Neler Yeni

Gigabyte Rtx 2060 D6 Rev 2.0 Çok ısınıyor.

Ulaş_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Ulaş Eren
Herkese merhabalar, ben en son çıkan donanım arşivi hazır sistemini almıştım bildiğiniz gibi içinde Gigabyte Rtx 2060 windforce var rev 2.0 olan kronik ısınma sorunlu deniliyor, kasa da bu: https://www.itopya.com/corsair-carb...f104812615c-1628512766-0-gqNtZGzNAjijcnBszQni . Control oyununda full yüksek ayarlar ve Dlss açık 82-83 derece de çalışıyor ekran kartı ama 83 dereceden yukarı salmıyor genellikle, kaliteyi medium yapıyorum yine aynı dlss kapalı açık farketmiyor. Diğer oyunlarda da 80 derece felan oluyor yine. Normalde Nvidia sitesinde 88 e kadar normal yazıyor biliyorum, 85 derece de hız felan düşürüyormuş onu da anladım genel olarak 85 e kadar sıkıntı yok diyen de var yada tam tersi çok yüksek diyen de, birde garip olan ekran kartı bu sıcaklarda gezerken kasa fanlarının genelde birisi çok az dönüyor biri orta diğeri de hızlı dönüyor, bazen üçü de hızlı dönüyor. Sanırım kart için 83 derece normal saydığı için çokta fan döndürmüyor mu bilemedim. Uv yapmayı düşündüm msı afterburner felan ama konu hakkında hiç bilgim olmadığı için girişmedim. Ne yapayım şimdi ? bu karta bu sıcaklıklar normal deyip devam mı edeyim yoksa bir çözüm öneriniz var mı ?

RGB Delisi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,283
İsim
Anonim-Anonim
Herkese merhabalar, ben en son çıkan donanım arşivi hazır sistemini almıştım bildiğiniz gibi içinde Gigabyte Gtx 2060 windforce var rev 2.0 olan kronik ısınma sorunlu deniliyor, kasa da bu: https://www.itopya.com/corsair-carb...f104812615c-1628512766-0-gqNtZGzNAjijcnBszQni . Control oyununda full yüksek ayarlar ve Dlss açık 82-83 derece de çalışıyor ekran kartı ama 83 dereceden yukarı salmıyor genellikle, kaliteyi medium yapıyorum yine aynı dlss kapalı açık farketmiyor. Diğer oyunlarda da 80 derece felan oluyor yine. Normalde Nvidia sitesinde 88 e kadar normal yazıyor biliyorum, 85 derece de hız felan düşürüyormuş onu da anladım genel olarak 85 e kadar sıkıntı yok diyen de var ya a tam tersi çok yüksek iyen de, birde garip olan ekran kartı bu sıcaklarda gezerken kasa fanlarının genelde birisi çok az dönüyor biri orta diğeri de hızlı dönüyor, bazen üçü de hızlı dönüyor. Sanırım kart için 83 derece normal saydığı için çokta fan döndürmüyor mu bilemedim. Uv yapmayı düşündüm msı afterburner felan ama konu hakkında hiç bilgim olmadığı için girişmedim. Ne yapayım şimdi ? bu karta bu sıcaklıklar normal deyip devam mı edeyim yoksa bir çözüm öneriniz var mı ?
@RevDeisDou @cfranko

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,852
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Bende ekran kartı 72 ye çıktı diye üzülüyordum :/ UV yaparsan büyük ihtimal 6-7 derece fark eder. Ve kasa hava akışın önemli. Mesh olmayan kasamın ön panelini çıkardıgımda 5 derecelik bir düşüş oldu ekran kartı sıcaklıgında.
Yani bu iki şeyi dikkate alırsan ortalama 70/73 dereceye düşer sıcaklıgın.

Ulaş_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Ulaş Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sen UV yaptın mı ? ve kasa ön panel çıkarırsam toz felan çok kötü olmazmı ?

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,852
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Sen UV yaptın mı ? ve kasa ön panel çıkarırsam toz felan çok kötü olmazmı ?
Mining yapıyorum. Onu etkilemicek kadar düşük seviyede uv yaptım. 70 dereceden 60 dereceye düştü.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Özgür
Benim sistemim hala gelmedi ve gonderi iade edilcek yaziyor ben bir sey yapmadan

Ulaş_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Ulaş Eren
Benim sistemim hala gelmedi ve gonderi iade edilcek yaziyor ben bir sey yapmadan
Seninki ayrı bir sıkıntıymış benimki siparişten 5 gün sonra felan geldi Niğde de oturuyorum kargoda hiç sıkıntı çıkarmadı kırık çıkık yoktu.

Ulaş_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Ulaş Eren
Msı Afterburner dan Power limit ile Temp limiti düşürsem ekran kartına bir sorun çıkarır mı ? şuan power limit %100 , temp limit 83 derece de bu sıcaklığı en azından 77 derece felan yapsam ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Özgür
Sistemim icin itopyaya mail attim kendileri sorunu ups yetkililerine soylediklerini en yakin surede sorunu cozecegiz dediler itopya nin no su aradiginizda aciyor mu ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
208
İsim
seni hiç alakadar etmez

Úrsula Corberó

80+ Bronze

Ulaş_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Ulaş Eren
Sistemim icin itopyaya mail attim kendileri sorunu ups yetkililerine soylediklerini en yakin surede sorunu cozecegiz dediler itopya nin no su aradiginizda aciyor mu ?
Hiç arama gereği duymadım dediğim gibi benim için hiç bir sıkıntı çıkarmadı ups.
Uv yapmak istiyorum ama konu hakkında adam akıllı bilgi sahibi değilim korkuyorum ekran kartı pert olur diye şimdilik power limiti %90 a çektim temp limit 77 derece oldu, şuan kart en fazla 77 derece görüyor fps kaybı da çok önemli değil her şekilde 60+ fps alıyorum zaten buna da şükür :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,081
Üyeler
146,635
Son üye
marvsqs
Top Bottom