Neler Yeni

Gigabyte B350M DS2 BIOS HAKKINDA

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kubilay
Merhabalar, Gigabyte B350M DS2 model anakart ve Ryzen 5 1600AF işlemcim bulunmakta.Ben biosumu güncellemek istiyorum. Şuanki bios versiyonum F31 ve anakartın sitesinde son sürüm hariç hep F40 güncellemesini yapmamız gerekiyor. Son sürümde ise herhangi bir not düşülmemiş. F31 versiyonunda direkt olarak F50d versiyonuna güncelleyebilir miyim biosumu? Bir sıkıntı çıksın,biosa zarar gelsin istemiyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    40.2 KB · Hit: 27

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,109
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kubilay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tekrardan merhaba hocam.Dediğiniz gibi yapmayı düşünüyorum ama kafama takılan şu ki F40 güncellemesini altında yapmamız gerektiği söylenen "EC FW Update tool" diye bir şey var.Ben bunu araştırdığımda bu toolun biosu F2 sürümüne döndürdüğünü öğrendim.İşlemcimi bu anakartta F31 sürümüyle kullanabiliyorum (2.nesil desteği bu sürümde alıyor). Eğer ben bunu yaparsam ve bios F2 sürümüne dönerse görüntü alamam. Yine de bu EC FW Update Toolu yapmalı mıyım?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,109
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Tekrardan merhaba hocam.Dediğiniz gibi yapmayı düşünüyorum ama kafama takılan şu ki F40 güncellemesini altında yapmamız gerektiği söylenen "EC FW Update tool" diye bir şey var.Ben bunu araştırdığımda bu toolun biosu F2 sürümüne döndürdüğünü öğrendim.İşlemcimi bu anakartta F31 sürümüyle kullanabiliyorum (2.nesil desteği bu sürümde alıyor). Eğer ben bunu yaparsam ve bios F2 sürümüne dönerse görüntü alamam. Yine de bu EC FW Update Toolu yapmalı mıyım?
EC FW Update tool' dan sonra bios sürümün F2' ye dönmemeli kaynak neresi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kubilay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
EC FW Update tool' dan sonra bios sürümün F2' ye dönmemeli kaynak neresi?
İnternette reditte denk geldiğim yorumlar bir de kendi deneyimim. Aslında ekran kartım bozulduğunda pcyi upgrade etmeye karar verdim. O zaman R5 2600 almıştım biosu ilk f31 güncelledim sonra f40 güncelledim(aslında f40 güncellerken f2ye dönmüş geri). İşlemci geldiğinde görüntü alamadım onun için ilk başta işlemci bozuk sandım geri iade ettim. 2-3 gün sonra bios sürümümü kontrol ettiğimde farkettim F2 sürümünde olduğunu.

Top Bottom