen olayı saptırmaya çalışıyorsun. Yol yapmak , hastane yapmak bunlar her hükümetin başına geçen adamın yapması gereken şeyler. Son 20 yılda ülkemizde gerçekten gelişen bir çok şey var ancak bunlar yanlış olan durumları da görmememiz anlamına gelmiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
ersen
Bak şimdi sana objektif yaklaşmam için şöyle bir açıklama yapayım. 2002 yılı avrupa için asgari ücret 157 dolar iken türkiyede bu 118 dolardı. Aradaki fark avrupadaki asgari ücretin 5/1'i yani. 2024 yılında ise turkiyedeki asgari ücret yaklaşık 600 dolar , avrupadaki ortalama asya ücret ise 1800 dolar. O halde türkiyedeki asgari ücretin 1800/5 = 360 , 1800-360 = 1440 dolar olması gerekir. Bu verilere göre son 22 yılda biz kur karşısında çok edilmişiz ve üretimin az yapıldığı bir ülkede yaşadığımızı da varsayarsak üstüne enflasyon + absürt vergiler + denetimsizlikler sonucu fahiş fiyatlar eklenince büyük bir enflasyon krizi yaşıyoruz.

Sen olayı saptırmaya çalışıyorsun. Yol yapmak , hastane yapmak bunlar her hükümetin başına geçen adamın yapması gereken şeyler. Son 20 yılda ülkemizde gerçekten gelişen bir çok şey var ancak bunlar yanlış olan durumları da görmememiz anlamına gelmiyor.
Herkes kendi haklılığını göstermek için en uç örneği alıyor, aslında ikinizinde haklı olduğu yerler var ama sonuç olarak ne uçuyoruz ne de denilen kadar batmış durumdayız. Ufak bir düzeltme avrupada 2002 yılında asgari ücret 157 falan dolar değildi son 20 yıldır almanya ve fransada 1100 doların üstünde asgari ücret.

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,187
İsim
haro
Abim var ya okadar boş yapıyonuz ki sistem mi öneriyonuz egonomimi konuşuyonuz ne yaptıgınız belli degil :ROFLMAO: :ROFLMAO:.

herkesin haklı konuştugu taraf var ama ekonomi veya ülke refahı kaç tane pc aldıgınla ölçülmüyor ki.

Mesela 2020 yılında asgari ücret 2300 lirayken. 2060'lı pcler 5000 TL'ye satılıyordu. 1660 superli pcler 3500-4000 e falan satılıyodu. Şimdi günümzde bu pclerin aynı kalitesindeki 4060'lı pc 20.000 TL'ye alabliyosun. Yani eskiden 60 günlük emegimizle 2060'lı pc alabiliyoken şimdi 30 yada 35 günlük emegimizle 2060'lı pcyi alabiliyoruz. Bu hesaba bakarsak ülke mükemmel gelişmiş harika ama piyasadaki güvensizlik eskiye kıyasla artmış durumda.

Adam evinde kiracı diyelim evde güvenle oturabiliyor mu? 5-6 yıl önce asgari ücretin 3 te biri fiyat kira parası, gıda fiyatlarıda aynı şekil. şimdi kira parası asgari ücretin yarısı kadar yada yarısından fazla ve adam bu kadar fazla para ödedigi halde kendini güvende hissetmiyor çünkü yarın öbürgün ev sahibi kim bilir ne kadar isteyecek?

Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
ÖMER ÇELİK
Hiç bir argüman yazmadan boş yapmışssın ne demek;şimdi bu insanla benim oyum nasıl 1 oluyor
canım argüman yapmak istemedi çünkü yapacağım argümanları anlayabilecek birisi olduğunu düşünmüyorum bu yüzden enerji ve vakit kaybetmek istemedim herkese açık bir forum olduğu için düsüncem olan boş yaptığını söylemek istedim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
922,843
Üyeler
143,237
Son üye
Mustafa7135
Top Bottom