Neler Yeni

Gereksiz Windows Hizmetlerini Kapatarak İşlemci Kullanımını Azaltmak

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
Selam arkadaşlar.
Forumda güzel sistemlere sahip olmalarına rağmen düşük performans alan arkadaşlar görüyorum.
Bunun önemli bir kısmı Windows 10 ve 11'de arka planda gereksiz fazla çalışan hizmetlerden kaynaklı.
Sizler için basit bir batch dosyası hazırladım, olabildiğince safe bir liste hazırladım, yine de içinde kullandığınız fonksiyonlar varsa diye açıklamalarını da yazdım. Dosyaya sağ tıklayıp düzenle seçeneğine basıp içine bakmanızı tavsiye ederim.
Örneğin yazıcı kullanıyorsanız aşağıda fotoda gösterdiğim gibi çift noktalı kısımdan bir sonraki çift noktaya kadar olan kısmı silip dosyayı öyle kaydedin.
Dosyayı yönetici olarak çalıştırmanız gerekmektedir.

1679904946926.png

Ekler

• hizmet.rar
    648 bayt · Hit: 32

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Hasan Ciftci
Hocam ben bunu hic ama hic önermiyorum ama yinede bir bigli vermissiniz fakat hangi hizmetleri kapattigi hakkindada bir bilgi verseydiniz keske gidipte Windows Defender gibi önemli seyleri kapatip sistemin isletim sistemi dosyalarini bozma gibi durumlar icin diyorum.

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ben bunu hic ama hic önermiyorum ama yinede bir bigli vermissiniz fakat hangi hizmetleri kapattigi hakkindada bir bilgi verseydiniz keske gidipte Windows Defender gibi önemli seyleri kapatip sistemin isletim sistemi dosyalarini bozma gibi durumlar icin diyorum.
defender bu listede yok hocam. normal bir kullanıcının bunu çalıştırıp bir sorunla karşılaşacağını zannetmiyorum. 3 senedir aktif olarak windows tweaking ile uğraşıyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,759
Üyeler
140,695
Son üye
Wendas
Top Bottom