Neler Yeni

Google kullanırken bile ekran kartı full çalışıyor neden?

Tozcuhalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Halil
Arkadaşlar 2 3 gün öncesine kadar sorun yoktu ama oyun içi drop yemeye başladım sürekli sıcaklıklar filan gayet iyi

oyun içi bilgiler şu şekilde mhz değeri sabit kalıyor
Pc boştayken mhz değeri düşüyor ama google bile girsem full oluyor görseldeki gibi neden oluyor acaba oyundaki drop yememin sebebi bu yüzden mi?
son olarak bir şey fark ettim 3d kullanımı full olunca drop yiyorum en kötü valorant oyununda bazen full oluyor geri düşüyor görseldede mevcut

Ekler

• 1.png
    1.png
    3.6 MB · Hit: 30
  • 2.png
    2.png
    1.5 MB · Hit: 28
  • resim_2023-04-10_010626510.png
    resim_2023-04-10_010626510.png
    957.2 KB · Hit: 30

legolasse

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Hamza efe
Virus bulaşmış olabilirm yani senden habersiz karttan mining yapılıyor olavilir. Kspersky indirip test yap bence

legolasse

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Hamza efe
bilgisayarı sıfırladım dün yine aynı sorun var, öyle bir şey mümkün mü?
Sıfırladıysan virüs olsada gutmişdir ztn mümkün değik
Mesaj otomatik birleştirildi:

Driverlar yeni mi ve nvidia geforce experience yi kurdunmu

Tozcuhalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Halil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O zaman sorun nedir nerdedir bilgisayarda yeni 2 3 aylık bir şey
drop olmadığı zaman nvidia exprience indirdim güncelleme var dedi güncelledim ondan sonra olmaya başladı acaba son güncel sürümden mi oluyor?

legolasse

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Hamza efe
O zaman sorun nedir nerdedir bilgisayarda yeni 2 3 aylık bir şey
drop olmadığı zaman nvidia exprience indirdim güncelleme var dedi güncelledim ondan sonra olmaya başladı acaba son güncel sürümden mi oluyor?
Güncellemeden olmaz

Tozcuhalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Halil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güncellemeden olmaz
en son yaptığım buydu güncelledikten sonra drop yemeye başladı oyunlar acaba driver bir önceli sürümü mü yüklesem bilemiyorum her bir şeye baktım dar boğaz yok sıcaklık stabil ssd ve hdd değiştirip denedim sonuç olumsuz problem halen devam ediyor

legolasse

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Hamza efe
en son yaptığım buydu güncelledikten sonra drop yemeye başladı oyunlar acaba driver bir önceli sürümü mü yüklesem bilemiyorum her bir şeye baktım dar boğaz yok sıcaklık stabil ssd ve hdd değiştirip denedim sonuç olumsuz problem halen devam ediyor
İstersen bi dene denemekten zarar gelmez ama nvidia nın böyle bir güncelemeyi piyasaya süreceğini düşünmüyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Celil Emre Danişmant
Güzel kardeşim orada GPU kullanımı %0 yazıyor. Sadece frekansını yüksek tutuyor. Ki bu iyi bir şey. Belki ekran kartının iki BIOS'u vardır ve performans modundadır. O yüzden böyledir.

Tozcuhalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Halil
Güzel kardeşim orada GPU kullanımı %0 yazıyor. Sadece frekansını yüksek tutuyor. Ki bu iyi bir şey. Belki ekran kartının iki BIOS'u vardır ve performans modundadır. O yüzden böyledir.
peki oyun içi drop yememin sebebi nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şunuda fark ettim drop girdiğinde GPU kullanımı %80 den 2 3 lere düşüyor
Sol üstte görüyorsunuz aniden GPU düşüyor yavaş yavaş yükseliyor

Ekler

• 4.png
    4.png
    3.1 MB · Hit: 21
Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Celil Emre Danişmant
DDU ile sürücüleri kaldırıp internette ekran kartınız için en stabil ve optimize olan sürücüyü bulup onu kurun.

Tozcuhalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Halil
DDU ile sürücüleri kaldırıp internette ekran kartınız için en stabil ve optimize olan sürücüyü bulup onu kurun.
yaptım değişen bir durum olmadı ama bişi fark ettim sıcaklıklar normal olmasına rağmen fan hızlanıyor fpd drop yiyorum mesela google açıyom anlık fan yükseliyor geri normale dönüyor. işin saçma tarafı şu ki sıcaklık değerleri çok normal oyun için ekran kartı 60 işlemci 60

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,845
Üyeler
151,958
Son üye
IMPOSTER_1916
Top Bottom