Neler Yeni

GeForce RTX 4070Ti ve Amd ryzen 7 7700x işlemciye kaç w psu gerekli?

baranthemosby

80+ Bronze
İkiside tercih edilebilir. Bunda pcie 5.0 olması ileriye dönüklük açısından daha mantıklı duruyor. Ama Rog'un da havası bi farklı oluyor. Görsellik ön planda tutuluyorsa onu seçmek daha mantıklı. Yoksa bunu seçmek daha mantıklı. Tercih meselesi.
PCI5.0 daha mantıklı duruyor. Görünüşten çok işlev önemli ancak kullanıcı yorumuna bağlı elbet. Güzel sohbetti hocam. İyi geceler, keyifli günler dilerim.

ihsanu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
İhsan
750W(kaliteli) yeter ancak sistemin diğer parçalarını bilmediğim için, kafam rahat olsun diyorsanız 850W(kaliteli) almanı öneririm.

milenix

80+ Gold
PCI5.0 daha mantıklı duruyor. Görünüşten çok işlev önemli ancak kullanıcı yorumuna bağlı elbet. Güzel sohbetti hocam. İyi geceler, keyifli günler dilerim.
Sohbet için teşekkürler. İyi geceler dilerim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Muhittin ALTINOK
Peki beyler hangi marka alayım 1000w tavsiye olarak ne önerirsiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

SİSTEM TOPLAMA.png

750W(kaliteli) yeter ancak sistemin diğer parçalarını bilmediğim için, kafam rahat olsun diyorsanız 850W(kaliteli) almanı öneririm.
Sistemi attım bakar mısınız?

ihsanu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
İhsan
Peki beyler hangi marka alayım 1000w tavsiye olarak ne önerirsiniz?

Alıntıyı görüntüle

Sistemi attım bakar mısınız?
sistemin kasasında psu da var onu çıkarın lütfen boşuna para vermeyin :D, aynı kasayı kullanıyorum ve çok güzel bir kasa(kasayı önerebilirim)

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Muhittin ALTINOK
sistemin kasasında psu da var onu çıkarın lütfen boşuna para vermeyin :D, aynı kasayı kullanıyorum ve çok güzel bir kasa(kasayı önerebilirim)
Corsairin kasaları çok hoş görüntü olarak önü cam olduğu için bazıları tavsiye etmiyor önü mesh olan modellere bak diyorlar siz bu konu hakkında ne diyorsunuz hocam ısınma problemi yaşar mıyım?

ihsanu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
İhsan
Corsairin kasaları çok hoş görüntü olarak önü cam olduğu için bazıları tavsiye etmiyor önü mesh olan modellere bak diyorlar siz bu konu hakkında ne diyorsunuz hocam ısınma problemi yaşar mıyım?
Şuan 1 aya yakındır deli gibi oyun oynuyorum ve sistemimde işlemcimin 72 derecenin üstüne çıktığını görmedim. Önde hava kanalları var(camın 2 tarafında) fakat üstü tamamen açık ve çoğu havayı üstten alıyor(resmen elinizi vakumluyor). Gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Bu kasayı bir arkadaşım daha aldı ve PSU olmayan kasada egzoz fanı olmadan gönderiyorlar, yani 1 fan eksik gönderiyorlar bilmenizi isterim.(Normalde 3 fan önde ve 1 tane de egzoz fanı var).

Bu arada sistemim;
AMD Ryzen 7 5800X
Gigabyte RTX 3060 Eagle 12GB
32GB DDR4 3600Mhz hız
Gigabyte B550M DS3H(Gigabyte anakart önermiyorum biosunda bazı problemler var).
Samsung Evo 500GB M2 SSD
240mm Sıvı Soğutma
Corsair 4000x ICUE
Corsair 750W 80+ Bronze PSU

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,006
Üyeler
140,742
Son üye