Neler Yeni

Gece işçisiyim, depresyonum tetikleniyor; ne yapmalıyım?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Borcum olduğundan dolayı çalışıyorum. Birçok yere başvurmuştum. Ama iş yok ya da AÖL mezunu kabul etmiyorlardı.
Bir yerde gece işçisiyim. Ürünler geliyor. Tartılıyor ve ben de excel'e geçiyorum. Sonrasında işte bazen sayım yapıyorum. Fiziksel bir zorluk yaşamıyorum.
Ama uzun süredir nötr olan ruh halim yine depresif moda döndü.
"Niye hayattayım?" "Ben ne yapıyorum şu an burada?" "Niye yaşıyorum ki?" gibi gibi düşünceler geliyor. Dürtüsel düşünceler geliyor. Mutsuzum. Cidden mutsuzum. Böyle sanki dipteymişim gibi.
Hani Harry Potter ruh emicilerle karşılaştığında dedi ya bir daha mutlu olamayacakmışım gibi hissettim. Aynı his.
Depresyonu ağır yaşayan birisiyim. Yani şu son 3 haftadır iyiyim. Ama 1 gün sadece 1 gün ilaçlarımı kullanmayayım; o gün dibi boyluyorum.

Ne yapacağım ben ya? Yanımdaki abi neyin var diyo? Ben de şakalı bir şekilde "psikolojim bozok" abi diyom. Gülüyor geçiyor. Ama oradaki performansım da düştü misal. Direkt düştü. Aklımda türlü tilkiler dönüyor. DEHB, depresyon, anksiyete... Hepsi üstüme geliyor.
Aileme anlattığımda "senin hiçbir şeyin yok" diyor.

Sizce işten çıkayım mı?

Enes34Nacir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,721
İsim
Enes Nacir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama kasa
Geçmiş olsun reis geçer bu günlerde inşallah

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Borcum olduğundan dolayı çalışıyorum. Birçok yere başvurmuştum. Ama iş yok ya da AÖL mezunu kabul etmiyorlardı.
Bir yerde gece işçisiyim. Ürünler geliyor. Tartılıyor ve ben de excel'e geçiyorum. Sonrasında işte bazen sayım yapıyorum. Fiziksel bir zorluk yaşamıyorum.
"Niye hayattayım?" "Ben ne yapıyorum şu an burada?" "Niye yaşıyorum ki?" gibi gibi düşünceler geliyor. Dürtüsel düşünceler geliyor. Mutsuzum. Cidden mutsuzum. Böyle sanki dipteymişim gibi.
Hani Harry Potter ruh emicilerle karşılaştığında dedi ya bir daha mutlu olamayacakmışım gibi hissettim. Aynı his.
Depresyonu ağır yaşayan birisiyim. Yani şu son 3 haftadır iyiyim. Ama 1 gün sadece 1 gün ilaçlarımı kullanmayayım; o gün dibi boyluyorum.

Ne yapacağım ben ya? Yanımdaki abi neyin var diyo? Ben de şakalı bir şekilde "psikolojim bozok" abi diyom. Gülüyor geçiyor. Ama oradaki performansım da düştü misal. Direkt düştü. Aklımda türlü tilkiler dönüyor. DEHB, depresyon, anksiyete... Hepsi üstüme geliyor.

Sizce işten çıkayım mı?
Kafanı işle meşgul et ben de çok rezil bi kafadayım, mavi yakalıyım, işim fiziki açıdan çok yorucu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kafanı işle meşgul et ben de çok rezil bi kafadayım, mavi yakalıyım, işim fiziki açıdan çok yorucu.
Akşam eve geçince yine rezil kafaları yaşıyorum

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Akşam eve geçince yine rezil kafaları yaşıyorum
Olmuyor. Sinirsel dürtülerim geliyor. Orada herkese bağırıp çağırmak aklıma geliyor.

AntremanKoçuMünir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
937
İsim
Ali
Gece çalışıyorum ve yıllardır bende çıkmayı düşünüyorum ama maaş olarak iyi olduğu için idare etmeye çalışıyorum. Ortamda goygoy yapacak birileri varsa anında keyifli bir ortama dönüyor hocam. Tek takılma bence.

Hocam eğer iş performansınızı etkilemicek ise arkada müzik açıp çalışabilirsiniz. Kafanız meşgul olmuş olur.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gece çalışıyorum ve yıllardır bende çıkmayı düşünüyorum ama maaş olarak iyi olduğu için idare etmeye çalışıyorum. Ortamda goygoy yapacak birileri varsa anında keyifli bir ortama dönüyor hocam. Tek takılma bence.
Tek değilim yanımda bir abi var. Şakalaşıyor ara sıra ama yok bana işlemiyor. Dediğim gibi depresyon. Hani mutluluk savar cihazı takılıyım gibi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
ÖZGÜR KAPTAN

Sizce işten çıkayım mı?
abi bence bunun için iyi bir piskologa git herhangi birine değil iyi birtane bul ve git en azından ilaç vb. borcun bitene kadar çalışacağın süreyi atlatmana yardımcı olur borcun bittiğinde hala aynı hissediyorsan çıkarsın

Prmy

80+ Bronze
En İyi Cevap
4
Bunu yapmak istemezdim ama bazı şeyleri önceden hesap etmek gerekiyor.
IMG_20230624_215750.jpg

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Zeitnot
Hocam eğer iş performansınızı etkilemicek ise arkada müzik açıp çalışabilirsiniz. Kafanız meşgul olmuş olur.
kral müzik dinlemesin gerçekten yabanci dinlesin Türkçe müzikler dinliyorum ayni şarkıya takılıp kalıyorum her canım sıkıldığında aciyorum boku çıkıyor bir sure sonra müzikten dolayı insan psikolojisi bozuluyor ben hic tavsiye etmem hele hele Türkçe muzik

Top Bottom