Neler Yeni

Gereksiz Düşük Fps aldığımı düşünüyorum

Cokobans

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Çağan Can Özcan
Valorant zaten CPU ağırlıklı bir oyun. Ben de size yaklaşık GPU kullanım değerleri alıyorum. Yine de şöyle bir şey deneyelim. Grafik ayarlarınız ne durumda ? Eğer düşükse bazılarını yükseltmeyi deneyebilir misiniz ?
Tabii ki deneyelim. Ryzen 5 3600 oc li bu oyuna yetmiyosa sadece gülünür :D Ayrıca %60 ı kullanılıyor daha o kadar etkiler mi durumu ?

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,338
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Tabii ki deneyelim. Ryzen 5 3600 oc li bu oyuna yetmiyosa sadece gülünür :D Ayrıca %60 ı kullanılıyor daha o kadar etkiler mi durumu ?
Bence işlemciniz bu oyunda üzerine düşeni zaten yapıyor. GPU'ya binmeyi deneyelim biraz.

Cokobans

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Çağan Can Özcan
Valorant zaten CPU ağırlıklı bir oyun. Ben de size yaklaşık GPU kullanım değerleri alıyorum. Yine de şöyle bir şey deneyelim. Grafik ayarlarınız ne durumda ? Eğer düşükse bazılarını yükseltmeyi deneyebilir misiniz ?
4x olan kenar düzeltmeyi 16 x e çektim ve ayarlarım bu şekilde

Ekler

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    319.5 KB · Hit: 22
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    415.2 KB · Hit: 20

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,338
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
4x olan kenar düzeltmeyi 16 x e çektim
Hocam önceki attığınız ekran görüntüsünde FPS değeriniz gözükmüyordu. Şu an aldığınız FPS değeri bir öncekine göre daha mı fazla daha mı düşük ? FPS değeri bir yana kullanım değerleri olması gerektiği gibi şu an.

Cokobans

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Çağan Can Özcan
Hocam önceki attığınız ekran görüntüsünde FPS değeriniz gözükmüyordu. Şu an aldığınız FPS değeri bir öncekine göre daha mı fazla daha mı düşük ? FPS değeri bir yana kullanım değerleri olması gerektiği gibi şu an.
ayarları eski haline getirdim ve öyle denedim yaklaşık bi 10 fps daha artmış ama dediğim gibi hala 120 130'lara düşüyor. Ayarları şuan biraz daha arttırdım bakalım farklı bir şey olucak mı

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,338
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
ayarları eski haline getirdim ve öyle denedim yaklaşık bi 10 fps daha artmış ama dediğim gibi hala 120 130'lara düşüyor
Oyun hangi sürücüye kurulu ? SSD mi HDD mi ?

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,338
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,338
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
113GB boş yer var hocam
O zaman Valorant'ın kendi sorunu hocam. Ben de arada bir yaşıyorum çünkü bunu. Yani sisteminize drop sağlayabilecek herhangi bir etken yok.
Opsinoyel olarak şunu da deneyebilirsiniz. DDU ile ekran kartı sürücünüzü temizce kaldırın. Sonra tekrar kurun.

Cokobans

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Çağan Can Özcan
O zaman Valorant'ın kendi sorunu hocam. Ben de arada bir yaşıyorum çünkü bunu. Yani sisteminize drop sağlayabilecek herhangi bir etken yok.
Opsinoyel olarak şunu da deneyebilirsiniz. DDU ile ekran kartı sürücünüzü temizce kaldırın. Sonra tekrar kurun.
onu yaptım daha yeni yanlış kurulum yaptığım için de bi sorum var bu sistem 144 hzi valorant gibi bi oyunda nasıl desteklemiyor çok garip değil mi :D Ayrıca gpu saat hızını ya da vram saat hızını arttırsam amdnin kendi uygulaması üzerinden bi fark yaratır mı ?

StarWars

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
Ural
İlgilendiği Kategoriler
İşlemci, ekran kartı, müzik, futbol.
nasıl yapıcam tam olarak onu
Msi afterburner rivatuner static server programını indir, osd panelini aç ve işlemci sıcaklık, yük ekran kartı sıcaklık yük değerlerini osd paneline yansıt 5 dakika oyun oyna anlık görüntüler al.

Cokobans

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Çağan Can Özcan
Msi afterburner rivatuner static server programını indir, osd panelini aç ve işlemci sıcaklık, yük ekran kartı sıcaklık yük değerlerini osd paneline yansıt 5 dakika oyun oyna anlık görüntüler al.
onları attım hocam 1. sayfada ve bu sayfada mevcut

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,189
Üyeler
147,502
Son üye
tanjuu
Top Bottom