Neler Yeni

Gıpta Ofis Kırtasiye Bugün Halka Arz Ediliyor

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,501
İsim
ArtiAnius
Dostlarım Selamlar

Bu hafta halka arz edilen 2. Hissemiz olucak Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Ürünleri İmalat San. A.Ş. Sizlere tanıtacağım.

Öncelikle belirtmem gerekirse bu Halka arzımız katılım endeksine uygun değildir. Katılım endeksi nedir diye sorucak olan arkadaşlarımız Caiz olan ve olmayan olarak hisseleri ayırt etmemize yarıyor dinen faize karşı tutumu olan insanların bu halka arza girmesini önermiyorum.

Halka Arz Tarihi :6-7-8 Eylül 2023
Halka Arz Fiyatı/Aralığı :20,90 TL
Dağıtım Yöntemi :Eşit Dağıtım
Pay :40.000,000 Lot
Aracı Kurum :Halk Yatırım Menkul Değerler AŞ.
Bist Kodu :GIPTA
Pazar :Yıldız Pazar

Halka Arz Şekli
- Sermaye Artırımı : 32.000.000 Lot
- Ortak Satışı : 3.616.941 Lot (Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Urünleri San. Tic. A.Ş.)
- Ortak Satışı : 1.150.000 Lot (Cpr Enerji Uretim San. ve Tic- AŞ.)
- Ortak Satışı : 2.630.000 Lot (Nazım Pınar)
- Ortak Satışı : 163.059 Lot (Vecdet Fehmi Şendil)
- Ortak Satışı : 250.000 Lot (Nurten Akdemir)
- Ortak Satışı : 40.000 Lot (Mehmet Sönmez)
- Ortak Satışı : 37.500 Lot (İsmail Hakkı Akdemir)
- Ortak Satışı : 37.500 Lot (Alp İhsan Akdemir)
- Ortak Satışı : 37.500 Lot (Alpay Akdemir)
- Ortak Satışı : 37.500 Lot (Ahmet Yılmaz Akdemir)

Fonun Kullanım Yeri
- %35-40 Yurtiçi üretim kapasitesi artırılması için ilave makine alımı. çatı güneş enerjisi yatırmı ve ilave fabrika inşaatının yapılması.
- %40-45 işletme sermayesi finansmanı.
- %25-30 Finansal borç ödemeleri. (dikkat edilmesi gerek)
• İzahname, Sayfa 201,277.

Tahsisat Grupları
- 28.000.000 Lot (%70) Yurt içi Bireysel Yatırımcı
- 12.000.000 Lot (%30) Yurt İçi Kurumsal Yatırımcı;

Dağıtılacak Pay Miktarı (Olası)
- 1.2 Milyon katılım 23 Lot (480TL).
- 1.4 Milyon katılım 20 Lot (418 TL).
- 1.6 Milyon katılım 17 Lot (355 TL).
- 1.8 Milyon katılım - 15 Lot (313 TL).
- 2 Milyon katılım 14 Lot (292 TL).

Finansal Tablo
1693851594539.png

Şahsi yorumum kesinlikle Tavan bozduktan sonra iyice bilançoları incelenmesi gereken bir hisse

Fiyat İstikrarı
- 30 gün.
• İzahname, 205.

Satmama Taahhüdü
- I Yıl, İhraççı.
- I Yıl, Ortaklar.

Halka Açıklık
- %30.30.

Başvuru yerleri
Neredeyse çoğu banka Vakıfbank ve yapıkredi katılmıyor diye biliyorum bilginize

Ekler

• 1693851910998.png
    1693851910998.png
    76.2 KB · Hit: 81

Zebellah

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
946
İsim
Mehmet Can Yiğitoğlu
Günlük yüzde 10 verir mi kesin.

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,390
İsim
Emre Yılmaz
Başvuru yerleri
1693860190125.png

düzelteyim. Vakıf katılım bankası katılmıyor. Türkiye vakıflar bankası katılıyor.

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,501
İsim
ArtiAnius
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

MamiKK

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,094
İsim
Muhammed
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartı, AnaKart, İşlemci
Dostlarım Selamlar

Bu hafta halka arz edilen 2. Hissemiz olucak Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Ürünleri İmalat San. A.Ş. Sizlere tanıtacağım.

Öncelikle belirtmem gerekirse bu Halka arzımız katılım endeksine uygun değildir. Katılım endeksi nedir diye sorucak olan arkadaşlarımız Caiz olan ve olmayan olarak hisseleri ayırt etmemize yarıyor dinen faize karşı tutumu olan insanların bu halka arza girmesini önermiyorum.

Halka Arz Tarihi :6-7-8 Eylül 2023
Halka Arz Fiyatı/Aralığı :20,90 TL
Dağıtım Yöntemi :Eşit Dağıtım
Pay :40.000,000 Lot
Aracı Kurum :Halk Yatırım Menkul Değerler AŞ.
Bist Kodu :GIPTA
Pazar :Yıldız Pazar

Halka Arz Şekli
- Sermaye Artırımı : 32.000.000 Lot
- Ortak Satışı : 3.616.941 Lot (Bilge Grup Kağıtçılık Çevre Enerji İnşaat Tarım Urünleri San. Tic. A.Ş.)
- Ortak Satışı : 1.150.000 Lot (Cpr Enerji Uretim San. ve Tic- AŞ.)
- Ortak Satışı : 2.630.000 Lot (Nazım Pınar)
- Ortak Satışı : 163.059 Lot (Vecdet Fehmi Şendil)
- Ortak Satışı : 250.000 Lot (Nurten Akdemir)
- Ortak Satışı : 40.000 Lot (Mehmet Sönmez)
- Ortak Satışı : 37.500 Lot (İsmail Hakkı Akdemir)
- Ortak Satışı : 37.500 Lot (Alp İhsan Akdemir)
- Ortak Satışı : 37.500 Lot (Alpay Akdemir)
- Ortak Satışı : 37.500 Lot (Ahmet Yılmaz Akdemir)

Fonun Kullanım Yeri
- %35-40 Yurtiçi üretim kapasitesi artırılması için ilave makine alımı. çatı güneş enerjisi yatırmı ve ilave fabrika inşaatının yapılması.
- %40-45 işletme sermayesi finansmanı.
- %25-30 Finansal borç ödemeleri. (dikkat edilmesi gerek)
• İzahname, Sayfa 201,277.

Tahsisat Grupları
- 28.000.000 Lot (%70) Yurt içi Bireysel Yatırımcı
- 12.000.000 Lot (%30) Yurt İçi Kurumsal Yatırımcı;

Dağıtılacak Pay Miktarı (Olası)
- 1.2 Milyon katılım 23 Lot (480TL).
- 1.4 Milyon katılım 20 Lot (418 TL).
- 1.6 Milyon katılım 17 Lot (355 TL).
- 1.8 Milyon katılım - 15 Lot (313 TL).
- 2 Milyon katılım 14 Lot (292 TL).

Finansal Tablo
Alıntıyı görüntüle
Şahsi yorumum kesinlikle Tavan bozduktan sonra iyice bilançoları incelenmesi gereken bir hisse

Fiyat İstikrarı
- 30 gün.
• İzahname, 205.

Satmama Taahhüdü
- I Yıl, İhraççı.
- I Yıl, Ortaklar.

Halka Açıklık
- %30.30.

Başvuru yerleri
Lütfen buraya bu tarz şeyler atmayın,
Bilmeyen çok fazla insan var
Forumda çok kez denk geldim daha Halka arz kelimesini ve mantığını bilmeyip katılmak isteyenler, adam kredi kartım var nasıl alıcam diyor.
Bunları burda bıraksak, EBEBEK e bile 3.8M katılım oldu, bizim halka arzlara adam eklememiz gerek değil eksiltmemiz gerek kâr edebilmek için.
Herkes tanıdığını akrabasını veya annesinin babasının hesabından Halka arz hesabı açıp katılmaya başladı, çok primci insanlarız ama bizi bu duruma düşürenleride herkes biliyor zaten,
Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama benim görüşüm bu şekilde,
Girmek isteyen adam gider adam akıllı araştırır soruşturur girer,
Bende internetten öğrendim onlardada var öğrensinler, buraya gelip böyle bilgisiz bilgisiz yorumlar yapıyorlar.
Bişeyler öğrenmek isteyebilirler ama yerinin burası olduğunu düşünmüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Forumda çok kez denk geldim daha Halka arz kelimesini ve mantığını bilmeyip katılmak isteyenler, adam kredi kartım var nasıl alıcam diyor.
Bunları burda bıraksak, EBEBEK e bile 3.8M katılım oldu, bizim halka arzlara adam eklememiz gerek değil eksiltmemiz gerek kâr edebilmek için.
Herkes tanıdığını akrabasını veya annesinin babasının hesabından Halka arz hesabı açıp katılmaya başladı, çok primci insanlarız ama bizi bu duruma düşürenleride herkes biliyor zaten,
Bende internetten öğrendim onlardada var öğrensinler, buraya gelip böyle bilgisiz bilgisiz yorumlar yapıyorlar.
Ayrıca kimse şunu bilmiyor, ŞUAN KAZANDIRIYOR gibi dursada bunlar elbet bir gün düşecek ve aşağı yönlü hareketler göreceğiz, KAZANDIRDIĞI KADAR KAYBETTİRİYOR, şuan trend olduğu için bu kadar yükseliş var diye düşünüyorum,
Ne olur ne olmaz YTD diyede ekliyorum.

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,390
İsim
Emre Yılmaz
Ayrıca kimse şunu bilmiyor, ŞUAN KAZANDIRIYOR gibi dursada bunlar elbet bir gün düşecek ve aşağı yönlü hareketler göreceğiz, KAZANDIRDIĞI KADAR KAYBETTİRİYOR, şuan trend olduğu için bu kadar yükseliş var diye düşünüyorum,
Anlatılana göre, işte bu Rockefeller, “Büyük buhran” olarak isimlendirilen 1929 krizinden hiç etkilenmemiş. Sonrasında sormuşlar: “Nasıl hiç zarar görmediniz?” diye. Anlatmış: “Bir gün ayakkabımı boyatıyordum. Ayakkabı boyacısı bana hangi hisse senedinin iyi olduğunu sordu. Bir süre sohbet ettik. Anlaşıldı ki, ayakkabı boyacısı borsaya yatırım yapacaktı. Ben de işim bitince gidip elimdeki hisseleri sattım. Eğer borsa bu kadar aşağıya düşmüşse, mutlaka çakılacaktı. Ve haklı çıktım.”

Şuanda bilen bilmeyen herkes borsaya girdi. Ebebekten önceki en yüksek halka arz katılım sayısı 2.6m iken ebebek reklamları vs. ile 3.8m kişi katıldı. Toplam 6 milyon yatırım hesabının 1 milyonu Ağustos ayında açıldı.

Rockefeller, “Büyük buhran” olarak isimlendirilen 1929 krizinden hiç etkilenmemiş. Sonrasında sormuşlar: “Nasıl hiç zarar görmediniz?” diye. Anlatmış: “Bir gün ayakkabımı boyatıyordum. Ayakkabı boyacısı bana hangi hisse senedinin iyi olduğunu sordu. Bir süre sohbet ettik. Anlaşıldı ki, ayakkabı boyacısı borsaya yatırım yapacaktı. Ben de işim bitince gidip elimdeki hisseleri sattım. Eğer borsa bu kadar aşağıya düşmüşse, mutlaka çakılacaktı. Ve haklı çıktım.”
Kaynak var mı yoksa bu bir masal mı? Buhranı ayarlardan biri zaten Rockefeller.

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,390
İsim
Emre Yılmaz
Belki de masaldır. Bu ara çok fazla borsa katılımcısı olduğu için sıkça gördüğüm bir hikayedir. Bazen rockefeller adıyla bazen john f. kennedy'nin babası adıyla benzer şekilde paylaşılır. Kriptoda da ünlenirken çok kazandırdı mesela. Ünlü olduktan sonra herkes bildikten sonra da kaybettirmeye başladı. Borsanın da aynı şekilde olabileceği konuşuluyor. Belki de olmaz kim bilir yaşayıp göreceğiz..

donanimci98

80+ Bronze
Sokakta herkes borsaya para yatırma derdinde. 2-3 sene önce de btc uçup kaçıyordu herkes zengin oluyordu. Halka arzda çok fena millete saplıyorlar. Tavan tavan gidecek diye etmeyecek fiyatlardan hisse alıyor gaza gelen yatırımcı.

Leonidax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
906
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
Belki de masaldır. Bu ara çok fazla borsa katılımcısı olduğu için sıkça gördüğüm bir hikayedir. Bazen rockefeller adıyla bazen john f. kennedy'nin babası adıyla benzer şekilde paylaşılır. Kriptoda da ünlenirken çok kazandırdı mesela. Ünlü olduktan sonra herkes bildikten sonra da kaybettirmeye başladı. Borsanın da aynı şekilde olabileceği konuşuluyor. Belki de olmaz kim bilir yaşayıp göreceğiz..
Yeni gelenlerde inşallah çorbacı mantığıyla haraket etmez ben enerjilere girmiştim 1.8k tl ile toplam şuan 6bin tl oldu.Bu halka arzlarda önemli olan sabretmeyi bilmek inşallah yeni gelenlerde sabırlıdır yoksa halka arz furyası biticek gibi.

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bilmiyorum bana mı öyle geliyor ama bizim milletimizde bu işin cılkını çıkarıyor gibi geliyor. Her an patlayacak hissi uyandırıyor.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,017
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben pederle halka arza katılıp gelen lotları 2-3 gün bekletip tavan yaptığında kârı beni tatmin ederse satıyorum 3-5 kuruş cebe bırakıyor hiç yoktan
(elimizde tuttuklarımız da oldu europower gibi)

MamiKK

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,094
İsim
Muhammed
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartı, AnaKart, İşlemci
Ben pederle halka arza katılıp gelen lotları 2-3 gün bekletip tavan yaptığında kârı beni tatmin ederse satıyorum 3-5 kuruş cebe bırakıyor hiç yoktan
(elimizde tuttuklarımız da oldu europower gibi)
Son 5 halka arz hala elimde ve hepsi hala tavandan devam ediyor, 2-3 tavan yapınca satmak mantıksız diye düşünüyorum

Top Bottom