Neler Yeni

Gencer Gaming'den Bilgisayar Alırken Dikkat Edin

Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Umut Abak
Aynı firmadan bende pc aldım tek sorun geç gelmesiydi sadece hiçbir problem olmadı geçmiş olsun

cruwiel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Cruwiel
Monitörde sıkıntı olabilir aynı sistemi farklı monitöre takın,ramlerin birini çıkartın tek tek deneyin.Birde ekrana görüntü gelmiyorken klavye mouse ışığı falan geliyor mu ?
Farklı monitorle denedim olmadı. İlk aklıma gelen şey capslock ışıkları oldu, yanmıyordu hiç biri.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynı firmadan bende pc aldım tek sorun geç gelmesiydi sadece hiçbir problem olmadı geçmiş olsun
Bugün gün içinde sahibi olduğunu düşündüğüm beyefendiyle görüştüm, çok olumlu ve yapıcıydı. Türkiye'de yaşadığımız için hemen "ulan yine mi dolandırılıyoruz" diye paniğe kapıldım ama sorun çözülecek gibi. İlk mesajımı da güncelleyeceğim şimdi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yanıtlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar. Konuyla ilgili bir gelişme oldu, ilk mesajı güncelledim, okuyabilirsiniz

Son düzenleme:

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
GÜNCELLEME: Gencer Gaming'in sanıyorum sahibi aradı ve yaşadığım mağduriyeti anladığını, nasıl bir yol izlememiz gerektiğini güzelce anlattı. İki seçenek sundu. İlki, bilgisayarcı bi tanıdık varsa onun yanına git, yazılımsal bi sorun varsa halletsin, masrafı ben öderim dedi. Eğer daha ciddi bir sorun varsa bugün kargoya yetiştir, yarın bize ulaşır ulaşmaz inceleyelim, hemen akşamına sana ürünü geri gönderelim (ya tamir edilmiş ürünü, ya da yenisini diye tahmin ediyorum). Problem yaşanılan parçayı, yani anakartı kargoladım gönderdim.
İletişime geçen beyefendinin tutumu çok iyi ve yapıcıydı. İnsan refleks olarak Türkiye'de yaşadığımız için hemen "ulan yine mi dolandırılıyorum" paniğine kapılıyor. O panikle bu konuları açtım, ama sanıyorum ki bu sorun güzelce çözülecek gibi. Eğer öyle olursa bu güncellemelerle kalmam, yeni başlık açar, yerdiğim gibi özür dileyip övmesini de bilirim.
Bu cumartesi kıbrısa geri dönüyorum. Umuyorum en kısa sürede sorunumu çözecekler gibi görünüyor.

Satın almadan önce de, aldıktan sonra da defalarca "benchmark test yapıyorsunuz değil mi" diye sordum. Her seferinde "tabi ki, her testi yapıyoruz" dendi. Kargo ilk geldiğinde ilk şokla karşılaştık, ekran kartı yoktu. Araya haftasonu girdiği için pazartesi kargoya verdiler salı elime ulaştı. Kıbrısta olduğum için cuma günü türkiyeye gelir gelmez hemen bilgisayarı kurdum. Çalışmadı. Power switch kablosu anakarta takılı değildi, taktım çalıştırdım. Windows yükleme işlemi yarıda bırakılmıştı. 15dk falan kurulumun bitmesini bekledim. Dikkatinizi çekerim, windows kurulu değil. Dolayısıyla bırakın benchmark'ı, sürücüler bile kurulu değildi. Asus'un resmi sitesinden h610 sürücülerini indirdim kurdum. Yeniden başlatılması gerekiyor yazdı, yeniden başlata bastım, kapanış o kapanış. Daha da ekrana görüntü gelmedi. Sinyal yok diyo sürekli. Ramleri söküp taktım, yerlerini değiştirdim, bios pilini çıkarıp taktım ama fayda etmedi. Gencer Gaming'e durumu anlattım, biz sadece Windows kurup gönderiyoruz dediler.
Mümkünse hızlı şekilde değişim, değilse iade istediğimi belirttim, gelen cevabın ekran görüntüsünü paylaşıyorum. İlk başta driver yüklemiyoruz, sadece Windows kurup gönderiyoruz dediler, sonra driver kurup sıfırlıyoruz diyolar. Hadi bu yalan zaten ama, üstüne basa basa yapıyoruz dedikleri benchmark nerede? Resmi sitesinde olan driverları kurduğum için arızalanan bilgisayar için "garanti vb durum söz konusu değil" diyolar.

1 haftalığına türkiyeye geldim. Kasayı alıp gidecektim. O yüzden çok tedirgin olduğum için defalarca sordum benchmark test yapılıyor mu diye, hep evet dediler yapmadılar.

Paranızı çöpe atmak için birebir bir firma. Şuan bilgisayarın problemi ne hiç bir fikrim yok. Elimde çalışmayan 12 bin liralık bir bilgisayar var.
Tanıdık bilgisayarcıya götürme sen öyle diyorlarsa direk geri yolla,bilgisayarcılar sıkıntılı asker arkadaşın bile olsa.

Grambel16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
E.Y
Firmalar büyüdükçe küçülüyor olay bu aslında, Gencer gaming de kendini bitiriyor.

Top Bottom