Neler Yeni

Geniş Bütçeli Klavye önerisi +/- 1500 ₺

Slyleight

80+
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
Sly
Bütçe
1500
Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir mining yapıyorum ve kazandıklarımla da altcoinlerde borsaya oynayıp bir miktar katladım. Bu katladığım parayla da kendime iyi bir klavye almak istiyorum.
Uzun süredir eski bir klavye kullanıyorum, kardeşim zamanında 70 liraya bi klavye almıştı. Fakat klavye bu bilgisayara yakışır bir klavye değil.

(Bütçede sıkıntı yok, 800'den 1500'e kadar çıkabiliriz, ama 1500₺ harcamak bu kadar önemli mi emin değilim.)

Uzun lafın kısası, klavyelerde pek bir bilgim olmadığı için bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Genelde hikaye tarzı veya arkadaşlarımla oynayabildiğim sakin ve rahat oyunlar tercih ediyorum. Lol tarzı oyunlar da oynuyorum fakat yüksek seviyeli biri değilim, Yani tuşlar 1ms daha hızlı olsun gibi dertlerim yok, eğlencesine oynuyorum.(Yani klavyenin algılama hızı seviyesinin profesyonel seviyede olmasına gerek yok)

Blue / Red vs. Switch konuları nedir bilmiyorum, hangisinin olayı ne, mekanik olduğu zaman artıları ne gibi bir bilgim yok. Açıklayan olursa minnettar olurum.

Aradığım özellikler şunlar ;

-İyi bir ışıklandırma (Bazı klavyelerde ışıklandırma var fakat soluk duruyor)
-Ses tekeri veya Silindir olanlarından
-Hazır renk değil, kendim renklerini ayarlayabileceğim uygulaması olan (Asus Armory Crate & Msi Mystic Light & Steelseries Engine gibi uygulamalar)
-Dayanıklı olması (Tuşları çıkarıp tekrar taktığımda özelliklerinin korunması gerekiyor, kırılmaması bozulmaması lazım vs.)

Olmasa da olur, fakat olursa daha güzel olur ;

-Geniş yelpazede multimedya tuşları olan
-Tuşa basıldığında çıkan ses seviyesi bir nebze düşük olan (Mekaniklerde bu mümkün mü bilmiyorum)
-Her tuş için ayrı ışıklandırma (10 şeritli ışıklandırma vs. değil, her tuşa kendim ayrı bir renk atayabileyim, Q Kırmızı olsun W Beyaz gibi.)
-Türkçe Q Klavye ???

Attığınız klavyenin linki olursa sevinirim, sadece isim yazıp atmayın, bir linki de olsun yani :)

SteelSeries Apex 5

900 ₺'ye düşmüş, bu model kalbimden geçiyor açıkçası.

Asus ROG Strix Flare

Klavyeye iyi diyenler var, fakat tuşlarının bu derece kaliteli olmasının ne artısı var bilmiyorum.

serdar baskan

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
22,009
Mediakraft Türkiye Caferağa Mah. İstanbul
İsim
serdar aksu
İlgilendiği Kategoriler
bilim/deney
Blue ve Green switch en sesli switchlerden, Apex 5 ve Flare o fiyata değecek klavyeler değil Flare bildiğin plastik klavye.

Bu klavyeyi öneririm

Buna da bakabilirsiniz, https://www.n11.com/urun/xpg-summon...aming-turkce-q-klavye-1588913?magaza=baseshop fakat sesli bir klavye

G513 Carbon'da çok güzel bir klavye fakat isteklerinizi karşılamıyor gibi biraz.

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,885
İsim
Barış Karalı
Kardeşim sana bildiğim kadarıyla tecrübeme göre birkaç tavsiye verecem. Öncelikle blue switch , red switch ve lacivert switch klavyeler kullandım önceden. Mavi switch sesli ve geri bildirim hissiyatı en yüksek switchtir. Red ise sessiz ve daha tok bir sesi vardır. Lacivert ise onların ortasında biyerde yumsak sesli ve geri bildiimi red den biraz daha fazla. Önerime gelirsek. Birçok klavye var asus , steelseries, corsair vs. Ama ben sana Logitech Önereceğim. Şuanda g413 Carbon modelini kullanıyorum. Bütcen daha iyi olduğu için çok beğendiğim g513 carbonu almanı öneririm. Üzerinde ki switchler Logitech'in kendi markasına özel geliştirdiği switchler yani başka klavyelerde yok zaten. yalnız alırken 1 şeye dikkat et. Romer G Tacitle model switch al. 3 çeşit switch modeli var. RomerG Tactile , Romer G liner ve Blue olmak üzere 3 çeşit Diğer ikisi biraz sorunlu ve Tacitle kadar kaliteli değiller. RomerG tactile switch redden daha hızlı ve daha sessiz.

Slyleight

80+
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
Sly
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kardeşim sana bildiğim kadarıyla tecrübeme göre birkaç tavsiye verecem. Öncelikle blue switch , red switch ve lacivert switch klavyeler kullandım önceden. Mavi switch sesli ve geri bildirim hissiyatı en yüksek switchtir. Red ise sessiz ve daha tok bir sesi vardır. Lacivert ise onların ortasında biyerde yumsak sesli ve geri bildiimi red den biraz daha fazla. Önerime gelirsek. Birçok klavye var asus , steelseries, corsair vs. Ama ben sana Logitech Önereceğim. Şuanda g413 Carbon modelini kullanıyorum. Bütcen daha iyi olduğu için çok beğendiğim g513 carbonu almanı öneririm. Üzerinde ki switchler Logitech'in kendi markasına özel geliştirdiği switchler yani başka klavyelerde yok zaten. yalnız alırken 1 şeye dikkat et. Romer G Tacitle model switch al. 3 çeşit switch modeli var. RomerG Tactile , Romer G liner ve Blue olmak üzere 3 çeşit Diğer ikisi biraz sorunlu ve Tacitle kadar kaliteli değiller. RomerG tactile switch redden daha hızlı ve daha sessiz.
Klavye güzel, dediğin switchleri buldum. Fakat ışıkları soluk gibi geldi. Emin olamadım açıkçası.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Blue ve Green switch en sesli switchlerden, Apex 5 ve Flare o fiyata değecek klavyeler değil Flare bildiğin plastik klavye.

Bu klavyeyi öneririm

Buna da bakabilirsiniz, https://www.n11.com/urun/xpg-summon...aming-turkce-q-klavye-1588913?magaza=baseshop fakat sesli bir klavye

G513 Carbon'da çok güzel bir klavye fakat isteklerinizi karşılamıyor gibi biraz.
Apex 5 için genel olarak herkes aynı şeyi söylüyor fiyatını haketmiyor diye, bana gif ekranının olması çok güzel gibi geldi. Özellikle ışıklandırması çok etkiledi. Daha önce msi laptopta steelseries klavye kullanmıştım ve gayet memnundum. Ama xpg summoner daha iyi bir tercih gibi.

serdar baskan

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
22,009
Mediakraft Türkiye Caferağa Mah. İstanbul
İsim
serdar aksu
İlgilendiği Kategoriler
bilim/deney
Klavye güzel, dediğin switchleri buldum. Fakat ışıkları soluk gibi geldi. Emin olamadım açıkçası.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Apex 5 için genel olarak herkes aynı şeyi söylüyor fiyatını haketmiyor diye, bana gif ekranının olması çok güzel gibi geldi. Özellikle ışıklandırması çok etkiledi. Daha önce msi laptopta steelseries klavye kullanmıştım ve gayet memnundum. Ama xpg summoner daha iyi bir tercih gibi.
Tam mekanik bir klavye sayılmaz Apex 5 bu yüzden, summoner sesli bir klavye onu unutmayın ama.

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,885
İsim
Barış Karalı
Yani benim ışık takıntım yok. Önceden vardı aldım hevesimi. Bol ışıklı sistem dizmiştim bir önceki sistemimde. Işıkların performansa bir etkisi olmadığı kanısına varınca tecrübeleniyor insan. Logitech hiçbir klavyesinde zaten aşırı ışığa yatırım yapmıyor. Renkler soluk değil. Sadece harfler çok net gözüksün diye ve çok hafifte etrafa yaysın diye yapılmıs. Yani göz almaz ama harfler net gözükür. Benim kullandığımda rgb bile yok direk red ısık var. :D Gereksiz masraff rgb

Slyleight

80+
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
Sly
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani benim ışık takıntım yok. Önceden vardı aldım hevesimi. Bol ışıklı sistem dizmiştim bir önceki sistemimde. Işıkların performansa bir etkisi olmadığı kanısına varınca tecrübeleniyor insan. Logitech hiçbir klavyesinde zaten aşırı ışığa yatırım yapmıyor. Renkler soluk değil. Sadece harfler çok net gözüksün diye ve çok hafifte etrafa yaysın diye yapılmıs. Yani göz almaz ama harfler net gözükür. Benim kullandığımda rgb bile yok direk red ısık var. :D Gereksiz masraff rgb
Nası yaw, ışıqlı olunca fps artmıyor mu :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,885
İsim
Barış Karalı
Nası yaw, ışıqlı olunca fps artmıyor mu :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
:D :D :D bence yok ama takıntılı olan insan çok. Burda da var şimd isim vermeyelim söz hakkı doğmasın. :) birisi bir klavye önerisi istiyor mesela, ben rainbow switchleri kaliteli veya malzemesi kaliteli ürünleri öneriyorum daha çok. Bazıları rgb li ve tasarımı ön planda öneriyor. Bilmeyen veya daha önce tecrübesi olmayan insan da hemen diğerine yöneliyor. Daha şık olduğu için. Eğer ışığa tasarıma önem veriresek Gamepower Saber RGB den iyisi yok ozaman. Her tarafı ışık :D

Ozmanya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
706
İsim
Ozan

nzmakts

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Nazım Aktaş
Neredeyse 1 yıl olmuş. Logitech g413 carbon klavye düşünüyorum. Bunun yanında g512 ve xpg de düşünmüyor değilim. Logitech için çok sorunlu diyorlar. Siz o sorunları yaşadınız mı? g413 için ne dersiniz? Onu mu almalı yoksa g512 mi?

Top Bottom