Neler Yeni

Gencer Gaming DA-C2 Sistem Arıza

mane3441

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
mehmet ayan
Merhabalar, DA-C2 Sistem bilgisayar bugün elime ulaştı, ekran kartını taktım gerekli driverleri kurdum, fakat ekran kartını kullanan işlemlerde (youtube, tarayıcı, oyun) bilgisayar ekranın gidip gidip geliyor (siyah ekran) ve bir süre sonra tamamen donuyor, ekrana garip işaretler mavi renkler çıkıyor, arada bi mavi ekran veriyor, ilk mavi ekran hatası Video Scheduler internal error. Bütün ekran kartı driverlerini kaldırdım bu seferde memory management mavi ekranı verdi. Bi yardımcı olabilir misiniz? Ekran kartı mı arızalı?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,729
İsim
Emre Zengin
Merhabalar, DA-C2 Sistem bilgisayar bugün elime ulaştı, ekran kartını taktım gerekli driverleri kurdum, fakat ekran kartını kullanan işlemlerde (youtube, tarayıcı, oyun) bilgisayar ekranın gidip gidip geliyor (siyah ekran) ve bir süre sonra tamamen donuyor, ekrana garip işaretler mavi renkler çıkıyor, arada bi mavi ekran veriyor, ilk mavi ekran hatası Video Scheduler internal error. Bütün ekran kartı driverlerini kaldırdım bu seferde memory management mavi ekranı verdi. Bi yardımcı olabilir misiniz? Ekran kartı mı arızalı?
RAM'lerde sorun olabilir. Minidumpları paylaşabilir misin? https://www.technopat.net/sosyal/konu/minidump-dosyalarini-paylasin.73053/

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ali Veli
Bu sistem alınır mı sizce nasıl iyi midir?Bf 1-3-4-5 csgo lol valo forza rdr 2 fıfa 23 gta 5 falan oynucam

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,729
İsim
Emre Zengin
BIOS'tan XMP'yi kapatıp RAM'lerden sadece bir tanesini takıp aynı sorunun olup olmayacağını gözlemler misin? Eğer gene aynı sorun olursa bu sefer diğer RAM'i sadece tak. (Ekran kartının sürücüsünün çöktüğünü görünüyor ama ben sorunu tetikleyenin RAM'ler olduğunu düşünüyorum.)

mane3441

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
mehmet ayan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
BIOS'tan XMP'yi kapatıp RAM'lerden sadece bir tanesini takıp aynı sorunun olup olmayacağını gözlemler misin? Eğer gene aynı sorun olursa bu sefer diğer RAM'i sadece tak. (Ekran kartının sürücüsünün çöktüğünü görünüyor ama ben sorunu tetikleyenin RAM'ler olduğunu düşünüyorum.)
XMP'yi kapattım MHZ 3600'den 2100'lere geldi, şu an herhangi bir hata yok sanırım ramler ile ilgili problem var

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,729
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,729
İsim
Emre Zengin
Evet GPU Stress test'te yaptım herhangi bir sorun yok, 3600 mhz kullanamayacak mıyım?
Büyük ihtimalle RAM'ler bozuk. XMP'yi tekrardan aç hocam. Açtığın yerin altında auto ve 36.00 göreceksin. Auto yazan yeri 3533 MHz yapıp kaydedip çık bakalım. (Mouse ile yapamazsan space tuşuna basıp ayarla.)

mane3441

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
mehmet ayan
Büyük ihtimalle RAM'ler bozuk. XMP'yi tekrardan aç hocam. Açtığın yerin altında auto ve 36.00 göreceksin. Auto yazan yeri 3533 MHz yapıp kaydedip çık bakalım. (Mouse ile yapamazsan space tuşuna basıp ayarla.)
XMP'yi açtım, auto kısmını 3533 yaptım, stress test yapıyorum şu anlık bir problem yok, bios update atmalı mıyım?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,729
İsim
Emre Zengin
XMP'yi açtım, auto kısmını 3533 yaptım, stress test yapıyorum şu anlık bir problem yok, bios update atmalı mıyım?
BIOS'un çözebileceğini düşünmüyorum ama gene de güncelleyebilirsin. 3533 MHz de iken falan oyna hocam. Sorun olup olmayacağını asıl öyle görürsün.

mane3441

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
mehmet ayan
BIOS'un çözebileceğini düşünmüyorum ama gene de güncelleyebilirsin. 3533 MHz de iken falan oyna hocam. Sorun olup olmayacağını asıl öyle görürsün.
tamamdır oyunlarda deneyeceğim bir sorun olursa yazarım hocam, çok teşekkür ettim.

MagicPump

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
ömür ertürk
aynı sorunu anlık bende yaşıyorum valorantta sürücü çöktü diyip oyundan atıyordu 1-2 defada mavi ekran verdi driver değiştim denedim olmadı düzelmedi yatmadan önce Death Stranding indirdim bakalım sorun çıkacak mı diye oda çöktü
Mesaj otomatik birleştirildi:

@GENCERGAMİNG

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    261.2 KB · Hit: 62
Top Bottom