Neler Yeni

Gölgeli çift görme(tek göz ilede)

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Brolar nasıl son durumunuz ?
Aynı :)
Geçmiş olsun. Bendede aynı problem 8 yıldır var. Şu an 27 yaşındayım. Yakında daha az ama uzaktaki bir cisme bakınca ana görüntünün yansıması yukarı doğru silinik gölgeleri oluşuyor. Uzaklaştıkça birden çok şekilde. Gündüz açık ve güneşli havalarda daha cisimlerin üste doğru ve gölgeli yansımasını daha az görüyorum ve rahat hissediyorum. Ancak akşam olunca ışıklar araba farları her türlü cisim çok kötü görünmeye başlıyor, uzaktaki cismin boyutuna göre neredeyse kendinden fazla üstünde gölgeli yansımasını(yansımalarını) görüyorum.

Tedavi bence yok bilinen rastlanılan araştırılan bir rahatsızlık değil. Ancak bizim doktorlara göre bir şey yok. Bizim insanlarımızın bilmiyorum deme huyu da yok . Ben hayal kurup onları anlatıyorum sana . Neyse aynı cevapları ben de çok aldım. Bir şey yok deyip yolluyolar . Sinir bozucu. Tavsiyem kafaya takmayıp alışmanız o şekilde rahat ediyorum. Ancak ne zaman düzelmesi için umut edip doktora gitmeye başladığımda çok kafama takıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada sizinki yeni başlamış belki geçicidir umarım geçer de rahat edersiniz
14 yaşındayım , doktorlar sapasağlamsın diyor. Valla artık geçiceğinden bir gram ümidim yok.

Remarkx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Hakan Hakan
Gözlük falan kullandınız mı fayda etti mi acaba?
Gözümde 1.5 miyop var. Gözlük kullanınca biraz düzelme oluyor. Çift gölgeli görmeyi azaltıyor. ama asla tam net görüntü olmuyor. Şu an halen uzun zamandır gözlük kullanıyorum.

Aynı :)

14 yaşındayım , doktorlar sapasağlamsın diyor. Valla artık geçiceğinden bir gram ümidim yok.
Bu durum seni etkilemesin dostum. Hayatını yaşamını ihmal etme daha çok gençsin. Beklemekten başka çaremiz yok. Belki ilerleyen yıllarda tıp bizimde çaremizi bulur.

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Gözümde 1.5 miyop var. Gözlük kullanınca biraz düzelme oluyor. Çift gölgeli görmeyi azaltıyor. ama asla tam net görüntü olmuyor. Şu an halen uzun zamandır gözlük kullanıyorum.

Bu durum seni etkilemesin dostum. Hayatını yaşamını ihmal etme daha çok gençsin. Beklemekten başka çaremiz yok. Belki ilerleyen yıllarda tıp bizimde çaremizi bulur.
Birde göz derecemde yok , nasıl oluyor anlamadım gitti.

Remarkx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Hakan Hakan
İşte bunun kırma kusuruyla bi alakası yok. sıfıra sıfır gözdede oluyor.
indir.jpg

Misal işaret parmağınızla göz kapağının kenarından şekildeki gibi geriye doğru hafif çekin. iki gözünüze iki parmağınızla uygulayın bunu. O bozulma gibi görüntü oluşuyor.

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx

İşte bunun kırma kusuruyla bi alakası yok. sıfıra sıfır gözdede oluyor.
Alıntıyı görüntüle
Misal işaret parmağınızla göz kapağının kenarından şekildeki gibi geriye doğru hafif çekin. iki gözünüze iki parmağınızla uygulayın bunu. O bozulma gibi görüntü oluşuyor.
Evet biliyorum bunu ( parmağınla kenarından çekince bir garip oluyor)

Remarkx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Hakan Hakan

Evet biliyorum bunu ( parmağınla kenarından çekince bir garip oluyor)
Gözünü kısarak baktığında nasıl görüyorsun anlatır mısın?

Ekran görüntüsü 2021-03-19 110125.png

Birde görsele bakar mısınız ? Hangi Yazının üste doğru gölgeli yansımasını daha net görüyorsunuz ? Muhtemelen koyulaştıkça daha belirgindir. Dün bir doktor gözdeki renk reseptörleriyle ilgisinin olabileceğini söyledi ama bilmiyorum.

Son düzenleme:

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx

Alıntıyı görüntüle
Birde görsele bakar mısınız ? Hangi Yazının üste doğru gölgeli yansımasını daha net görüyorsunuz ? Muhtemelen koyulaştıkça daha belirgindir. Dün bir doktor gözdeki renk reseptörleriyle ilgisinin olabileceğini söyledi ama bilmiyorum.
Gözümü kıstığımda dahada artıyor birde üste doğru çift görmediğim şeyleride gözümü kısınca görüyorum Ve bazen artıyor bazen azalıyor. Mesala karanlıkta 10dk filan gözümü kapattığımda gözüm büyük orada düzelip normale yakın görüyorum fakat geri aydınlıkta filan biraz durunca eskisi gibi oluyor. Uzun süre telefon kullanınca artıyor vb.

Alıntıyı görüntüle
Koyu olanınki daha belirgin ama beyaz üzerinde siyahta fazla belirgin olmuyor.

seyhomert

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
mert turfan

Bu durum seni etkilemesin dostum. Hayatını yaşamını ihmal etme daha çok gençsin. Beklemekten başka çaremiz yok. Belki ilerleyen yıllarda tıp bizimde çaremizi

Peki sizinki bir anda mı başladı, yavaş yavaş mı? Benim yavaş yavaş ilerledi çünkü hala da ilerliyo. Başta uçuşan cisimler görüyodum, daha sonra gölgeli görme başladı, daha sonra da ışıkları saçaklı görme falan başladı.

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx

Peki sizinki bir anda mı başladı, yavaş yavaş mı? Benim yavaş yavaş ilerledi çünkü hala da ilerliyo. Başta uçuşan cisimler görüyodum, daha sonra gölgeli görme başladı, daha sonra da ışıkları saçaklı görme falan başladı.
Bir anda başladı 21 Eylül'de mi ne. Akşam telefon u bırakıp televizyon izleyeyim dedim bir baktım programın ismi üste doğru kaymış şekildedi. Aileme sordum sizde böyle görüyormusunuz diye bana hayır dediler tabi bende gözüm yorulmuştur ondandır dedim uyursam yarına geçer dedim fakat yarın oldu hayla aynı bu sefer randevu aldık doktora ilk doktor mevsimsel alerjin var dedi ve damla yazdı bunları 10 gün kullan eğer geçmes ise tekrar doktora gel dedi ve bu sefer özel hastanede göz dibi muane bile oldum bu doktorda gözün sapasağlam dedi. Bir kaç ay sonra 3.doktora gittim yine özele bu doktorda sapasağlam dedi.

seyhomert

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
mert turfan
Bir anda başladı 21 Eylül'de mi ne. Akşam telefon u bırakıp televizyon izleyeyim dedim bir baktım programın ismi üste doğru kaymış şekildedi. Aileme sordum sizde böyle görüyormusunuz diye bana hayır dediler tabi bende gözüm yorulmuştur ondandır dedim uyursam yarına geçer dedim fakat yarın oldu hayla aynı bu sefer randevu aldık doktora ilk doktor mevsimsel alerjin var dedi ve damla yazdı bunları 10 gün kullan eğer geçmes ise tekrar doktora gel dedi ve bu sefer özel hastanede göz dibi muane bile oldum bu doktorda gözün sapasağlam dedi. Bir kaç ay sonra 3.doktora gittim yine özele bu doktorda sapasağlam dedi.
aynen bende de en çok belli olduğu yer televizyondaki programların isimleri

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı