Neler Yeni

GPT-4'lü Bing'e niye tek ben hype'landım?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Yeni Bing'in özelliklerini şu konuda anlattım:

Bazen gırgırına mesajlarımda "Merhaba, bu Bing 😊" diyorum.
Merak ettim de insanlar genel olarak benim kadar hype'lanmadı.

Yani Dünya genelinde bu böyle. Yeni Bing'in özelliklerine bakan bazı insanlar var benim gibi tabi deli gibi kullanan bu yapay zekanın nimetlerinden faydalanan ama globale baktığımızda insanların kullanım oranı değişmedi. Yani yeni Bing'in lansmanından sonra günlük kullanıcı sayısı 100 milyona fırladı ama bu Google'ın pazar payının yanında devede tırnak yani.
Google'ın pazar payı %90 küsürlerde.

Neyse bu foruma indirgeyelim olayı. Bir tek ben mi hype'landım. Yani yeni Bing harbiden baya zaman kazandırıyor. İnternette ara sıra araştırma yapmayı seven biriyim. Arkadaş ne istersem onu Bing Chat'e soruyorum; sonra tamamlayıcı ve destekleyici ek sorular soruyorum ve merak ettiğim konuyu öğreniyorum. Daha sonra bir web sitesinde yazan makaleyi ya da PDF dosyasının özetini alabiliyorsunuz. Çok iyi olm bu! O makale isterse Korece olsun.

Bir tek ben hype'landım gibi görünüyor bu forumda. Niye böyle sizce? İnsanlar niye bu yapay zeka işine pek heyecanlanmadı? Merak ettim valla.
Konuya "sana ne?" , "hesap mı soruyon" gibi saçma sapan cevaplar vermeyin. Merak ettiğim için açtım konuyu. Niye böyle bir uyarı yapmam gerektiğine gelirsek tecrübe diyelim. Ne konularıma ne absürt cevaplar geldi valla.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Araştırmak varken neden yapay zekaya güveneyim, acil bir konu olmadıkça?

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Ben bir tek Chat GPT kullanıyorum işimi görüyor :D

Drrr1337

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Saruhan Doğukan
Keşke yapay zekaya heyecanlandığınız kadar normal internete de heyacanlansanız. Yapay zekalar hatalı sonuçlar üretiyor ve bir faydasını göremedim internet var işte ona sormak yerine yapay zekaya güvenmek...

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Yeni Bing'in özelliklerini şu konuda anlattım:

Bazen gırgırına mesajlarımda "Merhaba, bu Bing 😊" diyorum.
Merak ettim de insanlar genel olarak benim kadar hype'lanmadı.

Yani Dünya genelinde bu böyle. Yeni Bing'in özelliklerine bakan bazı insanlar var benim gibi tabi deli gibi kullanan bu yapay zekanın nimetlerinden faydalanan ama globale baktığımızda insanların kullanım oranı değişmedi. Yani yeni Bing'in lansmanından sonra günlük kullanıcı sayısı 100 milyona fırladı ama bu Google'ın pazar payının yanında devede tırnak yani.
Google'ın pazar payı %90 küsürlerde.

Neyse bu foruma indirgeyelim olayı. Bir tek ben mi hype'landım. Yani yeni Bing harbiden baya zaman kazandırıyor. İnternette ara sıra araştırma yapmayı seven biriyim. Arkadaş ne istersem onu Bing Chat'e soruyorum; sonra tamamlayıcı ve destekleyici ek sorular soruyorum ve merak ettiğim konuyu öğreniyorum. Daha sonra bir web sitesinde yazan makaleyi ya da PDF dosyasının özetini alabiliyorsunuz. Çok iyi olm bu! O makale isterse Korece olsun.

Bir tek ben hype'landım gibi görünüyor bu forumda. Niye böyle sizce? İnsanlar niye bu yapay zeka işine pek heyecanlanmadı? Merak ettim valla.
Konuya "sana ne?" , "hesap mı soruyon" gibi saçma sapan cevaplar vermeyin. Merak ettiğim için açtım konuyu. Niye böyle bir uyarı yapmam gerektiğine gelirsek tecrübe diyelim. Ne konularıma ne absürt cevaplar geldi valla.
Birkaç kez denedim ama bu yapay zekayı pratik olarak kullanamadım. Bing zaten hiç sevmediğim bir tarayıcı, Edgeyi de sevmiyorum. Haliyle sırf yapay zeka entegre ettiler diye kullanasım gelmedi.

java

80+ Bronze
Yavaş çok yavaş. 3Gb ramli telefonumla kasa kasa kullanılıyor. 3gb boşver Benim A52s cihazımda bile kasıyor anasayfası çok özellik bir süre sonra gereksiz oluyor. Ayrıca bence bipolarsın.

Fizikl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
337
İsim
Efkan Ege Ergün
Bende uygulaması var ama sadece yapay zeka için kullanıyorum sorum olunca gidip bi soruyorum sonra çıkıyom :)

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben bir tek Chat GPT kullanıyorum işimi görüyor :D
Bak özgün bir makale (article) üretmek için evet iyi. Ama misal bazı istemlerime şu hatayı almak biraz can sıkıcı:
As an AI language model, I don't have real-time data or the ability to browse the internet beyond my last update in September 2021.

Bing AI ise hem GPT-4 veri kümesi hem de Bing Search'ten edindiği geniş veri kümesince eğitildi. Yani daha geniş bir veri kümesine sahip. Üstelik anlık olarak interneti tarayabiliyor ve güncel yanıtlar verebiliyor.

Olm misal şu istemi yazdım [Metallica hakkında genişletilmiş bir biyografi yaz]. O kadar internet sitesi gezmeme gerek kalmadan bana direkt bir biyografi yazdı:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Keşke yapay zekaya heyecanlandığınız kadar normal internete de heyacanlansanız. Yapay zekalar hatalı sonuçlar üretiyor ve bir faydasını göremedim internet var işte ona sormak yerine yapay zekaya güvenmek...
Yapay zekanın kendisine şaşırmıyorum dikkat edin. AI teknolojisini kullanarak bir web co-pilot yapmaları aşırı inovatif bir ürün.
Benim gibi takıntılı biriyseniz araştırmalar uzun sürüyor. Ben bir konuyu çok uzun saatler günler araştırırım. Ta ki tam böyle kafamdan o merakı atana kadar. Ama Bing Chat'e soruyorum. İnterneti arıyor ve bana özet bir sonuç getiriyor. Ben o sonuç bağlamında ek sorular ile merakımı giderebiliyorum.

Birkaç kez denedim ama bu yapay zekayı pratik olarak kullanamadım. Bing zaten hiç sevmediğim bir tarayıcı, Edgeyi de sevmiyorum. Haliyle sırf yapay zeka entegre ettiler diye kullanasım gelmedi.
Ben Bing'i uzun zamandır kullanıyorum. LoL'e bedava RP verdiği için. Bu AI Co-pilot olayı geldi ya "dadundan yenmez" kıvamına geldi.
Edge ise mükemmel bir tarayıcı. Chromium tabanlı, daha az RAM harcıyor ve Windows'un yani işletim sisteminin nasıl çalıştığını bilen kişiler yaptı bu Edge'i. Chrome'u bir insan niye kullanır anlamıyorum. Brave belki kullanır ama Brave'in hesap senkronize olayı yok. Her Brave kurduğunda baştan yapılandırıyorsun tarayıcıyı.

Yavaş çok yavaş. 3Gb ramli telefonumla kasa kasa kullanılıyor. 3gb boşver Benim A52s cihazımda bile kasıyor anasayfası çok özellik bir süre sonra gereksiz oluyor. Ayrıca bence bipolarsın.
Aga bi ben de mi iyi çalışıyor. Bak şey değil böyle hiper hızda değil, evet. Ama ana sayfama aldığım Bing app'in widget'inde bulunan Bing Chat logosuna basıyorum. 5 saniye sonra kullanıma hazır.

Son düzenleme:

deliratio

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Uğur Bayrak
Yüzeyel merakları gidermekte işe yarar ama bir konuda derine indikçe atmasyonlar başlıyor. Henüz yeterli değil. Olmayan bir makaleden olmayan bir alıntıyı kaynak gibi gösteriyor.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Bing arama motoru, Edge tarayıcı.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Yüzeyel merakları gidermekte işe yarar ama bir konuda derine indikçe atmasyonlar başlıyor. Henüz yeterli değil. Olmayan bir makaleden olmayan bir alıntıyı kaynak gibi gösteriyor.
Evet. Kaynak göstermede bazen başarılı bazen başarısız. O yüzden ciddi bir konuyu araştırırken İngilizce bir şekilde istem 'prompt' giriyorum. O halde cidden başarılı sonuçlar veriyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
939,657
Üyeler
147,762
Son üye
milesmorales
Top Bottom