Neler Yeni

Görev Yönetecisi Açıldığında CPU %100

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

marilyn

80+ Silver
Görev yöneticisini ilk açtığında 100 görünür normal o sonra düşer %15 üstü değer almazsın boşta

marilyn

80+ Silver
Merhaba;
Bir değişik sorunu ben 1 aydır yaşıyorum ve hiçbir şekilde çözemedim. Bilgisayar boştayken system işlemciyi %20 %25 bazende %30 arası kullanıyor ve buna karşılık pili ciddi anlamda hızlı bitirip sürekli durmak bilmeyen bi fan sesiyle çalışıyorum. Bir çok forumda sorunla ilgili yapılacakları yaptım ama yine olmadı. Servise gönderdim aynı şekilde geri geldi. Diognostic testini yaptım herhangi bir arızaya rastlanmadı.

SİSTEMİM

Dell vostro 5590
i7 10510 u
16gb ddr4 2666 mhz ram
256 gb nvme ssd
1tb HDD
mx250 ekran kartı
Tm emin değilim u serisindenmidir bilemiyorum ama eski laptobumda böyleydi en küçük bir yükte %30 lara kadar çıkıyor işlemci kullanımım

ozanhan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ozanhan Orhunbilge
Görev yöneticisini açınca 5-10sn line 100% olur kullanım. Normal.
Bilgisayarı hiç kullanmasam bile %30 larda geziyor işlemci ve yükek pil tüketimi var 5 6 saat giden şarjım şimdi 1 saatlere düştü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Görev yöneticisini açınca 5-10sn line 100% olur kullanım. Normal.
Bilgisayarı hiç kullanmasam bile %30 larda geziyor işlemci ve yükek pil tüketimi var 5 6 saat giden şarjım şimdi 1 saatlere düştü.

İşlemcin güçsüz ise normal zaten ?:D

ozanhan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ozanhan Orhunbilge
Tm emin değilim u serisindenmidir bilemiyorum ama eski laptobumda böyleydi en küçük bir yükte %30 lara kadar çıkıyor işlemci kullanımım
İlk aldıgımda böyle değildi son güncellemeri yaptım ondan sonra bu hale geldi

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Gökay
Sanırım normal bir durum , ben de görev yöneticisine ilk girdiğimde -sistem kesintileri %100 cpu kullanımı oluyor

ozanhan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ozanhan Orhunbilge
İşlemcin güçsüz ise normal zaten ?:D
Ben ürünü amerika seyahatindeyken sıfır aldım, ilk bir kaç ay bunların hiç birini yaşamadım ki vostro serisini kullanan insanlar bilir şarj süresi ve stabilirliği gerçekten iyidir. gel gelelim 2004 güncellemesini attıktan sonra boştayken %5 %9 kullanılan işkemci şimdi %30 larda ve fan sesi hiç durmuyor sürekli bi sogutma çabasında.

Az önce denedim ama sonuç hiç değişmedi. Fakat teşekkür ederim

Ekler

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    40.8 KB · Hit: 75

marilyn

80+ Silver
Ben ürünü amerika seyahatindeyken sıfır aldım, ilk bir kaç ay bunların hiç birini yaşamadım ki vostro serisini kullanan insanlar bilir şarj süresi ve stabilirliği gerçekten iyidir. gel gelelim 2004 güncellemesini attıktan sonra boştayken %5 %9 kullanılan işkemci şimdi %30 larda ve fan sesi hiç durmuyor sürekli bi sogutma çabasında.

Az önce denedim ama sonuç hiç değişmedi. Fakat teşekkür ederim
eski sürüme dönün 2004 ü bende beğenmedim 1809 a döneceğim

MR EE

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,198
İsim
Emre
Kullandığım her bilgisayarda yaşadığım durum. Bazısında 100’e kadar çıkarken şuan kullandığım bilgisayarda 40’a kadar fırlayıp düşüyor. Sorun etme.

ozanhan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ozanhan Orhunbilge
Kullandığım her bilgisayarda yaşadığım durum. Bazısında 100’e kadar çıkarken şuan kullandığım bilgisayarda 40’a kadar fırlayıp düşüyor. Sorun etme.
Dell servisle görüştüm bana bi winrar paketi içersisinde yazılımların son sürümlerini gönderdiler. Temiz kurulum yapıp gömderdikleri driver paketlerini yükledim bütün sorun çözüldü. Herhangi bir sorun yok. Donanımsal yetersizlik değil yazılımsal eksiklik ykaynaklı oldugu anlaşıldı.

Herkese teşekkür edeirm iyi forumlar.

Ekler

• resim_2020-10-13_162204.png
    resim_2020-10-13_162204.png
    569.6 KB · Hit: 121
Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom