Neler Yeni

Yardım Gigabyte B450M S2H Anakartta jack, hiçbir şekilde ses vermiyor!

terebayt

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,518
İsim
Abdullah Furkan Coşgun
Birkaç kişide sorun var diye. Kartta sorunlu damgası vurmayın. Bende kullanıyorum herhangi bir sorun yok. Öncellikle hangi jax girişlerine taktınız yani kasaya mı yoksa doğruda. anakarta mı?
Arkadaşta kasa yok uzay montaj kullanıyor.

Levi Ackerman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,456
İsim
Musab
BURADA DA BENİMLE AYNI SORUNU YAŞAYANLAR DOLU YAZMIŞ. BU ANAKART SORUNLU. Gigabyte ALMAYIN. ALIRSANIZ İADE EDİN. Terbiyesizler.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Ses kalitesi karttan karta değişiyor mu çünkü KABLOLU OLANI tercih etmek isterdim? Bozulmasın diye anakart USB girişi zaman içinde.
Nasıl istersen ben deneyimini sana yazdım seçim sana kalmış. Ayrıca her marka kusursuz değil illa bir sorun çıkacaktır bazı ürünlerde o yüzden Gigabyte gibi kaliteli bir markaya sadece bir sorun yüzünden çöpe atmanız yanlış olmuş.

Ouzkskn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
....
Anakartın sayfasında 3 farklı ses driver'ı var hangisini denediniz.

Kullandığınız işletim sisteminin versiyonu nedir ? 1903 / 2004

Hiçkimse

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Hic Kimse
Nasıl istersen ben deneyimini sana yazdım seçim sana kalmış. Ayrıca her marka kusursuz değil illa bir sorun çıkacaktır bazı ürünlerde o yüzden Gigabyte gibi kaliteli bir markaya sadece bir sorun yüzünden çöpe atmanız yanlış olmuş.

Vallahi çöpten çıkarmadım ki çöpe atmış olayım. Bana satacağı HER 1 ÜRÜNE, KUSURSUZ HİZMET VERMEYEN HER ŞEY, zaten çöptür. Ayrıca Gigabyte'ı ariyicam, adam bana imalat hatası her şeyde olabilir diyecek, geçiştirecek, kronik sorunlu olduğunu BİLMEYECEK VEYA ÇARPITACAK, özür bile dilemeyecek, bir de küstahlık yapacak,

üstüne de ben çöpe atmış olucam.

Daha nerelere de atıcam. Ben bilgisayardan felan anlamam. Uzmanı değilim. VE HER YERDE HAYATIM BOYUNCA karaliyicam Gigabyte'ı. Kartı bana satıyor mu? Satıyor. Hitap ettiği ben miyim? Benim. YORUM DA KULLANICININDIR. Gerçek olduktan sonra.

Bu kartı da aynen geri şutliyicam. Yenisini versinler.

Anakartın sayfasında 3 farklı ses driver'ı var hangisini denediniz.

Kullandığınız işletim sisteminin versiyonu nedir ? 1903 / 2004

Başta win10 olanların hepsini birden yüklüyordum. Sonra en üsttekini denedim. En alttakini de tek denemiştim.

Başta 2004 winver idi. Tam şuanda 1909 winversionda kullanıyorum. Son olarak bunda deniyicem. En üsttekini denedim yine olmadı. MSI driverlarıyla deniyicem şimdi. Bir de bios güncellemekle deniyicem.

Olmadı, sabah erkenden şutluyorum bunu.

Ouzkskn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
....
BIOS'ta hiç oynama yaptınız mı ?

BIOS'u sıfırlayıp denermisin bir.

Hiçkimse

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Hic Kimse
Biosu sıfırlamak derken, pilini çıkarmak mı? Bios güncelliyicem en son denemede. Ama sıfırlamayı bilmiyorum?

Pilini çıkarmayı denedim. Öyle sıfırlandı. Yine aynı.

Ouzkskn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
....
Biosu sıfırlamak derken, pilini çıkarmak mı? Bios güncelliyicem en son denemede. Ama sıfırlamayı bilmiyorum?

Pilini çıkarmayı denedim. Öyle sıfırlandı. Yine aynı.

Peki Resim'deki kırmızı yere herhangi bir kablo takılı mı ?

Ayrıca şuradan.

Realtek'in kendi sitesinden driver indirip kurabilirmisiniz. 400 Mb olanlardan birini.

Ekler

• s2h.png
    s2h.png
    1.3 MB · Hit: 65
Son düzenleme:

Hiçkimse

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Hic Kimse

Ayrıca şuradan.

Realtek'in kendi sitesinden driver indirip kurabilirmisiniz. 400 Mb olanlardan birini.

Hayır ustam kasasız topladım, bilmiyorum da. Eniştem taktı. ORDA HİÇBİR ŞEY TAKILI DEĞİL. Bunu da hep belirttim yani anakarta takmada sorun yaşamıyorum dimi diye. Nedir bu?

Hangi driverı yüklersem yükleyeyim, istersem format atayım, hiç durmadan devamlı, 2-3-5 saniye aralıklarla pıt pıt pıt elektrik sesi veriyor taktığım cihaz, hoparlörse hoparlör kulaklıksa kulaklık. Yani zaten driver'la alakasını kuramadım kafamda. Çünkü biçimlendirmişken format ekranındayken, pcyi açarken bile pıt pıt yapıyorsa, bu başkadır herhalde. Sadece pc kapalıyken veya, pc açık olup sesi 0'a aldığımda kesiliyor.

Attiginiz linkten degil de şunu indirsem mesela? Bunu dun birisi onermisti. Simdi de 1909da tum driverlari tamamladim; hem kendi hem msidan driver denedim, chipsetini kurdum tekrar denedim her birini, bu kaldi sadece.

Son düzenleme:

Ouzkskn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
....
Hayır ustam kasasız topladım, bilmiyorum da. Eniştem taktı. ORDA HİÇBİR ŞEY TAKILI DEĞİL. Bunu da hep belirttim yani anakarta takmada sorun yaşamıyorum dimi diye. Nedir bu?

Hangi driverı yüklersem yükleyeyim, istersem format atayım, hiç durmadan devamlı, 2-3-5 saniye aralıklarla pıt pıt pıt elektrik sesi veriyor taktığım cihaz, hoparlörse hoparlör kulaklıksa kulaklık. Yani zaten driver'la alakasını kuramadım kafamda. Çünkü biçimlendirmişken format ekranındayken, pcyi açarken bile pıt pıt yapıyorsa, bu başkadır herhalde. Sadece PC kapalıyken veya, PC açık olup sesi 0'a aldığımda kesiliyor.

Attiginiz linkten degil de şunu indirsem mesela? Bunu dun birisi onermisti. Simdi de 1909da tum driverlari tamamladim; hem kendi hem msidan driver denedim, chipsetini kurdum tekrar denedim her birini, bu kaldi sadece.

Bu driver'da olur.

Hiçkimse

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Hic Kimse
Yok takılı ise. Bazen arkada ki çıkışları iptal edip. Ön tarafa veriyor ondan sordum.

Ustam şimdi bu kart @terebayt ustada da var. Bunun ZATEN format atınca bile çalışması gerekiyor! Değil mi? Bunda mutabık mıyız? Doğru mudur? Halbuki terebayt usta TViewer'dan pcme bağlandı, ses de aldı kendine. AMA BENDE ÇIKMIYOR. Ve devamlı pıt pıt sesi. NE AMERİKANDA NE TÜRKİYEDE, SORUNU ÇÖZENİ DE OKUMADIM.

Bu kart sorunlu mu? Ben bunu iade edip aynısından istiyicem ustam bugün?

Bios güncellemeyle de uğraşmama gerek var mı? Zaten F50. Herkese gönderdiği, Hepsiburda'nın.

Hiçkimse

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Hic Kimse
Yok. O büyük paketi de denedim. O da olmadı aynı şekilde 1909'da da. Bios sıfırlamayı da yapmıştım. Bios güncelleme hariç, AKLA GELEBİLECEK HER ŞEYİ YAPTIM.

Sadece devamlı pıt pıt cızırtı veriyor. Amerikan forumda biri demiş ki, genelde aradığı için yapar. Aynı şekilde ŞUANA KADAR HALEN, GİRİŞ CİHAZI BULAMADI zaten.

Allah işini bildiği gibi yapsın.

Bunu iade ediyorum.

@terebayt

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,051
Üyeler
140,753
Son üye