Neler Yeni

Gitti gidiyor işlemci iadesi almıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Emre
Merhaba gitti gidiyor üzerinden Ryzen 5 2600 işlemci aldım kullandım bu süreçte kendi fanım olduğundan stok fan kullanmadım.
Ryzen 5 3600 fiyatları düşmeye başladı. Ardından biraz daha para buldum ve Ryzen 5 3600 almanın daha iyi olacagına karar verdim. Ardından 2 gündür sistemde takılı olan Ryzen 5 2600'ü iade etmeye karar verdim.

14 gün boyunca koşulsuz şartsız iade hakkıma güvenerek. İşlemciyi aldığım 2'inci günde iade oluşturup satıyıca kargoladım.
3 gün sonra gitti gidiyor müşteri hizmetlerini arayarak iade durumu ögrenmek istedim. Gitti gidiyor müşteri temsilcisi bana aldıgım Ryzen 5 2600 işlemcinin 14 gün iade kapsamındaki ürünler içerisinde yer almadığını, bu yüzden işlemciyi geri bana yollacaklarını bildirdi. Önce şaşırdım. Sonra bir hata olduğunu düşündüm müşteri temsilcisine bu konuyu araştırıp onlara geri döneceğimi ilettim.

Şimdi dostlar işlemci gerçekten 14 gün iade kapsamında sayılmayan ürünler arasında mıdır?
Kısaca dostlar bu durumda kim haklı benim nasıl bir yol izlemem gerekir?

fbsoner12

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
640
İsim
Soner
Tüketicinin 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkı mevcuttur.
Seve seve alırlar ama hemde nasıl alırlar :) son kez ara de böyle bir hakkım var benim sert konuş şikayet ederim de.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tüketicinin 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkı mevcuttur.
Seve seve alırlar ama hemde nasıl alırlar :) son kez ara de böyle bir hakkım var benim sert konuş şikayet ederim de.
tabii ki dediğinizi biliyorum ve bu yüzden bu yola başvurdum. Ama gerçekten iadesi alınmayan ürünler var ve yanlış bilmiyorsam sarf malzemesi olarak geçmekte. müşteri temsilcisinin bu tür bir cevap vermesi beni şaşırttı acaba işlemci de sarf malzemesi olan ürünler arasında mı diye düşündüm anlaşılan tekrar arayacağım teşşekürler.

fbsoner12

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
640
İsim
Soner
tabii ki dediğinizi biliyorum ve bu yüzden bu yola başvurdum. Ama gerçekten iadesi alınmayan ürünler var ve yanlış bilmiyorsam sarf malzemesi olarak geçmekte. müşteri temsilcisinin bu tür bir cevap vermesi beni şaşırttı acaba işlemci de sarf malzemesi olan ürünler arasında mı diye düşündüm anlaşılan tekrar arayacağım teşşekürler.
Ara kardeşim hakkını 2 aylık ürünü geri vermeye çalışmıyorsun 2 gün olmuş. Bağır çağır onlar anca bu şekilde yola gelir.Tüketici hakem heyetine şikayet ederim vs. :D

Top Bottom