Neler Yeni

🔥 God of War Ragnarok 19 Eylül'de PC ye Geliyor ! 🔥

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Mehmet Eyüp Atan
Hammallık, ayrı fabirakada işçi olarak çalışmak ayrı, yazılımcı olmak ayrı. Unity3D ile oyun yapıncada emek vermiyorsun bir de.
Scritable objectleri çak, hazır ve oto oluşan dinamik leveller, Springboot ile hazırlanmış backend falan. Çok kolay yani benim için.
Xd aynen kanka yap o zaman. Ben C++ oyun yazılımcısıyım. Öyle kolay değil kolaysa yap kazan paranı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu dediğinle yapacağın oyun anca hypercasual olur.

Bu tip şu kolay bu kolay diyen insanlarda ya kuyruk acısı oluyor ya da baltaya sap olmadığından böyle işleri kolay da ben yapmıyorum diye küçülterek kendini bir şey sanıyor.

The Semih

80+ Silver
Hammallık, ayrı fabirakada işçi olarak çalışmak ayrı, yazılımcı olmak ayrı. Unity3D ile oyun yapıncada emek vermiyorsun bir de.
Scritable objectleri çak, hazır ve oto oluşan dinamik leveller, Springboot ile hazırlanmış backend falan. Çok kolay yani benim için.
Unreal engine 5 ile birlikte bu dediğini yapıyorlar, oyunlara uğraşma yok hep asset copy paste vs vs, o yüzden birbirine benzeyen oyunlar türedi.

nontius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
nontius
Unreal engine 5 ile birlikte bu dediğini yapıyorlar, oyunlara uğraşma yok hep asset copy paste vs vs, o yüzden birbirine benzeyen oyunlar türedi.
Backend ile hazır assestler ayrıdır. Bir de hazır asesst kullanmak kötü bir şey değil. Şöyle düşün bir oyunu yaparken oyunu programlayan ayrıdır, modelleri yapan ayrıdır. Adam programlama biliyordur ama model yapmayı bilmiyordur. Onun yerine model satın alıp, modelci ihtiyacı karşılıyor bir nevi.

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Mehmet Eyüp Atan
Ya kolaysa niye yapmıyorsunuz? Onu hiç anlamıyorum bir tane yapında oynayalım.

The Semih

80+ Silver
Ya kolaysa niye yapmıyorsunuz? Onu hiç anlamıyorum bir tane yapında oynayalım.
İlgi alanım değil niye yapayım ? kuzenim haşır neşir ondan azçok biliyorum Unitynin unreale göre daha zor olduğunu felan biliyorum temel şeyler işte.

Unreal engine tembelliğe sürüklüyor yapımcıları.

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Mehmet Eyüp Atan
İlgi alanım değil niye yapayım ? kuzenim haşır neşir ondan azçok biliyorum Unitynin unreale göre daha zor olduğunu felan biliyorum temel şeyler işte.

C++ mı kolay olan?

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Mehmet Eyüp Atan
Blueprint diyiceksin de onda da her şey yok ki kendi fonksiyonlarınıda yazmalısın senin kuzen basit çalışıyorsa bilemem

nontius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
nontius

Ya şimdi Unreal Engine aslında başka bir boyut. Çünkü onu yapan mühendisler, harbi mühendis yani. Bir de son kullanıcıya indirgemişler kullanımı. Unity3D'de de daha anlaşılır ve kolay aslında.

Bu araçlar doğru kullanıldığında bir şirketi ayağı kaldırır.

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Mehmet Eyüp Atan
Yapar ne var. Unity3D zor değil ki. Kodlama da zor değil. Bir de Unity3D araçları çok kolaya indirgenmiş.
Tamam işte yapsın. Herkes yapsın. Niye o zaman ben çalışıyorum benim yerime sizi alsınlar ne güzel işte. Oturduğunuz yerden para kazanırsınız. İki klavyeye basar paraya para demezsiniz.

Kablo gibi bişeyler bağlıyordu unrealde, Unity de bilmeyen birisi 1 saatte yürüme kodunu yapıyorsa unrealde 5 dakikada yapar.
Tamam da oyun sadece yürümekten mi ibaret? İşte basit şeyler yaptığından kolay diyorsunuz.

nontius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
nontius
Tamam işte yapsın. Herkes yapsın. Niye o zaman ben çalışıyorum benim yerime sizi alsınlar ne güzel işte. Oturduğunuz yerden para kazanırsınız. İki klavyeye basar paraya para demezsiniz.
Kazanır ne var? Google Firabase var, tüm veri tabanı işlemleri için bedava bir sunucu çok hızlı. Google Ads var, para kazanır. İki casual yapsın, reklam versin o da kazanır.

The Semih

80+ Silver

Tamam da oyun sadece yürümekten mi ibaret? İşte basit şeyler yaptığından kolay diyorsunuz.
Hocam ben kendi adıma konusayım, ilgi alanım olmayan şey ne kadar kolay olursa olsun başlamam, ama TR de 13 yaşında çocuklar bile Unity unreal öğrenmeye çalışıyor hepsinin amacıda para, bu oyun sektöründe işini severek yapan insan ne kadar bilmiyorum, son zamanlarda buglu oyunların çıkma sebebide bu direkt parayı düşünüyorlar, hayal gücü yok uğraş yok detaylandırma yok. Bu yüzden rockstar başyapıt diyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,648
Üyeler
154,976
Son üye
burk
Top Bottom