Neler Yeni

Gigabyte Rtx 2060 gelen bir ses!

08justice

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir Can
Merhabalar efendim ben bir hazır sistem aldım ve ekran kartından garip bir ses gelmektedir bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Şimdiden okuyanlara teşekkür ediyorum. Video linkini buraya bırakıyorum
(ekran kartı gigabyte rtx 2060 iki fan)

YinYang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
-
Fan sesi sorunu, fanı sesin olmadığı bir hıza ayarlayın manuel olarak aksi halde kronik sorunlu bir modeldir

08justice

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ekran kartına her hangi bir zararı var mıdır? garantiye göndermemin faydası olur mu ?

YinYang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
-
Normalde 0db moduna sahiptir bu model aynısı bende var. Araştırdığım zaman kronik sorunlu olduğunu gördüm. Garantiye gönderen bir kişinin aynı şekilde sorunu çözülmeden geri gönderilmiş. Muhtemelen fan bilyesinde sorun var bu modelin,ben msi afterburnerdan fan sesinin kesildiği %35 ayarında kullanıyorum ve kendim manuel sıcaklık-fan eğrisi ayarladım. Titreşimden kaynaklı herhangi bir sorun olabilir mi , bilemem elbette bu istenilen bir durum değil.

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
Fan bir şeye çarpıyor ya da yalpa yapıyor. Bence ekran kartını bir söküp etrafını kontrol edin. Eğer fana sürten bir şey yoksa fan yapla yapıp bir yere sürtüyor olabilir. Yalpa yapıyorsa vidalarını sıkmayı denemekten başka çareniz yok.

kenanm24

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Kenan Memmedli
aynı sorunu ben de yaşıyorum, internette fanın altındaki destek plastik parçalarının altına ince bir parça konulduğunda düzeldiğini duydum, şahsen yapmadım ama o sesin çıkmayacağı bir fan hızı bulup o hıza sabitliyorum

08justice

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fan bir şeye çarpıyor ya da yalpa yapıyor. Bence ekran kartını bir söküp etrafını kontrol edin. Eğer fana sürten bir şey yoksa fan yapla yapıp bir yere sürtüyor olabilir. Yalpa yapıyorsa vidalarını sıkmayı denemekten başka çareniz yok.
dediğin her şeyi yaptım fan herhangi bir yere sürtmüyor vidalarıda sağlamca sıktım ama fan hızını arttırınca ses kesiliyor herhalde bir garantiye göndermek gerekiyor fps değerlerinde hiç bir azalma filan yaşamadım ama
Mesaj otomatik birleştirildi:

aynı sorunu ben de yaşıyorum, internette fanın altındaki destek plastik parçalarının altına ince bir parça konulduğunda düzeldiğini duydum, şahsen yapmadım ama o sesin çıkmayacağı bir fan hızı bulup o hıza sabitliyorum
doğrudur başkan keşke daha önceden bilseydim bu sorunu yazın alırken param yetiyordu anca 2060 sisteme bende gigabyte sonuçta iyi bir marka aldım ama böyle bir sorunla karşılaştım

Ahmet Berat Ak

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
995
İsim
Ahmet Berat ak
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama,pc aksesuarları,fiyat performans ürünler
Merhabalar efendim ben bir hazır sistem aldım ve ekran kartından garip bir ses gelmektedir bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Şimdiden okuyanlara teşekkür ediyorum. Video linkini buraya bırakıyorum
(ekran kartı gigabyte rtx 2060 iki fan)
fan hızı 70 olduğunda olan bir sıkıntı aşağısında bu ses olmaz

Ahmet Berat Ak

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
995
İsim
Ahmet Berat ak
İlgilendiği Kategoriler
aynen öyle başkan düşük hızlarda böyle bir ses yok zaten yüklü oyunları oynarken oluyor genelde gta v gibi diyeyim
bende de var aynı ekran kartı manuel 65 e ayarlıyorum uv de yaptım 73 üstü görmüyorum

Ahmet Berat Ak

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
995
İsim
Ahmet Berat ak
İlgilendiği Kategoriler
msı afterburner bu forumda yine bulmuştum uv rehberini istersen kendin yap benim bir iki yanlışım olabilir

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    24.5 KB · Hit: 59

08justice

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir Can
tamamdır teşekkürler peki bu ses ekran kartına herhangi bir zarar vermiyor değil mi coil whine gibi bir şey mi ?

Top Bottom