Neler Yeni

Çözüldü✓ Gmail hesabım saldırıya uğradı

Laurion

80+
Merhbalar, iki gün önce office programı kurmak istemiştim fakat sanırım yanlış bir siteden indirdim. Akşam olduğunda youtube hesabımda garip aramalar gördüm ve geçmişte bir sürü video izlenmişti hesabın saldırıya uğradığını anladım ve hemen şifreleri değiştirdim fakat bir süre sonra google hesabımla bağlantılı olan twitter hesabımın da ele geçirildiğini fark ettim hemen ona da müdahele edip pc ye temiz format attım. Format sonrası sorun görünmüyordu fakat az önce kurtarma mailime ve telefonuma şöyle bir mesaj aldım (Ek1)
Ardından hemen gmail hesabıma giriş yapmayı denedim ve şunla karşılaştım{ek2}
Ne yapmam gerekiyor? Lütfen yardımcı olun.

Ekler

• ek2.png
    ek2.png
    186 KB · Hit: 89
  • ek3.png
    ek3.png
    218.7 KB · Hit: 95
  • ek1.png
    ek1.png
    109.4 KB · Hit: 33
Son düzenleme:

hidir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
hıdır
Şifreni içinde keylogger bulunan pc den değiştirdiyseniz hesabınız yine çalınır. İçinde keylogger olmayan bir cihazdan şifrenizi değiştirin.

hidir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
hıdır
ekran klavyesini algılayan keylogger türleri de var ne yazıkki

Laurion

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu işlemleri format sonrası uygulamıştım ve buna rağmen böyle bir olay yaşadım. Formatın bir etkisi olmadığı sonucu mu ortaya çıkıyor? Pek bilgim yok ne önerirsiniz?

hidir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
hıdır
Hesaba eriştikten sonra cihazlarınız kısmından cihazı kaldırın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam dediğim gibi şifreyi değiştirdikten sonra cihazlar kısmından kaldırdınız mı?

Laurion

80+
Evet, ilk şifre değiştirme esnasında kaldırdım bütün cihazları telefonum dışında ve format attım. Format sonrası tekrar bir şifre değişikliği yaptım yine de böyle bir durum oldu.

Hesaba eriştikten sonra cihazlarınız kısmından cihazı kaldırın

Hocam dediğim gibi şifreyi değiştirdikten sonra cihazlar kısmından kaldırdınız mı?
Hocam sizce tekrar format atıp yeni bir mail adresi oluşturayım mı?

Son düzenleme:

Livaković

80+ Silver
Merhbalar, iki gün önce office programı kurmak istemiştim fakat sanırım yanlış bir siteden indirdim. Akşam olduğunda youtube hesabımda garip aramalar gördüm ve geçmişte bir sürü video izlenmişti hesabın saldırıya uğradığını anladım ve hemen şifreleri değiştirdim fakat bir süre sonra google hesabımla bağlantılı olan twitter hesabımın da ele geçirildiğini fark ettim hemen ona da müdahele edip pc ye temiz format attım. Format sonrası sorun görünmüyordu fakat az önce kurtarma mailime ve telefonuma şöyle bir mesaj aldım (Ek1) Ardından hemen gmail hesabıma giriş yapmayı denedim ve şunla karşılaştım

yanlışlıkla konuyu oluşturdum soruna burdan devam edeyim. Ardından hemen gmail hesabıma giriş yapmayı denedim ve şunla karşılaştım{ek2}
Ne yapmam gerekiyor? Lütfen yardımcı olun.
işte bu yüzden crackli bir şey indirmiyorum

Laurion

80+
işte bu yüzden crackli bir şey indirmiyorum
Crackli uygulama kullanmamaya özen gösteriyorum, hatta bu yüzden wps office indirdim fakat dediğim gibi dalgınlık sonucu yanlış bir siteden indirdiğimi düşünüyorum. Aklıma bunlara neden olabilecek başka bir sebep gelmiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Emre Acar
Evet, ilk şifre değiştirme esnasında kaldırdım bütün cihazları telefonum dışında ve format attım. Format sonrası tekrar bir şifre değişikliği yaptım yine de böyle bir durum oldu.

Hocam sizce tekrar format atıp yeni bir mail adresi oluşturayım mı?
şifreyi telefonunuzdan bağlanarak değiştirin. daha sonra tüm hesaplardan (cihazlardan) çıkış yapın. bilgisayarınıza format atın.

bilgisayarınıza format atmak için taktığınız usb de etkilenmiş olabilir.
bu durumda ya harici bir bilgisayardan format için usb belleği hazırlayın.

Office için google docs tavsiye ederim. Kaybınız olmayacaktır ve ücretsiz.
İlla birebir word arayüzü istiyorum derseniz onlyoffice yükleyin. ingilizcedir ama.

Laurion

80+
şifreyi telefonunuzdan bağlanarak değiştirin. daha sonra tüm hesaplardan (cihazlardan) çıkış yapın. bilgisayarınıza format atın.

bilgisayarınıza format atmak için taktığınız usb de etkilenmiş olabilir.
bu durumda ya harici bir bilgisayardan format için usb belleği hazırlayın.

Office için google docs tavsiye ederim. Kaybınız olmayacaktır ve ücretsiz.
İlla birebir word arayüzü istiyorum derseniz onlyoffice yükleyin. ingilizcedir ama.
Önerileriniz için teşekkürler. Ben direkt olarak mail adresimde bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum çünkü sadece mail adresim ve bağlantılı hesaplarım zarar gördü. Dediğim gibi zaten iki gün önce pcyi formatlamıştım ve format sonrası tüm bağlı cihazları kaldırıp şifre değiştirmiştim. O kadar zaman verip bir daha format atarsam tekrar aynı şeyler olur mu diye endişeleniyorum açıkcası.

Ayrıca şüpheli uygulamanın yüklü olduğu cihaz şöyle görünüyor.

Ekler

• Ekran görüntüsü 2023-02-01 145255.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-01 145255.png
    85.5 KB · Hit: 30
Top Bottom