Neler Yeni

google drive format öncesi yedekleme

Orhanbaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Orhan
Arkadaşlar bir sorum olacak. Bu zamana kadar hep PC'yi formatlarken USB kullandım dosyaları tutmak için şimdi Drive kullanıyorum ve zaten halihazırda yedekliceğim her şey Drive'da yedekli. Emin olmak için acaba bilgisayardan silince buluttaki yedekten mi siliniyor diye denedim ve PC'deki Drive klasöründen değil direk sabit diskimden test için bir belgeyi sildim ve buluttan gitti. Senkronizasyonu durdurunca gitmedi bir yerde okudum silersem Google Drive'ı sıkıntı olmazmış ben de sildim. Hala bulutta yedeklemek istediğim şeyler duruyor yine de bir sormak istedim. Bir sıkıntı çıkmaz değil mi? Mesela telefon yedeklemesinde telefondan silince Drive'dan gitmiyor ama bilgisayardan silince yedekten gidiyor. Sebebi nedir kapatmanın yolu var mı?

MyBeN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Murat Cmgl
Merhabalar; Drive ile pc arasındaki Senkronizasyon çekliniz dosyaların silinmesinde rol oynar. Eğer senkronize edilmiş bir dosyadan veri siliyorsanız driveden de silinir. Örneğin ben de drive kullanıyordum ve D sürücüsündeki belirli bir klasör drive ile senkronize idi. Pc ye format attığımda bu dosyaların hiç biri silinmiyordu.

Sizin de denediğiniz gibi Drive ile Pc senkronizasyonunu durdurup pc den dosya silerseniz driveden silinmez. Ancak format sonrasında aynı yolu gösterirseniz drive den siler mi dosya boş diye yoksa drive bulunanları pc ye mi atar tam kestirmek zor.

Ben söyle bir sorun yaşadım. Dediğim gibi D sürücüsünde belirli bir dosya senkronize idi. Format sonrasında drive yi tekrar kurdum ve aynı yolu gösterince bu sefer var olmasına rağmen drive de bulunanları indirmeye başladı. bilgisayar otomatik olarak laptop olarak işlemişti drive ye sonra laptop 2 olarak bir dosya açtı tekrar bendeki dosyaları oraya attı. Karmaşık bir işlem oldu ve bazı veriler de pc den silindi. Gerci destek verdiler ücreti kullandığım için silinenleri tekrar geri yüklediler ama güvenemedim. Tekrar kullanmadım.

Şimdi kara kara düşünüyorum dosyaları nasıl güvenceye alacağım diye. Harici Hdd ye yedekliyorum. Hatta oradan da 2. bilgisayara. Sizde bi yere yedek almadan işlem yapmayın derim.

Top Bottom