Neler Yeni

Garantiden gelen sistemin sorunu düzeltilmemiş haklarım nelerdir?

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,165
İsim
Sinan Aba
nasıl deneyeceğim hocam farkli bir sistemim yok
Arkadaşın, akraban varsa illa birinde pc vardır orda denersin. En kötü internet kafeye git ekran kartımı denemek istiyorum vs.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,453
İsim
Emre Zengin
İtopya'dan aldığım hazır sistem 1. yıl sonunda HDMI NO SIGNAL adında bir adı hata vermeye başladı ne yaptıysam düzeltemedim hata kısaca şöyle oyun oynarken bir şey izlerken normal gezinirken ekran gidiyor HDMI NO SIGNAL yazıyor ancak bilgisayar çalışmaya devam ediyor ekran gelmiyor reset atmadan düzelmiyor ve reset attıktan sonra ekran kartı devre dışı kalmış oluyor. Bu sorunumu dile getirip İtopya'ya 11.12.2023 tarihinde gönderdim 12.12.2023 tarihinde kendilerine kargo ulaştı ve 20 gün süre vardı bilgisayar elime 05.01.2024 tarihinde ulaştı ve bilgisayarı çalıştırdım sorun hala devam ediyor ve parçalara bios atıp göndermişler bu durumda yaklaşık 1 ay beni beklettiler aradığımda tekrar göndermemi istiyorlar ve 1 ay daha beklemek istemiyorum bu konuda haklarım nelerdir?
OCCT adlı programı indirip Stability Test yazan kısımdan Power testi yap. 10-15 dakika yapman yeterlidir. Siyah ekran, resetleme vb. durum olup olmayacağına bak. Tüm sistem özelliklerini de yazar mısın bu arada?

iameray

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Eray yıldız
OCCT adlı programı indirip Stability Test yazan kısımdan Power testi yap. 10-15 dakika yapman yeterlidir. Siyah ekran, resetleme vb. durum olup olmayacağına bak. Tüm sistem özelliklerini de yazar mısın bu arada?
hocam bu islemi ekran karti etkin iken mi yapayım cunku kapanabiliyor bilgisayar etkin iken
Mesaj otomatik birleştirildi:

sistemim donanım arsivi sigma-rules yazinca çıkıyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,453
İsim
Emre Zengin
hocam bu islemi ekran karti etkin iken mi yapayım cunku kapanabiliyor bilgisayar etkin iken

sistemim donanım arsivi sigma-rules yazinca çıkıyor
Evet. Bütün parçalar takılıyken yap bu testi.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,594
İsim
Emre
Discord
necromancerr
nasil deneyeyim hocam yok ki

hocam baska kablo ile denedim ancak olmadi diğer dediginizi detayli anlatabilir misiniz
Bios pilini söküp bios sıfırlarsınız

Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Ghost Rilley
Wattman yiyorsun galiba. Farklı driverlar deneyebilirsin. Sisteminde ki parçanın birinde sorun olursa da yapar.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,453
İsim
Emre Zengin

Can...

80+ Platinum
Yapabileceğim ne var ki hocam
hocam stabil sürümü kurmak ddu ile temizden kurupfalan
rx 6500 xt 4gb msi
klasik o kartta bire bir aynısını yaşadım :D satmak en net çözüm

Hocam wattman böyle olmaz no signal hatasını ben sistemi resetleyerek çözmüştüm windows açıkken almıştım
Kanka öncelikle herşeyin fişini çek sonra açma tuşuna bi bas sonrasında bios pilini sök bi 20-30 sn bekleyip geri tak
deneyebilirsen eğer başka bir kablo ile dene
hocam 6500xt ile bire bir aynısını yaşadım valla

hocam dediğinizi indirip baslata tikladigim anda hdmi no signal hatasi aldim
eğer emre hocamın dediği gibi psu ise sorun yok

iameray

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Eray yıldız
hocam stabil sürümü kurmak ddu ile temizden kurupfalan

klasik o kartta bire bir aynısını yaşadım :D satmak en net çözüm

hocam 6500xt ile bire bir aynısını yaşadım valla

eğer emre hocamın dediği gibi psu ise sorun yok
Hocam hatayı alınca 2 saat sonra açılıyor pc artık sürekli aldığım. Ekran kartını devre dışı bıraktım şuan kapanmaması için @Emmree 'nin dediği gibi yaptığım ancak bastığım an hdmi no signal hatası yedim. Başka yapabileceğim bir şey var mı? DDU ile defalarca silip yükledim ancak stabil sürümü nasıl bulabilirim? Ve voltaj düşürüp vs. bir şey yapabilir miyim? Yani satmaya kalksam bunu kim alacak

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,453
İsim
Emre Zengin
Hocam hatayı alınca 2 saat sonra açılıyor pc artık sürekli aldığım. Ekran kartını devre dışı bıraktım şuan kapanmaması için @Emmree 'nin dediği gibi yaptığım ancak bastığım an hdmi no signal hatası yedim. Başka yapabileceğim bir şey var mı? DDU ile defalarca silip yükledim ancak stabil sürümü nasıl bulabilirim? Ve voltaj düşürüp vs. bir şey yapabilir miyim? Yani satmaya kalksam bunu kim alacak
Dediğim gibi PSU da sıkıntı var. Böyle olaylarda genellikle PSU sorunlu çıkıyor.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,453
İsim
Emre Zengin
Hocam peki kesinlikle psu mu sorun? Nasıl anlayabilirim?
Test yaptık işte hocam. Yük altına soktuğumuz gibi siyah ekran yedin. Eğer tanıdığın bir arkadaşın falan varsa ekran kartını al onun bilgisayarına takıp aynı testi yap. Ya da bilgisayarcıya götürüp yaptırdığım testin aynısını yapmasını rica et.

Top Bottom